Image
8.3.2018 0 Comments

Philips Lighting je na európskej špičke v oblasti systémov SMART osvetlenia s konektivitou

Philips Lighting (Euronext Amsterdam ticker: LIGHT), globálny líder v segmente osvetlenia, odovzdal ocenenie pre najdynamickejšie rastúcu firmu v oblasti SMART systémov v osvetlení s konektivitou Fastest growing Smart Lighting Company in CEE in 2017.

Odovzdanie ocenenia prebehlo dňa 7.3.2018 v odpoludňajších hodinách v priestoroch Veľvyslanectva Holandského kráľovstva na Slovensku v Bratislave. Medzi priority veľvyslanectva patrí medzi inými aj podpora inovatívne orientovaných programov a aktivít holandských firiem s obchodným zastúpením na Slovensku. V tomto duchu sa nieslo aj odovzdávanie ocenenia Fastest growing SMART Lighting Company in CEE in 2017 pre firmu, ktorá v segmente SMART systémov a technológií v osvetlení zaznamenala v minulom roku najdynamickejší rozvoj.

Za symbolické pre túto udalosť považujem, že sa stretávame v priestoroch holandského veľvyslanectva v Bratislave. Sme (veľvyslanectvo) nielen podporovateľmi inovatívnych programov holandských spoločností na Slovensku, ale my sami sme ambasádormi moderných  a šetrných technológií.  Sme radi, že sme vás mohli privítať v našich priestoroch s konceptom nulového odpadu,  za ktorý sme získali  2. miesto v súťaži medzi ostatnými holandskými ambasádami po celom svete,“ povedal k tomu pán Henk Cor van der Kwast, veľvyslanec Holandského kráľovstva na Slovensku.

Udelenie ocenenia pre najdynamickejšie sa rozvíjajúcu firmu v oblasti SMART systémov a technológií v osvetlení od Philips Lighting je míľnikom poukazujúcim nielen na úspech, ale najmä na tempo, s ktorým sa darí implementovať tzv. inteligentnú  infraštruktúru v oblasti osvetlenia do miest. Ocenenie Fastest growing SMART Lighting Company in CEE in 2017 putuje na Slovensko do spoločnosti  O.S.V.O. comp, a. s., cenu prebral zástupca firmy p. Ing. Peter Bindas. Philips Lighting je globálnou firmou a fakt, že v regióne strednej a východnej Európy pôsobí celkom v 16 krajinách, ešte viac počiarkuje význam ocenenia. Philips Lighting odovzdáva podobné ocenenia iba v prípadoch, keď ide o inovatívne či technologicky výnimočné riešenia alebo projekty, ktoré nastavujú novú kvalitatívnu latku.

Slovensko sa s  viac ako 25 000 pripojenými svetelnými bodmi vo viac ako 50 mestách radí k európskej špičke v oblasti osvetlenia s konektivitou. Nie je preto prekvapením, že sa stretávame práve tu a teraz,“ povedal k tomu pán Bedřich Quadrát zo spoločnosti Philips Lighting.

Neustály vývoj v oblasti „osvetlenia s konektivitou“ ako súčasti siete Informačných technológií (IoT – Internet vecí) je trendom  posledných rokov. Očakáva sa, že do roku 2020 sa súčasné verejné osvetlenie stane základnou infraštruktúrnou sieťou pre 80 % SMART miest.

Zobrazit Galériu

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Tlačové správy

CZ: Na trh sa vracia výhodné dvojité balenie Bose SoundTouch 10 pre stereo počúvanie alebo ozvučenie dvoch miestností

14.12.2018 14:02

Na letošní předvánoční trh se vrací výhodný „doublepack“ bezdrátového designového reproduktoru Bose SoundTouch 10. Dva kusy lze využít k působivému stereo ozvučení velkého obývacího pokoje nebo pro sy ...

Tlačové správy

Samsung a Sajfa v rámci vianočnej výzvy spájajú vnúčatá s ich starými rodičmi

14.12.2018 09:02

Samsung si spolu s moderátorom Sajfom na predvianočný čas pripravili instagramovú výzvu s hashtagmi #A7spaja, #fotosbabkou, #fotosdedkom. Akcia spája mladšie generácie s ich starými rodičmi, ktorým ta ...

Tlačové správy

Umelá inteligencia výrazne zmení finančný trh

13.12.2018 13:36

V dôsledku technologickej revolúcie možno očakávať významné zmeny v štruktúre finančného trhu. Rozvoj umelej inteligencie radikálne transformuje fungovanie dnešných finančných inštitúcií a prežijú len ...

q

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

OKI_122018

Najnovšie videáPC forum button