ACER_09_SWIFT5 ACER_09_SWIFT5 ACER_09_SWIFT5 Advertisement

Po rozdelení bitcoinu cena novej kryptomeny Bitcoin Cash stúpla

1

Bitcoin sa procesom označovaným ako hard fork rozdelil na dve on-line komunity virtuálnej meny. Dve konkurenčné odnože sa objavili po tom, ako sa niektorí z vedúcich podporovateľov nedohodli na tom, ako pokračovať ďalej.

Po delení sa kurz bitcoinu mierne znížil asi na úroveň 2700 USD. Bitcoin Cash štartoval pomaly, keďže obchodníci čakali, kým sa v sieti uskutočnia prvé transakcie. Krátko po vytvorení jeho cena klesla, ale potom sa postupne vrátila na úroveň 400 USD.

Čo sa vlastne stalo? Minulý týždeň sa kľúčoví ťažbári a vývojári bitcoinu dohodli na tom, že prijmú nový spôsob prevádzkovania kryptomeny. Keďže ide o open source technológiu, zmeny v základnom kóde sa vykonajú na základe konsenzu používateľov. Novú technológiu s názvom Segwit2x postupne prijímali kľúčoví hráči a zdalo sa, že „občianska vojna“ je zažehnaná. Napriek tomu v posledných dňoch sa začal presadzovať konkurenčný systém Bitcoin Cash, ktorý bol spustený v utorok.

Rastúca obľuba kryptomeny viedla k nárastu počtu bitcoinových transakcií, s ktorým sa existujúca technológia už ťažko vyrovnáva. Bitcoinové transakcie sa zavŕšia, ak sa „blok“ pridá do blockchainovej databázy, ktorá tvorí základ meny. V súčasnosti sú však bloky obmedzené na 1 MB každých 10 minút čiže sedem transakcií za sekundu. Na porovnanie, VISA ich uskutoční za sekundu 2000. V čase špičky tak môžu bitcoinové transakcie trvať hodiny.

Dva súperiace návrhy - Segwit2x a Bitcoin Cash - sa snažia vyriešiť tento problém rôznymi spôsobmi. Segwit2x navrhuje presunúť niektoré bitcoinové transakčné dáta mimo bloku na paralelnú stopu, aby sa umožnilo uskutočnenie viacerých transakcií. Po tomto kroku by sa v novembri bloky zdvojnásobili. Naproti tomu návrh Bitcoin Cash chce situáciu riešiť zväčšením každého bloku na 8 MB. Jeho podporovatelia sú skeptickí k tomu, že by plán Segwit2x mohol neskôr viesť k zdvojnásobeniu veľkosti bloku.

Segwit2x bola prijatý dostatočne veľkou časťou komunity, ale v poslednom čase rastie podpora pre Bitcoin Cash.

Prevažná časť ľudí ukladá svoje bitcoiny v on-line peňaženkách a na burzách namiesto toho, aby si ich stiahli na fyzický pevný disk. Väčšina týchto webov uviedla, že budú pokračovať v hlavnom prúde návrhu Segwit2x.

On-line peňaženka Coinbase na svojej internetovej stránke uviedla, že „je ťažké predpovedať, ako dlho prežije alternatívna verzia bitcoinu a či Bitcoin Cash bude mať v budúcnosti trhovú hodnotu“. Ďalšia on-line peňaženka Blockchain tvrdí, že nemá v úmysle podporovať Bitcoin Cash, urobí tak jedine v prípade, ak sa napokon stane populárnejšou verziou.

Cena bitcoinu zostala pomerne stabilná, čo naznačuje, že návrh Segwit2x pravdepodobne zostane hlavným prúdom bitcoinu. Cena odnože Bitcoin Cash je v súčasnosti len zlomková, v stredu ráno mala jedna jednotka hodnotu okolo 400 USD. Je to však len špekulatívna hodnota, založená na prvých obchodoch. Bitcoin Cash bude mať reálnu hodnotu iba vtedy, ak ho budú obchodníci naďalej používať.

Používatelia, ktorí svoje bitcoiny nezverili do správy webových stránok, ale si ich stiahli na fyzický disk, môžu mať obe verzie bitcoinu. Odborníci však varujú, aby sa v súčasnosti nepokúšali o prístup k nim, pretože softvér, ktorý sa používa na tento účel, môže byť nestabilný, čo by mohlo znamenať hrozbu pre ich bitcoiny.

Po rozdelení Bitcoin Cash funguje ako alternatívna kryptomena podobne ako ethereum, ripple alebo litecoin.

Zdroj: Telegraph

Redakcia

Všetky autorove články
bitcoin

1 komentár

Bod zlomu reakcia na: Po rozdelení bitcoinu cena novej kryptomeny Bitcoin Cash stúpla

22.2.2018 14:02
A tešiť sa na tom, určite nie je to správne. Skôr by mal nastať bod zlomu a ľudí začať prevychovávať k hodnotám. A ani peniaze nie sú ničím kryté, pretože zlatý a strieborný štandard bol zrušený Nixonom v 1971. BTC má šancu na úspech, pretože práve nafukovaním bublín, ktoré robia samotní politici nezodpovedným správaním to k tomu smeruje. Aj kurz tomu nasvedčuje http://www.bitcoin-kurz.eu/cash A preto pri BTC to reálne nehrozí, kedže je to decentralizované. A veria tomu hlavne všetci obchodnici na čiernom a šedom trhu.
Reagovať

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať