Image
29.9.2015 0 Comments

Plug N Plant: Domáci automat na pestovanie marihuany

Pestovanie, distribúcia či uchovávanie marihuany je na Slovensku stále ilegálna činnosť. V 23 amerických štátoch však došlo k istej forme medicínskeho využitia tejto ľahkej drogy, kým v ďalších štyroch krajinách sa marihuana stala úplne legálnou. Ich obyvatelia alebo držitelia medicínskych kariet si najnovšie môžu pestovať zelené rastlinky sami doma.

Presnejšie automatizovaný domáci systém s názvom Plug N Plant od Leaf sa postará o vypestovanie marihuany. Inkubátor vysoký 122 cm a široký 61 cm dokáže naraz vypestovať až dve rastliny. Výsledkom je 140 gramov „čerstvej" marihuany.

Zariadenie je inteligentné až natoľko, že samo sleduje všetky parametre, ktoré rastlina potrebuje na správny rast - svetlo, ventiláciu, nutričnú úroveň, ako aj pH pôdy. Napríklad v prípade, že je v inkubátore nedostatok svetla, prostredie v ňom sa automaticky zosvetlí. Pokiaľ chce majiteľ vyskúšať vlastnú receptúru pestovania, parametre si môže nastaviť manuálne.

leaf-marihuana2.png

Celý proces pestovania možno kontrolovať prostredníctvom aplikácie pre iPhone. Umožňuje zdieľať dobré rady, nové recepty, ba aj vlastný finálny výsledok s priateľmi či inými používateľmi.

Cena Plug N Plant je 1499 USD. Aj keď to vychádza drahšie než klasické pestovanie marihuany, podľa výrobcu sa investícia vráti rýchlo. Totiž hodnota 140 g marihuany sa pohybuje okolo 1200 USD. K nákladom ku každému cyklu pestovania je však nevyhnutné prirátať ešte 150 USD za kartridž s výživou. Táto suma by sa postupne mala znížiť.

leaf-marihuana3.gif


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Jeseň v hľadáčiku

22.11.2019 00:03

Špeciálny projekt Milovníci prírody sa určite zhodnú, že práve jeseň je najfotogenickejším ročným obdobím. Prináša so sebou širokú škálu farieb a jedinečných svetelných podmienok. Pre tých z vás, kto ...

Produkty

Inteligentné hodinky od TCL so 4G pripojením a funkciou videohovorov vo verziách pre deti aj seniorov

14.11.2019 00:06

Hodinky  TCL MOVETIME Family Watch MT40 sú určené pre deti od 4 do 7 rokov. Dokážu monitorovať aktuálnu polohu dieťaťa a zobrazovať ju v smartfóne rodičov. Novinka podporuje dátové 4G pripojenie, vďak ...

Produkty

Smartfón TCL PLEX predstavený na IFA je už v predaji

14.11.2019 00:09

Spoločnosť TCL Holding, ktorá má v portfóliu značky Alcatel a Blackberry na veľtrhu IFA prvýkrát predstavila smartfón pod vlastnou značkou TCL. Na upresnenie spoločnosť TCL sa nedávno rozdelila na  dv ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ACER_122019

Najnovšie videá