Image
2.12.2015 0 Comments

Pirátom sa podarilo prelomiť ochranu 4K filmov z Netflixu a Amazonu

Piráti našli novú medzeru, ktorá umožňuje kopírovať 4K filmy a televízne relácie z Netflixu a Amazonu, hoci donedávna takéto vysokokvalitné ripy neboli dostupné.

4K streaming je k dispozícii už nejaký čas a Amazon a Netflix sú kľúčoví dodávatelia obsahu na tomto trhu. No tieto on-line streamy boli vždy dobre chránené proti pirátom a High-Bandwidth Digital Copy Protection (HDCP) verzie 2.2 alebo vyššej sa aj dnes pokladá za bezpečný.

Existujú však náznaky, že piráti už našli spôsob, ako túto ochranu obísť. Prvý únik z Netflixu sa objavil začiatkom tohto roka, no potom nasledovala pauza. Pred pár dňami sa však začali na internete objavovať ďalšie. Mnoho skupín začalo v poslednom čase uvoľňovať perfektne fungujúce 4K ripy z Netflixu i Amazonu, čo naznačuje, že existuje medzera, ktorá umožňuje pirátom obísť ochranu proti kopírovaniu na oboch službách.

Tak ako pri ostatných ripoch je veľkosť súboru oveľa väčšia ako pri tradičnej HD verzii, jedna epizóda seriálu má viac ako 10 GB. Dátový tok v jednom úniku je 32,5 Mb/s, čo však podľa webu TorrentFreak nemusí nevyhnutne znamenať, že kvalita obrazu je vždy výnimočná.

Zatiaľ je otázne, ako pirátske skupiny obchádzajú ochranu proti kopírovaniu, no pravdepodobne stojíme na začiatku novej éry vysokokvalitných pirátskych videí. V posledných rokoch síce veľa ľudí hľadá na stiahnutie kvalitnejšie ripy, no zrejme potrvá ešte niekoľko rokov, kým sa 4K stane novým štandardom.


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Bezpečnosť

Koniec autosedačkám? Smart Kid Belt - šikovné riešenie na ochranu detí v aute

19.11.2019 00:00

Na trh prichádza novinka pre väčšiu bezpečnosť detí v automobiloch. Detský pás Smart Kid Belt dokáže nahradiť detskú autosedačku alebo podsedák a dodá vám aj dieťaťu pocit pohodlia a bezpečia. Smart K ...

Bezpečnosť 4

ESET uvoľnil nástroj na šifrovanie celého disku na ochranu pred neoprávneným prístupom k údajom

17.11.2019 00:00

ESET vydal nový produkt ESET Full Disk Encryption. Riešenie je určené na ochranu pred neoprávneným prístupom k údajom uloženým na firemných počítačoch a laptopoch v prípade ich straty alebo krádeže. P ...

Bezpečnosť

Klimatické zmeny urobia mestá neobývateľnými. Je čas utiahnuť sa do podzemia

13.11.2019 00:20

Podzemné mestá sú už dávno témou sci-fi, no teraz sa o nich uvažuje celkom vážne. Mestská rada vo fínskych Helsinkách schválila v roku 2010 Podzemný územný plán, ktorý bol dokončený v roku 2019 a pokr ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ACER_122019

Najnovšie videá