Image
26.9.2018 0 Comments

Photokina 2018: Panasonic vracia úder a vstupuje do sveta plnoformátových bezzrkadloviek

Panasonic v predvečer veľtrhu Photokina 2018 v Kolíne nad Rýnom predstavil dvojicu plnoformátových bezzrkadloviek novej série Lumix S, 24 Mpx model S1 a 47 Mpx S1R.

Spoločnosť Panasonic je už 10 rokov lídrom na poli bezzrkadloviek formátu micro 4/3 (MFT)  a teraz prichádza s úplne novou sériou Lumix S ktorá bude využívať snímače s veľkosťou 35 mm filmového políčka (Full frame)

Modely LUMIX S1R a S1 ako prvé na svete dokážu nahrávať videozáznamy v rozlíšení 4K 50/60p pričom ich môžu interne ukladať so vzorkovaním 4:2:2 10 bit. Vo výbave je pokročilý systém obrazovej stabilizácie Dual I.S. Dáta možno ukladať na karty XQD alebo SD, prístroje sú vybavené oboma slotmi. Nové modely budú využívať bajonet Leica L na základe uzatvorenia strategickej spolupráce s názvom L-Mount Alliance medzi spoločnosťami Leica Camera AG, Panasonic a Sigma, vďaka čomu budú kompatibilné aj s objektívmi Leica a Sigma.  

Panasonic okrem toho plánuje rozšíriť rad výmenných objektívov pre modely LUMIX S. Do roku 2020 ich chystá na trh viac ako desať. Medzi prvými dostupnými budú napríklad pevné sklo 50 mm F1,4, štandardný zoom 24-105 mm alebo zoomový teleobjektív 70-200 mm. Už pri uvedení bude naviac dostupných aj 8 objektívov zo špičkovej série Leica a zatiaľ neupresnený počet objektívov Sigma.

Medzi prednosti radu Leica S bude patriť jednoduché intuitívne ovládanie a tiež robustné prevedenie, ktoré by malo osloviť aj profesionálov. Zároveň sú doslova nabité najmodernejšími technológiami, či už ide o snímač, spracovanie obrazu alebo optiku. Výsledkom je vynikajúci výkon pri fotografovaní aj natáčaní.

Panasonic novými modelmi spôsobí nejednu vrásku na čele konkurencie. Prináša totiž viaceré vymoženosti ktoré konkurencia zatiaľ neponúka. Uvidíme teda ako sa bude novinkám dariť.

Nové modely by mali byť dostupné začiatkom budúceho roku, ceny výrobca zatiaľ nezverejnil.

Zobrazit Galériu

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Magazín

ANTIK SMART City E-kolobežka

05.02.2019 13:57

Hliníková skladacia elektrická kolobežka má moderný dizajn, jednoducho sa prenáša a jej parametre zaujmú aj náročnejších používateľov. Má elektrickú aj mechanickú brzdu, ­pričom obe sú spojené s brzdo ...

Magazín

Asistenčné systémy vozidiel / 2. časť

04.02.2019 13:37

V predchádzajúcej časti seriálu sme začali tému asistenčných systémov vozidiel a dozvedeli ste sa o viacerých najpoužívanejších, ako je ABS, ESP, adaptívny tempomat a pod. Ako uvidíte, moderné vozidlá ...

Magazín

Mazda CX5 2.5 Skyactiv-G194 AWD A/T Revolution Top: Najväčšia „atmosféra“ s výbornou výbavou

04.02.2019 13:16

Nová generácia Mazdy CX5 osloví výrazným dizajnom, charakterizovaným filozofiou KODO. Nezameniteľná maska chladiča s chrómovaným spodným lemom, prechádzajúca do rozširujúcich sa svetiel s okom, dáva v ...

q

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Apsara Yogaton

Najnovšie videáPC forum button