Image
28.9.2018 0 Comments

Photokina 2018: Canon EOS R a množstvo ďalších noviniek

Spoločnosť Canon sa s predstavením svojich kľúčových noviniek poponáhľala ešte pred výstavou, návštevníci si však aspoň mali možnosť novú plnoformátovú bezzrkadlovku systému EOS R vyskúšať priamo na stánku. A treba povedať že záujem bol obrovský a na stánku sa celý deň tvorili dlhé rady záujemcov.

Najnovší systém EOS R prichádza po troch desaťročiach od uvedenia pôvodného systému EOS a stavia na viac ako 80 ročných skúsenostiach spoločnosti Canon.

Ako však znalci budú vedieť, u výrobcu  nejde o prvý bezzrkadlový systém. Vo formáte APS- C s ním Canon prišiel už dávnejšie aj keď väčší úspech si získal až model EOS-M5. Teraz je tu však dlho očakávaný Full frame systém s novo vyvinutým bajonetom RF.  Ten používa 12-pinové kontaktné pole ktoré umožňuje  radikálne vylepšiť komunikáciu medzi objektívom a telom fotoaparátu, vďaka čomu je EOS R rýchlejší ako starší systém.

Bajonet RF je široká s malou hĺbkou , čo umožňuje bližšie umiestnenie objektívu k snímaču, čím vytvára priestor pre optiku s vysokou svetelnosťou. EOS R je vybavený plnoformátovým 30,3-megapixelovým snímačom s technológiou Dual Pixel CMOS AF, ktorý zaostruje vďaka systému s pokročilou detekciou fázy a umožňuje používateľovi vybrať si medzi 5 655 bodmi automatického zaostrovania pričom využíva 80 % vodorovných a 100 % zvislých pixelov. To spoločne s kvalitným elektronickým hľadáčikom a procesorom DIGIC 8 z EOS R robí vynikajúci nástroj nie iba pre fotografov ale aj pre filmárov. Tým ponúkne 4K video s režimom C-Log aj externým 10 bitovým záznamom. Je tiež vybavený konektorom na slúchadlá a mini mikrofónovým vstupom

Okrem sytému EOS R spolu s trojicou objektívou a redukciami na systém EF sme na stánku mohli vidieť aj dvojicu pevných teleobjektívov 600mm a 400mm . Zaujal nás hlavne nový Canon EF 400mm f/2.8L IS III ktorý je v súčasnosti najľahším full frame objektívom s touto ohniskovou vzdialenosťou na svete.

Zaujímavosťou bol aj nový, vysoko svetelný objektív Canon EF-M 32mm F1.4 STM pre bezzrkadlovky systému EOS M. Návštevníci si mohli vyskúšať aj novú videokameru XF-700 či kompaktný fotoaparát G26.

Z tlačiarní tu bola dvojica spotrebných modelom Canon TS8250 a TS9550. V profi rade Canon oznámil nový plug-in do softvérov Adobe pre tlač a úpravu HDR fotografií z fotoaparátov Canon s Dual Pixel snímačmi na tlačiarňach Canon radu Pro. 

Zobrazit Galériu

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Magazín

HONDA CR-V 2.0 i-MMD Hybrid, 2WD, Lifestyle / Inovatívne hybridné SUV

06.06.2019 13:09

Honda si svojím SUV CR-V získava zákazníkov už od roku 1995, najnovšia generácia však ako prvá prichádza aj s hybridným pohonom. Hybrid dnes už nájdete v ponuke viacerých automobiliek, no Honda prichá ...

Magazín

Elektromobilita alebo vodík? V ťažkej doprave

06.06.2019 11:38

Rovnako ako pri individuálnej doprave osôb existuje v Európe regulačný tlak aj na znižovanie emisií vo verejnej doprave. Európska únia si do nasledujúcich rokov stanovila ciele, ktoré do roku 2050 pre ...

Magazín

Výrazne účinnejší slovenský kolektor

06.06.2019 11:33

 V rámci nepretržitého hľadania efektívnejších obnoviteľných zdrojov prebieha aj vývoj v oblasti slnečných kolektorov. Slnečné kolektory predstavujú perspektívny spôsob využitia slnečnej energie, mome ...

q

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

SWAN_062019

Najnovšie videáPC forum button