Samsung_01A2021 Samsung_01A2021 Samsung_01A2021 Advertisement

PayPal spúšťa službu spoločných peňažných fondov Money Pools

0

Po uvedení bezplatnej platobnej služby Peer-to-Peer, umožňujúcej ľahšie vyžiadať, poslať a prijať peniaze, spúšťa PayPal zadarmo novú službu Money Pools. Tá slúži na vytváranie spoločných finančných zdrojov pre zdieľané výdavky s rodinou alebo priateľmi v rámci jedného účtu PayPal, aj ich sledovanie.

Služba Money Pools umožňuje užívateľovi účtu PayPal zhromažďovať prostriedky na spoločné výdavky, napríklad na dovolenku alebo na úhradu spoločného daru, v jednom fonde, ku ktorému majú ostatní členovia rodiny alebo priatelia prístup na základe odkazu, ktorý im pošle. Money Pools ponúkne miliónom zákazníkov spoločnosti PayPal, ktorí už využívajú vzájomné prevody peňazí, personalizovanejší a organizovanejší spôsob správy zdieľaných výdavkov. Všetko bez toho, aby museli dávať peniaze navyše zo svojho - alebo ostatných o platbu uháňať.

Nová funkcia je vynikajúcim nástrojom pre správu spoločných výdavkov medzi priateľmi a rodinnými príslušníkmi, ktorý všetkým zúčastneným uľahčuje jednak preposlať peniaze, jednak na platbu nezabudnúť. Do spoločného fondu môžu vkladať aj tí, ktorí účet v PayPal nemajú, a to pomocou svojej kreditnej alebo debetnej karty.

Ako to funguje?

1. VYTVORENIE FONDU: Vo svojom účte PayPal (buď online alebo v mobilnej aplikácii) prejdite do modulu Pool a kliknite na tlačidlo "Create pool".

2. PRISPÔSOBENIE FONDU: fonde môžete nastaviť detaily ako účel, cieľová suma a dátum, do kedy je nutné prostriedky zhromaždiť. K fondu možno tiež nahrať ilustračný obrázok a zvoliť, či majú byť mená a výška príspevkov v histórii aktivity uvádzané ako verejné alebo neverejné.

3. ZDIEĽANIE FONDU: Po vytvorení fondu môžete priateľom a rodine nechať zaslať špeciálny odkaz textovou správou, cez Facebook alebo Twitter, aby sa mohli začať skladať. Ak niekto z vašich priateľov alebo rodinných príslušníkov ešte nemá účet PayPal, môže si ho ľahko zadarmo založiť alebo prispievať ako hosť pomocou platobnej karty.

4. POUŽITIE FONDU: Všetky príspevky sa zaznamenávajú do spoločnej histórie aktivity fondu a smerujú priamo na PayPal účet organizátora fondu na použitie podľa potreby.

Funkcia Money Pool je už k dispozícii v 26 európskych krajinách, vrátane Českej republiky, Slovenska, Poľska a Maďarska.

Zobrazit Galériu

PRAM Consulting s.r.o.

Všetky autorove články
peniaze online internet banking PayPayl Digital dáta

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať