Image
8.8.2018 0 Comments

Pi je prvá skutočne bezkontaktná nabíjacia technológia pre viacero zariadení súčasne

Predstavte si, že by ste si mohli nabíjať svoj smartfón, tablet a smart hodinky v rovnakom čase z toho istého zdroja napájania. Vedci zo spoločnosti Pi, ktorú v roku 2015 založili dvaja absolventi kurzu MIT Sloan's New Enterprises, teraz pracujú na tom, aby sa táto predstava stala realitou.

Nabíjačka Pi je zariadenie pyramídového tvaru na nabíjanie viacerých mobilných zariadení s iOS a Androidom naraz (až štyroch plnou rýchlosťou alebo viacerých pomalšie, dovedna s príkonom 40 W). Nabíjačka je kompatibilná s existujúcimi štandardmi.

Je pritom inteligentnejšia ako priemerná nabíjačka, dokáže totiž sama zistiť nízky stav batérie zariadenia a prispôsobiť svoje magnetické pole podľa umiestnenia zariadenia, používateľ ho teda nemusí položiť na konkrétnu podložku či do nabíjacieho doku. Nabíjačka totiž obsahuje svetovo prvý algoritmus tvarovania magnetického poľa. A čo je zaujímavé, počas nabíjania môžete svoje zariadenie bežne používať, pokračovať v hre či v práci.

„Náš prvý produkt sa bude dať použiť pre telefóny a malé spotrebné zariadenia ale v najbližších piatich rokoch ho rozšírime na rôzne zariadenia,“ povedal John MacDonald, spoluzakladateľ a CEO spoločnosti.

MacDonald uviedol, že výrobcovia zariadení sa orientujú na model nabíjania „one-to-one“. Nabíjačky sa dodávajú s telefónom, teda nie ako samostatný produkt, ale ako príslušenstvo pre konkrétny typ telefónu. Lepšie by však bolo, keby nabíjačka pochádzala od nezávislej spoločnosti a podporovala všetky zariadenia, nielen tie od konkrétnej značky.

Zvratom v odvetví sa stalo rozhodnutie Applu integrovať nabíjací štandard Qi do svojej nabíjacej podložky AirPower, schopnej nabíjať až tri zariadenia naraz.

Systém Pi bol postavený na inom štandarde, nazývanom AirFuel, ktorý mal byť nástupcom Qi. No Apple svojím výberom „urobil Qi normou minimálne na ďalších pár rokov“, hovorí MacDonald.

Cena nabíjačky ani dátum jej uvedenia ešte neboli oznámené.

Zdroj: mitsloan.mit.edu.

Zobrazit Galériu
Autor: Redakcia

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Technológie 3

Dvojnohé roboty môžu pomôcť ľuďom znovu chodiť. Teraz sa učia udržať rovnováhu a chodiť v piesku či snehu

14.12.2018 00:10

Na univerzite Caltech v Kalifornii sa nachádza AMBER Lab (Advanced Mechanical Bipedal Experimental Robotics Lab), kde sa venujú výskumu dvojnohých robotov, ktoré by mohli v blízkej budúcnosti pomôcť p ...

Technológie 1

Sen každého chlapa realitou. Automat HomeBrew na domácu výrobu piva z kapsúl

13.12.2018 00:30

Spoločnosť LG ohlásila „systém na remeselnú výrobu piva“. Pritom remeselná výroba tu znamená len jednoduché ovládanie jedným tlačidlom. Prístroj sa nazýva LG HomeBrew a bude predstavený na budúcoročne ...

Technológie

17-palcový Gram od LG je „najľahší“ notebook na svete. Váži len 1,34 kg

13.12.2018 00:20

Spoločnosť LG predstaví na veľtrhu CES 2019 dve nové zariadenia z ultraľahkého radu Gram - 17-palcový notebook pre tých, ktorí uprednostňujú veľké displeje, a konvertibilné zariadenie 2-v-1. Nový 17- ...

q

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

OKI_122018

Najnovšie videáPC forum button