ACER_09_SWIFT5 ACER_09_SWIFT5 ACER_09_SWIFT5 Advertisement

Patentoví trollovia vedú až 67 % patentových sporov

0

ITN_Trolovia.jpg Správanie patentových trollov, teda firiem, ktoré skupujú zaujímavé patenty a potom si zarábajú ich použitím na súde proti väčším firmám, sa čoraz viac stáva brzdou americkej ekonomiky.

Podľa novej štúdie spoločnosti PricewaterhouseCoopers sa problém stále zhoršuje. Hoci odškodné požadované na súdoch sa znižuje, podiel trollov v patentových sporoch má zvyšujúcu sa tendenciu. V súčasnosti „patentoví škriatkovia" vedú až trikrát viac sporov ako ostatné spoločnosti. Kým pred piatimi rokmi mali nepraktizujúce spoločnosti 28-percentný podiel, v súčasnosti sa zvýšil na 67 %.

ITN_graf_Trolovia.jpg

Priemerná úspešnosť súdnych sporov je 33 %, ale v niektorých oblastiach, napríklad v Texase, sú súdy priaznivejšie naklonené trollom a tam je aj ich úspešnosť vyššia.

V americkej legislatíve sa majú v blízkej budúcnosti uskutočniť zmeny v oblasti patentov, ale presadiť ich nebude ľahké, keďže zainteresované strany majú k dispozícii dosť prostriedkov na lobovanie, aby zabránili zmenám, ktoré by boli pre ne nevýhodné.

Zdroj: washingtonpost.com

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať