Pebble končí. Zrušil zariadenia Pebble Time 2, Core i záruku na súčasné hodinky

0

Spoločnosť Fitbit oficiálne oznámila, že kupuje startup Pebble, dohoda bola uzatvorená 6. decembra. Podľa správy agentúry Bloomberg Fitbit kúpil Pebble za menej ako 40 miliónov dolárov a ponúkol zamestnanie väčšine softvérových inžinierov v Pebble. Zakladateľ a CEO Pebble Eric Migicovsky však po akvizícii nezostane vo Fitbite.

Akvizícia prichádza v čase, keď trh so spotrebiteľskými zariadeniami wearables začal vykazovať vážne náznaky oslabovania. Fitbit znížil svoje štvrťročné prognózy a spoločnosti ako Motorola, LG a Huawei nevydali svoje smart hodinky ohlásené na jeseň tohto roka. Aj Microsoft prestal predávať svoj inteligentný náramok Band.

Pebble v roku 2012 spustil na Kickstarteri kampaň, ktorá vyvolala veľký ohlas. Jeho open source inteligentné hodinky s e-paper displejom a relatívne dlhou výdržou batérie upútali prispievateľov i vývojárov aplikácií.

Nedávno spoločnosť ohlásila ich následníkov Pebble 2 a Pebble Time 2, ako aj zariadenie Core poskytujúce telefónne funkcie v malom tele bez displeja, ktoré ponúkalo aj sledovanie pomocou GPS a off-line prehrávanie hudby. Tieto zariadenia však boli zrušené a prispievateľom z Kickstarteru by sa mali vrátiť peniaze. Očakáva sa, že sa tak stane v najbližších štyroch až ôsmich týždňoch.

Mení sa však situácia pre existujúcich majiteľov hodiniek Pebble. Budú síce ďalej fungovať, pretože cloudové služby potrebné na prvotnú inštaláciu hodiniek, inštaláciu aplikácií a ciferníkov pobežia ďalej, no od 7. decembra je zrušená záruka na ne a v budúcnosti sa bude ich funkčnosť obmedzovať pre nedostatok podpory. Nebudú sa pre ne vydávať pravidelné aktualizácie ani uvádzať nové funkcie.

Ďalšie informácie sú dostupné na kickstarterovej stránke Pebble.

Zdroj: theverge.com

pocket-lint.com

Redakcia

Všetky autorove články
Pebble Time

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať