Photokina 2018: Canon EOS R a množstvo ďalších noviniek

0

Spoločnosť Canon sa s predstavením svojich kľúčových noviniek poponáhľala ešte pred výstavou, návštevníci si však aspoň mali možnosť novú plnoformátovú bezzrkadlovku systému EOS R vyskúšať priamo na stánku. A treba povedať že záujem bol obrovský a na stánku sa celý deň tvorili dlhé rady záujemcov.

Najnovší systém EOS R prichádza po troch desaťročiach od uvedenia pôvodného systému EOS a stavia na viac ako 80 ročných skúsenostiach spoločnosti Canon.

Ako však znalci budú vedieť, u výrobcu  nejde o prvý bezzrkadlový systém. Vo formáte APS- C s ním Canon prišiel už dávnejšie aj keď väčší úspech si získal až model EOS-M5. Teraz je tu však dlho očakávaný Full frame systém s novo vyvinutým bajonetom RF.  Ten používa 12-pinové kontaktné pole ktoré umožňuje  radikálne vylepšiť komunikáciu medzi objektívom a telom fotoaparátu, vďaka čomu je EOS R rýchlejší ako starší systém.

Bajonet RF je široká s malou hĺbkou , čo umožňuje bližšie umiestnenie objektívu k snímaču, čím vytvára priestor pre optiku s vysokou svetelnosťou. EOS R je vybavený plnoformátovým 30,3-megapixelovým snímačom s technológiou Dual Pixel CMOS AF, ktorý zaostruje vďaka systému s pokročilou detekciou fázy a umožňuje používateľovi vybrať si medzi 5 655 bodmi automatického zaostrovania pričom využíva 80 % vodorovných a 100 % zvislých pixelov. To spoločne s kvalitným elektronickým hľadáčikom a procesorom DIGIC 8 z EOS R robí vynikajúci nástroj nie iba pre fotografov ale aj pre filmárov. Tým ponúkne 4K video s režimom C-Log aj externým 10 bitovým záznamom. Je tiež vybavený konektorom na slúchadlá a mini mikrofónovým vstupom

Okrem sytému EOS R spolu s trojicou objektívou a redukciami na systém EF sme na stánku mohli vidieť aj dvojicu pevných teleobjektívov 600mm a 400mm . Zaujal nás hlavne nový Canon EF 400mm f/2.8L IS III ktorý je v súčasnosti najľahším full frame objektívom s touto ohniskovou vzdialenosťou na svete.

Zaujímavosťou bol aj nový, vysoko svetelný objektív Canon EF-M 32mm F1.4 STM pre bezzrkadlovky systému EOS M. Návštevníci si mohli vyskúšať aj novú videokameru XF-700 či kompaktný fotoaparát G26.

Z tlačiarní tu bola dvojica spotrebných modelom Canon TS8250 a TS9550. V profi rade Canon oznámil nový plug-in do softvérov Adobe pre tlač a úpravu HDR fotografií z fotoaparátov Canon s Dual Pixel snímačmi na tlačiarňach Canon radu Pro. 

René Hubinský

Všetky autorove články

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať