Image
8.8.2018 0 Comments

Pi je prvá skutočne bezkontaktná nabíjacia technológia pre viacero zariadení súčasne

Predstavte si, že by ste si mohli nabíjať svoj smartfón, tablet a smart hodinky v rovnakom čase z toho istého zdroja napájania. Vedci zo spoločnosti Pi, ktorú v roku 2015 založili dvaja absolventi kurzu MIT Sloan's New Enterprises, teraz pracujú na tom, aby sa táto predstava stala realitou.

Nabíjačka Pi je zariadenie pyramídového tvaru na nabíjanie viacerých mobilných zariadení s iOS a Androidom naraz (až štyroch plnou rýchlosťou alebo viacerých pomalšie, dovedna s príkonom 40 W). Nabíjačka je kompatibilná s existujúcimi štandardmi.

Je pritom inteligentnejšia ako priemerná nabíjačka, dokáže totiž sama zistiť nízky stav batérie zariadenia a prispôsobiť svoje magnetické pole podľa umiestnenia zariadenia, používateľ ho teda nemusí položiť na konkrétnu podložku či do nabíjacieho doku. Nabíjačka totiž obsahuje svetovo prvý algoritmus tvarovania magnetického poľa. A čo je zaujímavé, počas nabíjania môžete svoje zariadenie bežne používať, pokračovať v hre či v práci.

„Náš prvý produkt sa bude dať použiť pre telefóny a malé spotrebné zariadenia ale v najbližších piatich rokoch ho rozšírime na rôzne zariadenia,“ povedal John MacDonald, spoluzakladateľ a CEO spoločnosti.

MacDonald uviedol, že výrobcovia zariadení sa orientujú na model nabíjania „one-to-one“. Nabíjačky sa dodávajú s telefónom, teda nie ako samostatný produkt, ale ako príslušenstvo pre konkrétny typ telefónu. Lepšie by však bolo, keby nabíjačka pochádzala od nezávislej spoločnosti a podporovala všetky zariadenia, nielen tie od konkrétnej značky.

Zvratom v odvetví sa stalo rozhodnutie Applu integrovať nabíjací štandard Qi do svojej nabíjacej podložky AirPower, schopnej nabíjať až tri zariadenia naraz.

Systém Pi bol postavený na inom štandarde, nazývanom AirFuel, ktorý mal byť nástupcom Qi. No Apple svojím výberom „urobil Qi normou minimálne na ďalších pár rokov“, hovorí MacDonald.

Cena nabíjačky ani dátum jej uvedenia ešte neboli oznámené.

Zdroj: mitsloan.mit.edu.

Zobrazit Galériu
Autor: Redakcia

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Technológie

Miniatúrny dron UDrone môžete ovládať myšlienkami a gestami

15.03.2019 00:10

Predstavte si, o koľko viac zábavy by ste si mohli užiť s dronom, keby ste sa zbavili ovládača v ruke a ovládali ho čisto myšlienkami. Nad tým sa zamysleli v čínskej firme EEGSmart a vytvorili minikva ...

Technológie

NAS od Synology pre nadšencov, podnikateľov, malé firmy a tímy

15.03.2019 00:05

Motto: Sú len dva typy podnikateľov pracujúcich s údajmi. Tí, ktorí zálohujú, a tí, ktorí budú zálohovať. Aj malé firmy, živnosti a slobodné povolania často potrebujú ukladať veľké množstvo údajov. ...

Technológie

Spoznajte rybára, ktorý chytil vášho tuniaka. Aj to umožňujú moderné technológie

15.03.2019 00:00

Blockchain nie je len technológia, na ktorej stojí svet virtuálnych mien. Umožňuje aj úplne nový typ služieb pre bežných ľudí, ktorí majú napríklad radi steak z tuniaka. Priamo v obchode si dokážu vďa ...

q

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

SWIFT 5_032019

Najnovšie videá

IXPO 2019


PC forum button