Image
2.12.2015 0 Comments

Pirátom sa podarilo prelomiť ochranu 4K filmov z Netflixu a Amazonu

Piráti našli novú medzeru, ktorá umožňuje kopírovať 4K filmy a televízne relácie z Netflixu a Amazonu, hoci donedávna takéto vysokokvalitné ripy neboli dostupné.

4K streaming je k dispozícii už nejaký čas a Amazon a Netflix sú kľúčoví dodávatelia obsahu na tomto trhu. No tieto on-line streamy boli vždy dobre chránené proti pirátom a High-Bandwidth Digital Copy Protection (HDCP) verzie 2.2 alebo vyššej sa aj dnes pokladá za bezpečný.

Existujú však náznaky, že piráti už našli spôsob, ako túto ochranu obísť. Prvý únik z Netflixu sa objavil začiatkom tohto roka, no potom nasledovala pauza. Pred pár dňami sa však začali na internete objavovať ďalšie. Mnoho skupín začalo v poslednom čase uvoľňovať perfektne fungujúce 4K ripy z Netflixu i Amazonu, čo naznačuje, že existuje medzera, ktorá umožňuje pirátom obísť ochranu proti kopírovaniu na oboch službách.

Tak ako pri ostatných ripoch je veľkosť súboru oveľa väčšia ako pri tradičnej HD verzii, jedna epizóda seriálu má viac ako 10 GB. Dátový tok v jednom úniku je 32,5 Mb/s, čo však podľa webu TorrentFreak nemusí nevyhnutne znamenať, že kvalita obrazu je vždy výnimočná.

Zatiaľ je otázne, ako pirátske skupiny obchádzajú ochranu proti kopírovaniu, no pravdepodobne stojíme na začiatku novej éry vysokokvalitných pirátskych videí. V posledných rokoch síce veľa ľudí hľadá na stiahnutie kvalitnejšie ripy, no zrejme potrvá ešte niekoľko rokov, kým sa 4K stane novým štandardom.


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Bezpečnosť

Elon Musk sa nevzdáva myšlienky bombardovať Mars jadrovými zbraňami

23.08.2019 00:10

Miliardár Elon Musk už dlho presadzuje myšlienku bombardovania Červenej planéty jadrovými zbraňami s cieľom jej terraformácie, teda prispôsobenia na osídlenie ľuďmi. V roku 2015 sa v programe The Lat ...

Bezpečnosť

Prieskum: V internetovej bezpečnosti je Slovensko iba o priečku vyššie ako Tanzánia...

19.08.2019 00:20

Pri riešení problému počítačovej kriminality, či už na vnútroštátnej alebo globálnej úrovni, je základnou otázkou, či je subjekt pripravený na to, ako sa zachovať v situácii, keby došlo k ohrozeniu a ...

Bezpečnosť

Výstraha: Aj vaša verzia Windows môže byť ohrozená, stiahnite si „záplatu”

16.08.2019 00:10

Microsoft vydal varovanie pred kritickou zraniteľnosťou nachádzajúcou sa vo všetkých verziách Windows od Sedmičiek až po Desiatky, vrátane serverových verzií. Chyba navyše umožňuje, aby sa vírus šíri ...

q

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

eFocus_2019

Najnovšie videá