Samsung_01A2021 Samsung_01A2021 Samsung_01A2021 Advertisement

Pinterest ponúka registráciu pre každého a nové mobilné aplikácie

0

Sociálna sieť Pinterest ponúka svojim používateľom nástenky, na ktoré môžu pripichovať fotografie a obrázky, ktoré charakterizujú ich osobnosť. Donedávna bola registrácia možná len na pozvánku, ale aj tak sieť patrí medzi najpopulárnejšie. V týchto dňoch sa však Pinterest otvára svetu - môžete sa tu zaregistrovať ihneď, nepotrebujete pozvánku.

To však nie je jediná zmena, ktorou prešla táto sociálna sieť. Najnovšie Pinterest expanduje aj na mobilnú platformu - prináša aplikáciu pre androidové zariadenia aj iPad. Doteraz bol dostupný len na webe a iPhone. V utorok boli predstavené tri nové aplikácie. Tá androidová je optimalizovaná pre široký rozsah tabletov a smartfónov rozličnej veľkosti. Zatiaľ je k dispozícii v Google Play, ale ešte v priebehu tohto týždňa by sa mala sprístupniť aj v Android AppStore pre majiteľov tabletov Kindle Fire.

Aplikáciu pre Pinterest dostal aj iPad. Táto verzia má zabudovaný vlastný prehliadač. Aktualizovaná bola aj verzia pre iPhone, zvýšila sa jej stabilita a rýchlosť. Zmenil sa i dizajn, ktorý teraz umožňuje dvojstĺpcové zobrazenie.

pinterest_mobile_apps.jpg

Prednedávnom Pinterest získal investíciu vo výške 100 miliónov dolárov. Využil ju na zlepšenie infraštruktúry, ktoré si vyžiadal raketový nárast počtu používateľov. Zatiaľ čo v auguste 2011 sieť mesačne navštívilo v Spojených štátoch 1,03 milióna unikátnych používateľov, vo februári tohto roka to už bolo 17,8 milióna. Podľa štatistiky ComScore ich počet v júli dosiahol 23,3 milióna. Možno predpokladať, že po uvedení mobilných aplikácií sa toto číslo ešte zvýši.

Zdroj: edition.cnn.com

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať