Image
26.9.2018 0 Comments

Photokina 2018: Panasonic vracia úder a vstupuje do sveta plnoformátových bezzrkadloviek

Panasonic v predvečer veľtrhu Photokina 2018 v Kolíne nad Rýnom predstavil dvojicu plnoformátových bezzrkadloviek novej série Lumix S, 24 Mpx model S1 a 47 Mpx S1R.

Spoločnosť Panasonic je už 10 rokov lídrom na poli bezzrkadloviek formátu micro 4/3 (MFT)  a teraz prichádza s úplne novou sériou Lumix S ktorá bude využívať snímače s veľkosťou 35 mm filmového políčka (Full frame)

Modely LUMIX S1R a S1 ako prvé na svete dokážu nahrávať videozáznamy v rozlíšení 4K 50/60p pričom ich môžu interne ukladať so vzorkovaním 4:2:2 10 bit. Vo výbave je pokročilý systém obrazovej stabilizácie Dual I.S. Dáta možno ukladať na karty XQD alebo SD, prístroje sú vybavené oboma slotmi. Nové modely budú využívať bajonet Leica L na základe uzatvorenia strategickej spolupráce s názvom L-Mount Alliance medzi spoločnosťami Leica Camera AG, Panasonic a Sigma, vďaka čomu budú kompatibilné aj s objektívmi Leica a Sigma.  

Panasonic okrem toho plánuje rozšíriť rad výmenných objektívov pre modely LUMIX S. Do roku 2020 ich chystá na trh viac ako desať. Medzi prvými dostupnými budú napríklad pevné sklo 50 mm F1,4, štandardný zoom 24-105 mm alebo zoomový teleobjektív 70-200 mm. Už pri uvedení bude naviac dostupných aj 8 objektívov zo špičkovej série Leica a zatiaľ neupresnený počet objektívov Sigma.

Medzi prednosti radu Leica S bude patriť jednoduché intuitívne ovládanie a tiež robustné prevedenie, ktoré by malo osloviť aj profesionálov. Zároveň sú doslova nabité najmodernejšími technológiami, či už ide o snímač, spracovanie obrazu alebo optiku. Výsledkom je vynikajúci výkon pri fotografovaní aj natáčaní.

Panasonic novými modelmi spôsobí nejednu vrásku na čele konkurencie. Prináša totiž viaceré vymoženosti ktoré konkurencia zatiaľ neponúka. Uvidíme teda ako sa bude novinkám dariť.

Nové modely by mali byť dostupné začiatkom budúceho roku, ceny výrobca zatiaľ nezverejnil.

Zobrazit Galériu

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Magazín

Problémy a slabiny biometrického zabezpečenia

16.12.2018 14:48

Aktuálne sme svedkami veľkého rozširovania biometrického zabezpečenia. Či už má formou odtlačku prsta, rozpoznávania tváre, alebo skenovania očnej dúhovky, je nepochybne veľmi populárne. Problém je v ...

Magazín

Prehrávanie hudby vo vysokej kvalite aj cez bluetooth

16.12.2018 14:24

Kvalitu reprodukcie reťazca zvukových zariadení určuje najslabší prvok. V mnohých prípadoch to nie je ani prehrávač, ani zosilňovač, ani reproduktory či slúchadlá, ale kvalita hudobnej nahrávky a v pr ...

Magazín

Samsung Galaxy A9: Prvý smartfón so 4 objektívmi

16.12.2018 13:05

Po uvedení Samsungu Galaxy A7, ktorý priniesol do strednej triedy tri objektívy, sme boli zvedaví, čím prekvapí A9, najvyšší model „áčkovej“ rodiny. Na premiére v Miláne sme sa zúčastnili, takže môžem ...

q

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Najnovšie videáPC forum button