Image
2.12.2015 0 Comments

Pirátom sa podarilo prelomiť ochranu 4K filmov z Netflixu a Amazonu

Piráti našli novú medzeru, ktorá umožňuje kopírovať 4K filmy a televízne relácie z Netflixu a Amazonu, hoci donedávna takéto vysokokvalitné ripy neboli dostupné.

4K streaming je k dispozícii už nejaký čas a Amazon a Netflix sú kľúčoví dodávatelia obsahu na tomto trhu. No tieto on-line streamy boli vždy dobre chránené proti pirátom a High-Bandwidth Digital Copy Protection (HDCP) verzie 2.2 alebo vyššej sa aj dnes pokladá za bezpečný.

Existujú však náznaky, že piráti už našli spôsob, ako túto ochranu obísť. Prvý únik z Netflixu sa objavil začiatkom tohto roka, no potom nasledovala pauza. Pred pár dňami sa však začali na internete objavovať ďalšie. Mnoho skupín začalo v poslednom čase uvoľňovať perfektne fungujúce 4K ripy z Netflixu i Amazonu, čo naznačuje, že existuje medzera, ktorá umožňuje pirátom obísť ochranu proti kopírovaniu na oboch službách.

Tak ako pri ostatných ripoch je veľkosť súboru oveľa väčšia ako pri tradičnej HD verzii, jedna epizóda seriálu má viac ako 10 GB. Dátový tok v jednom úniku je 32,5 Mb/s, čo však podľa webu TorrentFreak nemusí nevyhnutne znamenať, že kvalita obrazu je vždy výnimočná.

Zatiaľ je otázne, ako pirátske skupiny obchádzajú ochranu proti kopírovaniu, no pravdepodobne stojíme na začiatku novej éry vysokokvalitných pirátskych videí. V posledných rokoch síce veľa ľudí hľadá na stiahnutie kvalitnejšie ripy, no zrejme potrvá ešte niekoľko rokov, kým sa 4K stane novým štandardom.


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Bezpečnosť 2

Auto s vonkajším airbagom ochráni nielen cestujúcich, ale aj karosériu pred škrabancami

11.06.2019 00:15

Nemecký výrobca automobilových komponentov ZF Friedrichshafen AG vyvíja airbagy, ktoré by sa mohli nafúknuť tesne pred nárazom na vonkajšej strane vozidla. Nasadenie airbagu zachránilo už veľa ľudí pr ...

Bezpečnosť

Nový druh phishingu umožňuje hackerom obísť aj dvojfaktorové overovanie

06.06.2019 00:10

Dvojfaktorová autentifikácia, ktorá vyžaduje, aby ľudia zadali kód zaslaný na ich telefón alebo e-mail, má chrániť používateľské mená a heslá pred útokmi typu phishingu. Bezpečnostní experti však tera ...

Bezpečnosť

Projekt Kry-sa na ochranu pred hrozbami z internetu

04.06.2019 08:00

Rozvoj technológií so sebou prináša aj bezpečnostné riziká, na ktoré v súčasnosti často ani nevieme reagovať. IT Asociácia Slovenska s podporou vládnej kyberbezpečnostnej jednotky CSIRT.sk Úradu podpr ...

q

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

SWAN_062019

Najnovšie videáPC forum button