Image
3.7.2018 0 Comments

Platobné karty sa stávajú pre turistov cestujúcich na Slovensko neoddeliteľnou súčasťou výbavy

Spoločnosť Mastercard zverejnila tipy, ktoré turistom počas ich ciest umožnia ťažiť z bezpečia a pohodlia elektronických platieb, od plánovania, objednania cesty či ubytovania, až po samotný pobyt. Ľudia sa stále vo väčšej miere počas svojich ciest do zahraničia spoliehajú na výhody elektronických platieb a považujú ich počas dovolenky za nevyhnutnosť.

Obyvatelia Európy milujú cestovanie. Za rekreáciou v priemere cestujú doma alebo v zahraničí desaťkrát do roka, pričom Slováci a Česi v rebríčku národností dominujú s priemerom 19 ciest za rok[1]. V roku 2017 pricestovalo na Slovensko zo zahraničia celkovo 8,7 milióna návštevníkov. Turisti na Slovensku utratili vyše 7,3 miliardy eur, z čoho 34 percent pripadlo na jedlo, 24 percent na nákupy, 24 percent na cestovné výdavky v rámci krajiny a 3 percentá na ubytovanie. Pritom až 46 percent všetkých platobných transakcií prebehlo prostredníctvom platobných kariet[2].

Spoločnosť Mastercard sa stala ideálnym partnerom na cesty pre všetkých, ktorí oceňujú zabezpečenie, rýchlosť a pohodlie elektronických platieb, bez nutnosti riešiť hotovosť a hľadať zmenárne. Naším cieľom je všetkým – nech už cestujú za zábavou alebo za prácou – umožniť, aby si svoju cestu naplno užili, od jej plánovania až po bezpečný návrat. Tipy spoločnosti Mastercard prispejú k tomu, aby si ľudia užili ešte bezpečnejší a príjemnejší pobyt, zatiaľ čo si vychutnávajú zážitky na nezaplatenie, ktoré im Bratislava ponúka,“ uviedol riaditeľ Mastercard pre Slovenskú a Českú republiku a Rakúsko Miroslav Lukeš.

Tipy, ktoré turistom počas ich ciest umožnia ťažiť z bezpečia a pohodlia elektronických platieb:

Počas plánovania cesty

  • Skôr než odcestujete, pripravte si zoznam dôležitých telefónnych čísiel.
  • Skontrolujte si, aké výhody sa viažu k vašej platobnej karte: Opýtajte sa vo svojej banke na výhody, ako je cestovné poistenie či voľnočasové služby.
  • Nachystajte si nezabudnuteľný itinerár a na stránkach priceless.com si zistite, aké jedinečné zážitky vás v Bratislave čakajú.

Počas dovolenky

  • Chcete zažiť poriadnu párty? Vydajte sa objavovať festivaly v Poľsku, Maďarsku, Bosne, Rumunsku, Chorvátsku či na Ukrajine a plaťte bezkontaktne.
  • Nikdy nenechávajte svoju platobnú kartu bez dohľadu: Pri platení kartou v kaviarni či reštaurácii požiadajte obsluhu, aby vám platobný terminál priniesla, alebo choďte s obsluhou k terminálu.
  • Plaťte v miestnej mene: Pri platbe kartou v zahraničí vždy používajte miestnu menu – zaistíte si tak najvýhodnejší výmenný kurz.

Po návrate domov

  • Skontrolujte bankové výpisy: Nezabudnite si skontrolovať výpisy k platobným transakciám a nahlásiť svojej banke akékoľvek podozrivé transakcie do 30 dní.
  • Podeľte sa o svoje hodnotenie: Pomôžte ostatným tým, že poskytnete svoje hodnotenie navštívených miest a zážitkov.

[1] Mastercard Global Consumer Tracker – 28 európskych krajín
[2] Údaje prieskumu Euromonitor – 2016/2017
 

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Tlačové správy

4G sieť Telekomu je k dispozícii už aj pre predplatené karty Juro

19.09.2019 22:03

Predplatená karta Juro dostala očakávanú kľúčovú novinku. Odteraz už budú môcť zákazníci využívať dáta aj v 4G sieti. Novým zákazníkom, ktorí si kupujú predplatenú kartu Juro po 15.9.2019, bude aktiv ...

Tlačové správy

Atos vstúpil do globálneho združenia Identity Defined Security Alliance, aby posilnil bezpečnostné stratégie zamerané na správu

19.09.2019 14:30

Atos, globálny líder v digitálnej transformácii, oznámil svoj vstup do Identity Defined Security Alliance. Aliancia organizáciám pomáha využiť existujúce investície do kybernetickej bezpečnosti, tak a ...

Tlačové správy

Správa KuppingerCole Analysts Executive View: ESET je top vo výkone

19.09.2019 13:09

BRATISLAVA – ESET, globálny líder v kybernetickej bezpečnosti, bol v správe KuppingerCole ESET Executive View opísaný ako „top performer“. Správa analyzuje riešenie pre firemnú bezpečnosť ESET Endpoin ...

q

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

AMCHAM 2019

Najnovšie videá

elearn

IT GALA stvorec 2019