Samsung_01A2021 Samsung_01A2021 Samsung_01A2021 Advertisement

Plug N Plant: Domáci automat na pestovanie marihuany

0

Pestovanie, distribúcia či uchovávanie marihuany je na Slovensku stále ilegálna činnosť. V 23 amerických štátoch však došlo k istej forme medicínskeho využitia tejto ľahkej drogy, kým v ďalších štyroch krajinách sa marihuana stala úplne legálnou. Ich obyvatelia alebo držitelia medicínskych kariet si najnovšie môžu pestovať zelené rastlinky sami doma.

Presnejšie automatizovaný domáci systém s názvom Plug N Plant od Leaf sa postará o vypestovanie marihuany. Inkubátor vysoký 122 cm a široký 61 cm dokáže naraz vypestovať až dve rastliny. Výsledkom je 140 gramov „čerstvej" marihuany.

Zariadenie je inteligentné až natoľko, že samo sleduje všetky parametre, ktoré rastlina potrebuje na správny rast - svetlo, ventiláciu, nutričnú úroveň, ako aj pH pôdy. Napríklad v prípade, že je v inkubátore nedostatok svetla, prostredie v ňom sa automaticky zosvetlí. Pokiaľ chce majiteľ vyskúšať vlastnú receptúru pestovania, parametre si môže nastaviť manuálne.

leaf-marihuana2.png

Celý proces pestovania možno kontrolovať prostredníctvom aplikácie pre iPhone. Umožňuje zdieľať dobré rady, nové recepty, ba aj vlastný finálny výsledok s priateľmi či inými používateľmi.

Cena Plug N Plant je 1499 USD. Aj keď to vychádza drahšie než klasické pestovanie marihuany, podľa výrobcu sa investícia vráti rýchlo. Totiž hodnota 140 g marihuany sa pohybuje okolo 1200 USD. K nákladom ku každému cyklu pestovania je však nevyhnutné prirátať ešte 150 USD za kartridž s výživou. Táto suma by sa postupne mala znížiť.

leaf-marihuana3.gif

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať