Samsung_01A2021 Samsung_01A2021 Samsung_01A2021 Advertisement

Philips Momentum 326 / 4K monitor s technológiou Ambiglow

0

Primárne je tento 32 palcový UHD monitor určený pre hráčov na konzolách. Hlavným lákadlom je technológia Ambiglow, ktorá umožňuje osvetlenie plochy stola pod monitorom, prípadne aj steny ak je zadná stena monitora blízko pri bielej, alebo svetlej stene stene. 

Technológia Ambiglow je modifikáciou technológie Philips Ambilight používanej v televízoroch tejto značky, ktorá osvetľuje stenu za televízorom svetlom podobnej farby ako sú farebné plochy na okraji obrazovky v danom mieste. Na rozdiel od televízora sa u monitora nedá predpokladať, že bude blízko steny, ale bude niekde na stole. Preto sú pásy farebných LED diód len na dolnej strane a svietia nadol. Farba sa mení podľa toho akej farby sú zobrazované plochy pri spodnom okraji obrazovky. Je to veľmi efektné vo filmoch, hrách, ale aj športových prenosoch. Ak postava v hre prejde zo zelenej lúky do jazera, alebo scénu v hre zachvátia plamene, skutočne Ambiglow pôsobí ako optické rozšírenie zobrazovanej plochy.  Pri pohľade kútikom oka zistíte, že podsvietenie trochu bliká, meranie osciloskopom s optickou sondou potvrdilo PWM na frekvencii 83 Hz, avšak s pomerne malou amplitúdou, takže pri hraní si to nik nevšimne. Naproti tomu regulácia jasu podsvietenia PWM nevyužíva, takže obraz je stabilný bez blikania. Obnovovacia frekvencia je 60 Hz a aj vďaka technológii Adaptive Sync je aj zobrazovanie scén s rýchlym pohybom plynulé bez náznakov trhania obrazu.  Vďaka technológii DisplayHDR 600 má obraz vynikajúcu dynamiku a aj plochy v tieni sú veľmi dobre prekreslené. Vďaka širšiemu farebnému rozsahu technológie Ultra Wide-Color sa vytvárajú prirodzenejšie zelené, živšie červené a hlbšie modré odtiene.

 Aj priestorový zvuk využívajúci DTS Sound je podstatne lepší než sme zvyknutí u vstavaných reproduktorov monitora. Monitor samozrejme môžete používať k PC, takže má univerzálne použitie. Nechýba ani režim LowBlue na potláčanie modrej farebnej zložky.

Verdikt

Úsporný a ergonomický monitor s výborným obrazom

Technické parametre:

Veľkosť obrazovky: 32" ;  rozlíšenie 3840 x 2160 px (16:9, 140 PPI) ; Frekvencia 60 Hz; Odozva:  4 ms GTG;  Jas: 400 cd/m2; Kontrast: 80 M:1; Pozorovací uhol: 178/178 stupňov; Počet farieb: 1.07 miliardy; Farebný gamut:  135% sRGB;  Konektory:  VGA, DVI-D, Display Port 1.4, 3x HDMI 20,  4x USB 3.11; reproduktory 2 x 5 W  Spotreba 41 W,;  Rozmery:  728 x 604 x 206mm; Hmotnosť: 7.21  kg

Cena 599 eur

Plusy a mínusy:

+  technológia Ambiglow na osvetlenie stola a okolia, výborný obraz, akčný dizajn 

- farebné svetlo Ambiglow trochu bliká 

Hodnotenie:  


Dizajn 90
Kvalita obrazu: 92  
Funkcionalita: 86

celkom: 89

Ľuboslav Lacko

Všetky autorove články

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať