Image
3.7.2018 0 Comments

Platobné karty sa stávajú pre turistov cestujúcich na Slovensko neoddeliteľnou súčasťou výbavy

Spoločnosť Mastercard zverejnila tipy, ktoré turistom počas ich ciest umožnia ťažiť z bezpečia a pohodlia elektronických platieb, od plánovania, objednania cesty či ubytovania, až po samotný pobyt. Ľudia sa stále vo väčšej miere počas svojich ciest do zahraničia spoliehajú na výhody elektronických platieb a považujú ich počas dovolenky za nevyhnutnosť.

Obyvatelia Európy milujú cestovanie. Za rekreáciou v priemere cestujú doma alebo v zahraničí desaťkrát do roka, pričom Slováci a Česi v rebríčku národností dominujú s priemerom 19 ciest za rok[1]. V roku 2017 pricestovalo na Slovensko zo zahraničia celkovo 8,7 milióna návštevníkov. Turisti na Slovensku utratili vyše 7,3 miliardy eur, z čoho 34 percent pripadlo na jedlo, 24 percent na nákupy, 24 percent na cestovné výdavky v rámci krajiny a 3 percentá na ubytovanie. Pritom až 46 percent všetkých platobných transakcií prebehlo prostredníctvom platobných kariet[2].

Spoločnosť Mastercard sa stala ideálnym partnerom na cesty pre všetkých, ktorí oceňujú zabezpečenie, rýchlosť a pohodlie elektronických platieb, bez nutnosti riešiť hotovosť a hľadať zmenárne. Naším cieľom je všetkým – nech už cestujú za zábavou alebo za prácou – umožniť, aby si svoju cestu naplno užili, od jej plánovania až po bezpečný návrat. Tipy spoločnosti Mastercard prispejú k tomu, aby si ľudia užili ešte bezpečnejší a príjemnejší pobyt, zatiaľ čo si vychutnávajú zážitky na nezaplatenie, ktoré im Bratislava ponúka,“ uviedol riaditeľ Mastercard pre Slovenskú a Českú republiku a Rakúsko Miroslav Lukeš.

Tipy, ktoré turistom počas ich ciest umožnia ťažiť z bezpečia a pohodlia elektronických platieb:

Počas plánovania cesty

  • Skôr než odcestujete, pripravte si zoznam dôležitých telefónnych čísiel.
  • Skontrolujte si, aké výhody sa viažu k vašej platobnej karte: Opýtajte sa vo svojej banke na výhody, ako je cestovné poistenie či voľnočasové služby.
  • Nachystajte si nezabudnuteľný itinerár a na stránkach priceless.com si zistite, aké jedinečné zážitky vás v Bratislave čakajú.

Počas dovolenky

  • Chcete zažiť poriadnu párty? Vydajte sa objavovať festivaly v Poľsku, Maďarsku, Bosne, Rumunsku, Chorvátsku či na Ukrajine a plaťte bezkontaktne.
  • Nikdy nenechávajte svoju platobnú kartu bez dohľadu: Pri platení kartou v kaviarni či reštaurácii požiadajte obsluhu, aby vám platobný terminál priniesla, alebo choďte s obsluhou k terminálu.
  • Plaťte v miestnej mene: Pri platbe kartou v zahraničí vždy používajte miestnu menu – zaistíte si tak najvýhodnejší výmenný kurz.

Po návrate domov

  • Skontrolujte bankové výpisy: Nezabudnite si skontrolovať výpisy k platobným transakciám a nahlásiť svojej banke akékoľvek podozrivé transakcie do 30 dní.
  • Podeľte sa o svoje hodnotenie: Pomôžte ostatným tým, že poskytnete svoje hodnotenie navštívených miest a zážitkov.

[1] Mastercard Global Consumer Tracker – 28 európskych krajín
[2] Údaje prieskumu Euromonitor – 2016/2017
 

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Tlačové správy

Prieskum AKO: Štyria z piatich Slovákov by dcére odporučili prácu v IT

13.12.2019 14:21

Takmer 80 percent obyvateľov Slovenska si myslí, že je potrebné zvyšovať zastúpenie žien v sektore informačných technológií. Vyplýva to z prieskumu realizovaného prieskumnou agentúrou AKO, ktorého obj ...

Tlačové správy

Súťaž EY Cyber Security Trophy pozná víťazov

13.12.2019 09:17

Spoločnosť EY zverejnila výsledky druhého ročníka unikátneho konceptu súťaže EY Cyber Security Trophy. Absolútnym víťazom sa stal Milan Kyselica. Víťaz okrem prestížneho titulu získal aj príležitosť ú ...

Tlačové správy

Zvýhodnené úvery na financovanie inovácií pre malé a stredné podniky

13.12.2019 09:12

Malé a stredné podniky môžu vďaka spolupráci Slovenskej sporiteľne s National Development Fund II. (NDF II.)  získať zvýhodnené úvery na financovanie výskumu, vývoja a inovácií. Požičať si môžu až 1,8 ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ACER_122019

Najnovšie videá