Philips Moda 276C8 / Ozdoba vášho stola

0

Spoločnosť MMD vyhradila označenie ­Philips Moda dizajnovo zaujímavým monitorom. Najnovší prírastok v tomto rade Philips Moda 276C8 pokračuje v tejto tradícii a na test k nám dorazil už s ocenením Red Dot Design Award 2018. Po vybalení môžem iba konštatovať, že zaslúžene.

Dizajn monitora je neopozeraný a veľmi elegantný. Panel je okrem spodnej lišty bez rámčeka Zero Bezel a je osadený na stojane, ktorý evokuje podstavec pre sošku alebo iné umelecké dielo. Na zadnej strane základne sú umiestnené aj všetky prípojné miesta a ovládací joystick. Vďaka tomu možno všetky káble viesť mimo zorného poľa a nenarúšajú tak inak čistý dizajn monitora. Vďaka takmer bezrámčekovému dizajnu je ideálny na vytváranie viacmonitorových riešení, čomu sa určite veľmi potešia hráči, ale aj používatelia s pracovnými ambíciami. Jeho panel IPS CrystalClear s QHD rozlíšením (2560 × 1440 bodov) je v horných dvoch tretinách hrubý iba 6,1 mm, nižšie zo zadnej strany vystupuje schodík s elektronikou, v ktorom je upevnený aj záves držiaka. Ten umožňuje iba nastavenie sklonu panela v rozsahu -5/+20°.

Monitor neoplýva množstvom vstupov, napriek tomu tu nájdete jeden port HDMI, jeden DisplayPort, ale je tu aj moderný USB-C vo verzii USB 3.1 gen. 1. Vďaka nemu môžete k monitoru jednoducho pripojiť aj ultrabook alebo smartfón. USB-C podporuje aj napájanie podľa štandardu PD s výkonom do 65 W, takže pripojené zariadenie môžete takisto nabíjať.

No na to, aby ste o monitore povedali, že je výborný, iba dizajn nestačí. Novinka však má v rukáve aj ďalšie tromfy. Displej využíva technológiu IPS s podsvietením W-LED. Povrch panela je antireflexný a je chránený vrchnou vrstvou s tvrdosťou 3H proti poškriabaniu. Monitor pracuje s rozlíšením 2560 × 1440 bodov pri frekvencii do 75 Hz. S pomerom strán 16:9 dosahuje pixelovú hustotu 109 PPI, čo je veľmi dobrá hodnota, ktorá poskytuje jemný a ostrý obraz s množstvom detailov. Hráčov poteší nízka latencia sivá – sivá s hodnotou 4 ms aj podpora technológie FreeSync. Displej podporuje zobrazenie HDR 10 cez port HDMI, maximálny dosahovaný jas je však 360 nitov, takže nemá certifikát VESA HDR. Farebný gamut dosahuje 131 % pokrytia farebného priestoru sRGB. Priemerná odchýlka farieb δE = 1,2, čo je výborná hodnota. Ako som spomínal, pre herných fanúšikov je monitor vybavený technológiou AMD FreeSync, ktorá umožňuje plynulú hru bez trhania obrazu. Prístroj disponuje aj technológiami na ochranu zraku ako LowBlue Mode, ktorá sa stará o potlačenie modrého spektra svetla, a EasyRead a Flicker Free na zníženie únavy očí.

A pre koho je vlastne monitor určený? Vďaka nádhernému dizajnu neurazí na stole manažéra či riaditeľa. Bezrámčekové vyhotovenie, technológia FreeSync a frekvencia až 75 Hz sú parametre ako stvorené na vytvorenie trojmonitorovej zostavy pre náruživého hráča. V podstate rovnaké parametre v kombinácii s kvalitným obrazom však dobre poslúžia aj v role viacmonitorovej pracovnej zostavy, hlavne na spracovanie videa alebo zvuku. Samozrejme, výborne sa bude vynímať aj v domácej pracovni. Zvukový diel monitor nemá, na zadnom paneli však nájdete audiovýstup, pomocou ktorého možno pripojiť externé reproduktory.

Parametre:

• Veľkosť displeja: 27 palcov, rozlíšenie: 2560 × 1440 75Hz, pomer strán: 16:9, technológia: IPS, obnovovacia frekvencia: 75 Hz podpora FreeSync, latencia: 4 ms, kontrastný pomer: 1000:1, jas: 350 nitov, pripojiteľnosť: 1× DisplayPort 1,2, 1× HDMI, USB-C verzia USB 3.1 gen. 1, 3,5 mm jack audiovýstup, rozmery so stojanom 611 × 455 × 185 mm, spotreba prevádzková 21,4 W

•  Cena: 310 EUR

PLUSY, MÍNUSY:

+ Dizajn, obraz, ovládanie, matný panel, 75 Hz, FreeSync
- Bez certifikátu HDR

HODNOTENIE:

Kvalita obrazu: 95 %
Výbava: 85 %
Ovládanie: 90 %
Spracovanie: 100 %
Celkovo: 93 %

 

Zobrazit Galériu

René Hubinský

Všetky autorove články
Philips moda

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať