Image
9.10.2017 0 Comments

Pixelbook je prvý pokus Googlu o notebook zo skla a hliníka pre široké masy

Chromebooky boli pôvodne lacné počítače určené predovšetkým do škôl. Potom však Google predstavil špičkový model Chromebook Pixel, ktorý bol zameraný už na iný trh. A teraz v tomto smere pokračuje Pixelbookom, notebookom, ktorého cena sa začína od 999 dolárov (8 GB RAM, 128 GB úložisko a procesor Intel i5 7. generácie) a v závislosti od konfigurácie siaha až do 1649 dolárov (16 GB RAM, SSD NVMe s kapacitou 512 GB, procesor Intel i7). A ak máte stovku navyše, môžete si za 99 dolárov prikúpiť ešte Pixelbook Pen, stylus navrhnutý špeciálne pre tento notebook. Pri jeho tvorbe Google spolupracoval s firmou Wacom a jasne sa ukazuje, že strávili veľa času optimalizáciou hardvéru a softvéru. Na rozdiel od stylus Applu či Microsoftu umožňuje aj spustiť funkciu Asistent Google. Keď potom zakrúžkujete obrázok či označíte text, pomocník vám poskytne relevantné informácie. Na Pixelbooku však nie je nijaký priestor, kam by sa dalo pero uložiť ani žiadny magnet, ktorý by ho napríklad pridržal na jeho povrchu.

Pixelbook je krásne tenké zariadenie (hrúbka 10 mm)  2 v 1, ktoré po preklopení displeja môžete použiť aj ako tablet. Má 12,3" displej IPS s rozlíšením 2400 × 1600. Od predchádzajúcich generácií chromebookov ho odlišuje skutočnosť, že by to podľa Googlu mohol byť notebook pre masy. No možno si položíte otázku, či naozaj stojí za to vynaložiť viac ako tisíc dolárov na zariadenie s operačným systémom Chrome OS?

Keď prišiel na trh prvý notebook Pixel, bol Chrome OS ešte v začiatkoch a neumožňoval spúšťať androidové aplikácie. S cenou od 1299 dolárov to bol teda naozaj luxusný notebook, ktorý mal zrejme viac používateľov vnútri Googlu ako mimo neho. V druhej generácii sa cena základnej verzie znížila pod magickú hranicu 1000 dolárov. Napriek tomu to bolo naďalej luxusné zariadenie v záplave chromebookov s cenou okolo 300 dolárov.

Pixelbook je však iný. Hoci Google ho opäť cení na 999 dolárov, chce s ním uspieť u širšieho publika a konkurovať osvedčeným výrobcom notebookov. Vzhľadom na to, že Pixelbook môže používať aplikácie pre systém Android, nie je to úplne scestná myšlienka.

Notebook disponuje najmenej 128 gigabajtmi úložného priestoru. Prvé chromebooky mali často len 16 GB miesta na disku a bolo to v poriadku, no androidové aplikácie zaberajú priestor a navyše Google chce, aby si jeho používatelia mohli uložiť obrázky a dokonca aj sťahovať z Netflixu.

Pokiaľ ide o konektivitu, na každom boku nájdete port USB-C, slúžia na napájanie, dáta i pripojenie monitora, na ľavej strane je 3,5 mm slúchadlový jack, ako aj ovládanie hlasitosti. Podľa vzoru smartfónov je telo zhotovené zo skla a hliníka. Sklo na exteriéri notebooku je trochu znepokojujúce, najmä  vzhľadom na jeho vysokú cenu.

Pixelbook má hmotnosť 1,1 kg, 41 Wh batéria sľubuje výdrž na 10 hodín práce. K dispozícii je 720p webová kamera, stereoreproduktory, štyri mikrofóny, zariadenie podporuje Wi-Fi 802.11ac a bluetooth 4.2. Pixelbook bude uvedený na trh 31. októbra, zatiaľ len v USA, Kanade a Veľkej Británii.

Zdroj: TechcrunchTechradar

 

Zobrazit Galériu
Autor: Redakcia

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Elevator Lab by Tatra banka slávnostne otvorený

17.09.2018 19:53

Tatra banka dnes slávnostne otvorila Elevator Lab powered by Tatra banka, nový priestor pre vývoj inovatívnych bankových riešení. Pri tejto príležitosti predstavila aj unikátneho humanoidného robota P ...

Produkty

Nová Formula E vo svetovej premiére BMW

17.09.2018 00:49

BMW v spolupráci so závodným tímom Andretti predstavili v Mníchovskom centre BMW Welt vôbec prvé plne elektrické pretekárske auto tejto značky  BMW iFE.18 ktoré vstúpi do šampionátu ABB FIA Formule E ...

Produkty

ACER inovuje na všetkých frontách

16.09.2018 21:25

ACER si pre predstavenie aktuálnych noviniek českým a slovenským novinárom vybral vyhliadkovú loď na Vltave. Počas prezentácie sme si mohli pozrieť niektorén z aktuálnych noviniek uvedených na tohoroč ...

q

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

SWAN_09

Najnovšie videáPC forum button