Image
8.3.2018 0 Comments

Philips Lighting je na európskej špičke v oblasti systémov SMART osvetlenia s konektivitou

Philips Lighting (Euronext Amsterdam ticker: LIGHT), globálny líder v segmente osvetlenia, odovzdal ocenenie pre najdynamickejšie rastúcu firmu v oblasti SMART systémov v osvetlení s konektivitou Fastest growing Smart Lighting Company in CEE in 2017.

Odovzdanie ocenenia prebehlo dňa 7.3.2018 v odpoludňajších hodinách v priestoroch Veľvyslanectva Holandského kráľovstva na Slovensku v Bratislave. Medzi priority veľvyslanectva patrí medzi inými aj podpora inovatívne orientovaných programov a aktivít holandských firiem s obchodným zastúpením na Slovensku. V tomto duchu sa nieslo aj odovzdávanie ocenenia Fastest growing SMART Lighting Company in CEE in 2017 pre firmu, ktorá v segmente SMART systémov a technológií v osvetlení zaznamenala v minulom roku najdynamickejší rozvoj.

Za symbolické pre túto udalosť považujem, že sa stretávame v priestoroch holandského veľvyslanectva v Bratislave. Sme (veľvyslanectvo) nielen podporovateľmi inovatívnych programov holandských spoločností na Slovensku, ale my sami sme ambasádormi moderných  a šetrných technológií.  Sme radi, že sme vás mohli privítať v našich priestoroch s konceptom nulového odpadu,  za ktorý sme získali  2. miesto v súťaži medzi ostatnými holandskými ambasádami po celom svete,“ povedal k tomu pán Henk Cor van der Kwast, veľvyslanec Holandského kráľovstva na Slovensku.

Udelenie ocenenia pre najdynamickejšie sa rozvíjajúcu firmu v oblasti SMART systémov a technológií v osvetlení od Philips Lighting je míľnikom poukazujúcim nielen na úspech, ale najmä na tempo, s ktorým sa darí implementovať tzv. inteligentnú  infraštruktúru v oblasti osvetlenia do miest. Ocenenie Fastest growing SMART Lighting Company in CEE in 2017 putuje na Slovensko do spoločnosti  O.S.V.O. comp, a. s., cenu prebral zástupca firmy p. Ing. Peter Bindas. Philips Lighting je globálnou firmou a fakt, že v regióne strednej a východnej Európy pôsobí celkom v 16 krajinách, ešte viac počiarkuje význam ocenenia. Philips Lighting odovzdáva podobné ocenenia iba v prípadoch, keď ide o inovatívne či technologicky výnimočné riešenia alebo projekty, ktoré nastavujú novú kvalitatívnu latku.

Slovensko sa s  viac ako 25 000 pripojenými svetelnými bodmi vo viac ako 50 mestách radí k európskej špičke v oblasti osvetlenia s konektivitou. Nie je preto prekvapením, že sa stretávame práve tu a teraz,“ povedal k tomu pán Bedřich Quadrát zo spoločnosti Philips Lighting.

Neustály vývoj v oblasti „osvetlenia s konektivitou“ ako súčasti siete Informačných technológií (IoT – Internet vecí) je trendom  posledných rokov. Očakáva sa, že do roku 2020 sa súčasné verejné osvetlenie stane základnou infraštruktúrnou sieťou pre 80 % SMART miest.

Zobrazit Galériu

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Tlačové správy

Canon PowerShot SX70 HS: 65-násobný optický zoom so vzhľadom a ergonómiou digitálnej zrkadlovky v kompaktnom prevedení

21.09.2018 00:00

Canon predstavil svoj nový bridge fotoaparát – PowerShot SX70 HS. Najnovší model so 65-násobným optickým zoomom (rozsah ohniskových vzdialeností 21 až 1 365 mm) využíva špičkové technológie, vďaka kto ...

Tlačové správy

CZ: Nová limitovaná edícia periferií SteelSeries v duchu populárneho CS:GO skinu HOWL

20.09.2018 15:55

Společnost SteelSeries, přední světový výrobce herních periferií, uvádí ve spolupráci s herním vývojářem Valve na trh limitovanou edici myší Rival 310 a podložek pod myš QcK+ se speciálním designem mo ...

Tlačové správy

Zyxel ponúka základnú správu sietí cez cloud za 0 Kč ročne

20.09.2018 15:44

Spoločnosť Zyxel Communications dnes predstavila bezplatnú licenciu pre svoju podnikovú platformu Nebula. Táto novinka výrazne zjednodušuje prechod malých organizácií na správu sietí pomocou cloudu. ...

q

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

IWAYDAY_2018

Najnovšie videáPC forum button