Image
24.1.2020 0 Comments

Philips predstavil novú sériu OLED televízorov pre rok 2020

Philips predstavil koncom januára v Amsterdame kľúčovým partnerom a médiám technológie a nové modely svojich televízorov pre rok 2020.

Nové modely Philips OLED805 / 855 budú dostupné ako 55 ”a 65” modely a na trh prídu v máji 2020. Vybavené budú procesorom 4. generácie P5 doplneným o nové funkcie umelej inteligencie. Tá využíva neurónové siete a strojové učenie na analýzu databázy testovacích klipov. Softvér AI má na starosti nájsť čo najlepšiu rovnováhu medzi piatimi kľúčovými prvkami kvality obrazu teda zdrojom, farbou, kontrastom, pohybom a ostrosťou. Analyzovaním všetkých prvkov obsahu po jednotlivých snímkach reprodukuje 4. generátor P5 omnoho realistickejší a prirodzenejší obraz.

AI po analýze obsahu ho rozdeľuje do piatich kategórií: krajina / príroda, tón pleti, šport / pohyb, čierna / kontrast a animácia. Funkcia AI vyberie správnu kategóriu a analyzuje všetkých päť pilierov kvality obrazu, aby sa upravila rovnováha medzi nimi a vytvorila tak najprirodzenejší a najrealistickejší obraz.

Philips je jednou z mála značiek, ktorá podporuje všetky hlavné štandardy HDR a umožňuje spotrebiteľom prístup k najširšej škále obsahu HDR. Procesor AI 4. generácie P5 naďalej ponúka lepší celkový výkon HDR vrátane zdrojov HDR10 a HDR10 + a vylepšuje dynamický obsah HDR kódovaný Dolby Vision pomocou špeciálneho režimu Dolby Bright.

AI obsahuje funkciu rozpoznania zrkadla s lepšou klasifikáciou oblasti v spojení s mapovaním inverzných tónov. Výsledkom je vylepšený kontrast, hlbší dojem a realistickejšia reprodukcia odrazov - plus lepšia ostrosť a prirodzenejšie a presnejšie tóny pleti, ktoré pomáhajú transformovať obsah SDR na skutočný obraz podobný HDR.

Na kvalite zvuku predchádzajúcich modelov sa podpísal nový dizajn 50-wattového basového reproduktora so štyrmi pasívnymi žiaričmi pre extra hlbšie basy, zatiaľ čo dva predné reproduktory integrujú nové ovládače strednej triedy a vylepšené výškové reproduktory pre čistejší a podrobnejší výkon.

OLED805 a 855 sú vybavené dekódovaním Dolby Atmos, funkciou Virtualizer Dolby Atmos a vylepšením basov a dialógu Dolby.  Oba modely nesú rukopis európskeho dizajnu s ultra štíhlym rámom, bez okrajov a kvalitným kovovým povrchom. OLED805 je vybavený novým skoseným stojanom, ktorý je vyhotovený z tmavého chrómu. zatiaľ čo OLED855 má nový centrálny stojan naklonený k stolu - tiež v tmavom chróme. Oba stojany sú navrhnuté tak, aby pôsobili dojmom, že súpravy plávajú nad stolom.

Obe modely obsahujú nový diaľkový ovládač s podsvietenými klávesmi v metalizovanom prevedení. Pre luxusný dotyk sú boky a zadná časť diaľkového ovládača zabalené do zodpovedne získavanej kože od škótskych odborníkov na kožu Muirhead.

 

Zobrazit Galériu

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Technológie

Prvý akrobatický dron predviedol extrémne letecké manévre

19.02.2020 00:15

Video nakrútené v Chorvátsku ukazuje 12-rotorovú koaxiálnu multikoptéru zostrojenú spoločnosťou Drone Champions AG s cieľom propagovať jej videohru Drone Champions League (DCL). Zo šasi z uhlíkových v ...

Technológie

Autonómne roboty pomáhajú šľachtiteľom vytvárať plodiny budúcnosti

17.02.2020 00:10

Vedci z Illinoiskej univerzity v Urbana-Champaign testujú na pokusnom poli robot TerraSentia, pripomínajúci odolnejšiu verziu kosačky na trávu. Robot je vybavený terénnymi kolesami a kamerou s vysokým ...

Technológie

Mačkopes. Mobilný telefón s rotačným číselníkom

14.02.2020 00:15

Justine Hauptová, ktorá pracuje ako inžinierka v Národnom laboratóriu v Brookhavene v New Yorku, zobrala rotačný mechanizmus zo starého telefónu, spojila ho s mikrokontrolérom a 3G modemom a to všetko ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

itSMF 2020

Najnovšie videá