Po mnohých rokoch sa Poznámkový blok vo Windows dočká aktualizácie

Technológie
1

Microsoft neaktualizoval Poznámkový blok (Notepad) už veľa rokov, no ďalšia aktualizácia Windows 10 doň prinesie zopár žiaducich doplnkov. Spoločnosť vypočula hlasy používateľov, ktorí využívajú Notepad na vývoj, prácu s logmi či vytváranie a jednoduchú úpravu textov.

Čoskoro bude možné zväčšovať a zmenšovať text podržaním klávesu Ctrl a pomocou kolieska myši, prípadne klávesovou skratkou Ctrl + plus a Ctrl + mínus. Ďalej bude Poznámkový blok podporovať konce riadkov LF  pre Unix/Linux a CR pre Mac OS v súboroch vytvorených v týchto systémoch.

V novej verzii Poznámkového bloku bude predvolene viditeľný stavový riadok a bude sa v ňom zobrazovať číslo aktuálneho riadka a stĺpca. Stavový riadok sa bude dať vypnúť v ponuke Zobraziť.

Microsoft pridáva aj podporu Ctrl + backspace na odstránenie predchádzajúceho slova a nový Poznámkový blok bude lepšie pracovať aj s veľkými súbormi. Možno takisto vyhľadávať označený text pomocou Bingu jednoduchým kliknutím pravým tlačidlom myši.

Nové funkcie aplikácie Poznámkový blok sa objavia v aktualizácii, ktorá sa momentálne nazýva Redstone 5 a podľa očakávania má byť vydaná neskôr v tomto roku, pravdepodobne v októbri.

Zdroj: theverge.com.

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články
Windows Microsoft pocitac notebook aplikácia dizajn Mac Apple iOS

1 komentár

Je to chválihodné, ale.... reakcia na: Po mnohých rokoch sa Poznámkový blok vo Windows dočká aktualizácie

24.7.2018 17:07
Program, ktorý používam aj ako náhradu za Notepad toto všetko uvedené už dávno má, má aj kopu užitočných vecí navyše a hlavne má zabudované extrémne kvalitné šifrovanie, takže poznámky sú aj maximélne chránené (napr. pin kódy, heslá, frajerky...).
Reagovať

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať