PC REVUE
Image
26.9.2018 0 Comments

Photokina 2018: Panasonic vracia úder a vstupuje do sveta plnoformátových bezzrkadloviek

Panasonic v predvečer veľtrhu Photokina 2018 v Kolíne nad Rýnom predstavil dvojicu plnoformátových bezzrkadloviek novej série Lumix S, 24 Mpx model S1 a 47 Mpx S1R.

Spoločnosť Panasonic je už 10 rokov lídrom na poli bezzrkadloviek formátu micro 4/3 (MFT)  a teraz prichádza s úplne novou sériou Lumix S ktorá bude využívať snímače s veľkosťou 35 mm filmového políčka (Full frame)

Modely LUMIX S1R a S1 ako prvé na svete dokážu nahrávať videozáznamy v rozlíšení 4K 50/60p pričom ich môžu interne ukladať so vzorkovaním 4:2:2 10 bit. Vo výbave je pokročilý systém obrazovej stabilizácie Dual I.S. Dáta možno ukladať na karty XQD alebo SD, prístroje sú vybavené oboma slotmi. Nové modely budú využívať bajonet Leica L na základe uzatvorenia strategickej spolupráce s názvom L-Mount Alliance medzi spoločnosťami Leica Camera AG, Panasonic a Sigma, vďaka čomu budú kompatibilné aj s objektívmi Leica a Sigma.  

Panasonic okrem toho plánuje rozšíriť rad výmenných objektívov pre modely LUMIX S. Do roku 2020 ich chystá na trh viac ako desať. Medzi prvými dostupnými budú napríklad pevné sklo 50 mm F1,4, štandardný zoom 24-105 mm alebo zoomový teleobjektív 70-200 mm. Už pri uvedení bude naviac dostupných aj 8 objektívov zo špičkovej série Leica a zatiaľ neupresnený počet objektívov Sigma.

Medzi prednosti radu Leica S bude patriť jednoduché intuitívne ovládanie a tiež robustné prevedenie, ktoré by malo osloviť aj profesionálov. Zároveň sú doslova nabité najmodernejšími technológiami, či už ide o snímač, spracovanie obrazu alebo optiku. Výsledkom je vynikajúci výkon pri fotografovaní aj natáčaní.

Panasonic novými modelmi spôsobí nejednu vrásku na čele konkurencie. Prináša totiž viaceré vymoženosti ktoré konkurencia zatiaľ neponúka. Uvidíme teda ako sa bude novinkám dariť.

Nové modely by mali byť dostupné začiatkom budúceho roku, ceny výrobca zatiaľ nezverejnil.

Zobrazit Galériu

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Magazín

BMW 530e iPerformance Limousine: Úsporný krásavec nabitý technológiami

14.10.2018 15:03

BMW radu 5 patria medzi fanúšikmi tejto automobilky k veľmi obľúbeným a vyrábajú sa vo viacerých modifikáciách. K nám sa dostal na test najmladší z tohto radu – plug-in hybrid BMW 530e iPerformance. N ...

Magazín

Nissan e-NV200 Evalia 40kW: Sedem elektrických statočných

14.10.2018 13:42

Tentoraz sa mi na test dostala tak trochu rarita. Jediný 7-miestny elektromobil na trhu. Áno, ak poznáte minidodávku Nissan e-NV200, podobnosť tu nie je náhodná. Evalia je osobná verzia tejto dodávky ...

Magazín

ElektRomobilita s malým i

15.10.2018 12:56

Automobilka BMW patrí k lídrom vo vývoji najnovších technológií automobilov, a preto nečudo, že bokom nezostáva ani oblasť elektrifikovaných áut. Šéf mníchovskej automobilky Harald Krüger povedal nedá ...

q

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

SWAN_09

Najnovšie videáPC forum button