Image
8.8.2018 0 Comments

Pi je prvá skutočne bezkontaktná nabíjacia technológia pre viacero zariadení súčasne

Predstavte si, že by ste si mohli nabíjať svoj smartfón, tablet a smart hodinky v rovnakom čase z toho istého zdroja napájania. Vedci zo spoločnosti Pi, ktorú v roku 2015 založili dvaja absolventi kurzu MIT Sloan's New Enterprises, teraz pracujú na tom, aby sa táto predstava stala realitou.

Nabíjačka Pi je zariadenie pyramídového tvaru na nabíjanie viacerých mobilných zariadení s iOS a Androidom naraz (až štyroch plnou rýchlosťou alebo viacerých pomalšie, dovedna s príkonom 40 W). Nabíjačka je kompatibilná s existujúcimi štandardmi.

Je pritom inteligentnejšia ako priemerná nabíjačka, dokáže totiž sama zistiť nízky stav batérie zariadenia a prispôsobiť svoje magnetické pole podľa umiestnenia zariadenia, používateľ ho teda nemusí položiť na konkrétnu podložku či do nabíjacieho doku. Nabíjačka totiž obsahuje svetovo prvý algoritmus tvarovania magnetického poľa. A čo je zaujímavé, počas nabíjania môžete svoje zariadenie bežne používať, pokračovať v hre či v práci.

„Náš prvý produkt sa bude dať použiť pre telefóny a malé spotrebné zariadenia ale v najbližších piatich rokoch ho rozšírime na rôzne zariadenia,“ povedal John MacDonald, spoluzakladateľ a CEO spoločnosti.

MacDonald uviedol, že výrobcovia zariadení sa orientujú na model nabíjania „one-to-one“. Nabíjačky sa dodávajú s telefónom, teda nie ako samostatný produkt, ale ako príslušenstvo pre konkrétny typ telefónu. Lepšie by však bolo, keby nabíjačka pochádzala od nezávislej spoločnosti a podporovala všetky zariadenia, nielen tie od konkrétnej značky.

Zvratom v odvetví sa stalo rozhodnutie Applu integrovať nabíjací štandard Qi do svojej nabíjacej podložky AirPower, schopnej nabíjať až tri zariadenia naraz.

Systém Pi bol postavený na inom štandarde, nazývanom AirFuel, ktorý mal byť nástupcom Qi. No Apple svojím výberom „urobil Qi normou minimálne na ďalších pár rokov“, hovorí MacDonald.

Cena nabíjačky ani dátum jej uvedenia ešte neboli oznámené.

Zdroj: mitsloan.mit.edu.

Zobrazit Galériu
Autor: Redakcia

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Technológie

Strojové učenie môže identifikovať hekerov a plagiátorských programátorov podľa ich „odtlačkov prstov“

16.08.2018 00:25

Programátori majú vlastné štýly, odlišné od ostatných, ale tie sa dajú zistiť len preštudovaním mnohých riadkov kódu a hľadaním stôp prezrádzajúcich autora. V budúcnosti to však nebude treba. Výskumní ...

Technológie

Nový telefón Oppo F9 má výrez, ktorý na rozdiel od konkurencie vyzerá naozaj dobre

16.08.2018 00:20

Spoločnosť Oppo ohlásila nový telefón F9 s výrezom, ktorý vyzerá skvelo. Je menší a menej rušivý ako na ostatných telefónoch. Nevyžaduje extra hrubú stavovú lištu na obrazovke a pôsobí ako prirodzená ...

Technológie 1

Komentár: 32-jadrový AMD Threadripper je výzva pre Intel v počte jadier aj cene

16.08.2018 00:15

AMD v týchto dňoch ohlásilo štyri nové modely z druhej generácie procesorov Ryzen Threadripper (nazývanej aj Threadripper 2) za zabijacke ceny vzhľadom na Intel. Druhá generácia Ryzen Threadripper 29 ...

q

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Najnovšie videáPC forum button