ACER_09_SWIFT5 ACER_09_SWIFT5 ACER_09_SWIFT5 Advertisement

PixelTone – editor obrázkov, ktorý ovládate hlasom

0
Hlasové ovládanie sa postupne začína využívať v rôznych formách interakcie so zariadeniami, vývojári sa však snažia takúto formu ovládania implementovať aj do samostatných aplikácií.

PixelTone je klasický editor obrázkov, ktorý sa od konkurenčných produktov odlišuje práve hlasovým ovládaním. Túto aplikáciu pre operačný systém iOS vyvíja Adobe Research v spolupráci s univerzitou v Michigane. PixelTone, samozrejme, podporuje aj dotykové ovládanie, ktoré je v niektorých prípadoch nevyhnutné, rýchle úpravy však môžete vykonávať aj pomocou hlasových povelov.

PixelTone_142.jpg

Ako prezentuje priložené video, aplikácii môžete zadať, akú úpravu a v ktorej časti fotografie má vykonať. Ak potrebujete zosvetliť hornú časť, jednoducho to poviete (po anglicky). V kombinácii s dotykovým ovládaním môžete takisto vymedziť konkrétne objekty na fotke (napríklad postavy ľudí), tie pomenujete a aplikácia sa ich naučí rozpoznávať. Následne možno v hlasových poveloch odkazovať na tieto objekty a upravovať ich príkazom typu: „Zmeň farbu košele Johna z bielej na modrú".


Zdroj: techhive.com

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať