PC REVUE
Image
8.8.2018 0 Comments

Pi je prvá skutočne bezkontaktná nabíjacia technológia pre viacero zariadení súčasne

Predstavte si, že by ste si mohli nabíjať svoj smartfón, tablet a smart hodinky v rovnakom čase z toho istého zdroja napájania. Vedci zo spoločnosti Pi, ktorú v roku 2015 založili dvaja absolventi kurzu MIT Sloan's New Enterprises, teraz pracujú na tom, aby sa táto predstava stala realitou.

Nabíjačka Pi je zariadenie pyramídového tvaru na nabíjanie viacerých mobilných zariadení s iOS a Androidom naraz (až štyroch plnou rýchlosťou alebo viacerých pomalšie, dovedna s príkonom 40 W). Nabíjačka je kompatibilná s existujúcimi štandardmi.

Je pritom inteligentnejšia ako priemerná nabíjačka, dokáže totiž sama zistiť nízky stav batérie zariadenia a prispôsobiť svoje magnetické pole podľa umiestnenia zariadenia, používateľ ho teda nemusí položiť na konkrétnu podložku či do nabíjacieho doku. Nabíjačka totiž obsahuje svetovo prvý algoritmus tvarovania magnetického poľa. A čo je zaujímavé, počas nabíjania môžete svoje zariadenie bežne používať, pokračovať v hre či v práci.

„Náš prvý produkt sa bude dať použiť pre telefóny a malé spotrebné zariadenia ale v najbližších piatich rokoch ho rozšírime na rôzne zariadenia,“ povedal John MacDonald, spoluzakladateľ a CEO spoločnosti.

MacDonald uviedol, že výrobcovia zariadení sa orientujú na model nabíjania „one-to-one“. Nabíjačky sa dodávajú s telefónom, teda nie ako samostatný produkt, ale ako príslušenstvo pre konkrétny typ telefónu. Lepšie by však bolo, keby nabíjačka pochádzala od nezávislej spoločnosti a podporovala všetky zariadenia, nielen tie od konkrétnej značky.

Zvratom v odvetví sa stalo rozhodnutie Applu integrovať nabíjací štandard Qi do svojej nabíjacej podložky AirPower, schopnej nabíjať až tri zariadenia naraz.

Systém Pi bol postavený na inom štandarde, nazývanom AirFuel, ktorý mal byť nástupcom Qi. No Apple svojím výberom „urobil Qi normou minimálne na ďalších pár rokov“, hovorí MacDonald.

Cena nabíjačky ani dátum jej uvedenia ešte neboli oznámené.

Zdroj: mitsloan.mit.edu.

Zobrazit Galériu
Autor: Redakcia

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Technológie 7

Budúcnosť s autonómnymi autami bude bez semaforov. Autá sa budú míňať naozaj tesne

18.10.2018 00:20

Predstavte si svet, v ktorom nebudete musieť na rušných križovatkách zastaviť na červené svetlo a jediný dôvod na zastavenie vášho auta bude ten, že ste dorazili na miesto určenia. Automobilka Ford n ...

Technológie

Príbeh žiarovky: Tie prvé skôr hriali ako svietili, tie súčasné viete ovládať aj hlasom

18.10.2018 00:05

V roku 1879 oficiálne skončila nadvláda petrolejových lámp. Presne 21. októbra totiž Thomas Alva Edison rozsvietil prvú žiarovku na svete. Žiarenie, ktoré vydávalo viac svetla ako tepla, sa postupne p ...

Technológie

Smartcity: Kamery v Trenčíne pomáhajú odhaliť zlodejov aj dopravné priestupky

18.10.2018 00:10

Primárny účel monitorovania verejných priestorov v mestách je jednak zaistenie bezpečnosti obyvateľov a taktiež zhromažďovanie údajov o pohyboch ľudí a vozidiel. Tieto údaje potom slúžia na podporu ro ...

q

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ITAPA_jesen2018

Najnovšie videáPC forum button