Image
27.7.2016 0 Comments

Päť vychytávok, vďaka ktorým Huawei P9 povýši športovú fotografiu na profesionálnu úroveň

Športová fotografia nie je len o ohromných štadiónoch, svetových šampionátoch a súprave obrovských teleobjektívov. To podstatné je zachytenie úsilia, odhodlania a skutočných emócií pri výkone športovcov. Smartfón Huawei P9 dokáže tieto chvíle zaznamenať prostredníctvom fotografie tak dôveryhodne, že pri jej prezeraní sa človek cíti, ako by bol uprostred diania.

Kvalitné športové fotografie zachytávajú predovšetkým osoby, ktoré čelia veľkým výzvam a prekonávajú svoje limity, bez ohľadu na to, či ide o amatérske bežecké preteky, zápas vášho obľúbeného futbalového tímu, alebo prvú jazdu na bicykli vašej ratolesti. Vďaka radu pokročilých funkcií fotoaparátu Huawei P9 môžete prostredníctvom fotografií navždy zvečniť všetky pocity a emócie, ktoré sú súčasťou športového výkonu.

Širokouhlé objektívy – cesta k rozprávaniu príbehu
Huawei P9 disponuje dvoma širokouhlými objektívmi Leica SUMMARIT H 1: 2.2 s 27mm ohniskovou vzdialenosťou a vďaka tomu Vám pomôže zachytiť dianie na štadióne v celej šírke a kompozícii. Starostlivo komponované snímky zdôraznia veľkosť štadiónu, vzdialenosť medzi bežcami na cieľovej čiare, alebo nechajú vyniknúť dynamiku športovej formácie. Sami môžete vopred zvoliť ideálny záber a čakať so stlačením spúšte, než sa hráči dostanú do optimálnej fotografickej pozície. K rozmanitosti Vašich snímok a doplneniu tradičnej sady fotografií je dobré využiť pohľad z netradičnej perspektívy: skúste vyfotiť pohyb nôh futbalistov z úrovne ihriska alebo záber volejbalového zápasu z kresla rozhodcu. Taktiež sa môžete zamerať na samotných fanúšikov, ktorí v kompozícii so vzdialenosťou hracej plochy môžu pomôcť vzniku originálnej a atmosférickej športovej fotografie.

Sekvenčné snímanie – dôležitosť "rozhodujúceho okamihu"
Napriek tomu, že koncept "rozhodujúceho okamihu" (decisive moment) vznikol v rámci klasickej fotografie, hrá kľúčovú úlohu aj v športovej fotografii Bežca pretínajúceho cieľovú čiaru alebo futbalistu v momente strely sa vám podarí vyfotiť v bežnom fotografickom režime len celkom výnimočne a s obrovským šťastím. K úspechu Vám pomôže mód Huawei P9 pre sekvenčné snímanie, ktorý spustíte dlhým podržaním spúšte. Z niekoľkých desiatok zaznamenaných fotiek potom ľahko vyberiete tú, ktorá najlepšie ilustruje "rozhodujúci okamih".

Rýchla uzávierka a vysoko svetelné šošovky - zmrazenie pohybu
Oblasť fotografie vo väčšine prípadov bojuje s nedostatkom svetla. V športovej fotografii, ak chcete nechať okamih "zmrznúť", je dostatok svetla k úspechu bezpodmienečne nutný. Huawei P9 ponúka rýchlosť uzávierky 1/4000 s, vďaka čomu zachytia ostro aj tie najrýchlejšie objekty. Podmienkou je samozrejme zodpovedajúce množstvo intenzity svetla, ktoré prepúšťajú dva objektívy Leica SUMMARIT H so svetelnosťou F / 2.2.

Hybridné ostrenie - ostré fotografie vždy a všade
Nasnímať ostrú fotografiu pohybujúceho sa objektu nie je vôbec ľahké. Preto zachytenie športových momentov kladie vysoké nároky na systém ostrenia. Hybridné AF (ostrenie) Huawei P9 využíva tri vzájomne sa doplňujúce technológie: kontrastnú, hĺbkovú a laserovú, pričom vždy automaticky zvolí tú, ktorá je pre daný moment najvhodnejšia. Kontrastná metóda je vhodná pre dobre osvetlené prostredia, laserová naopak pre zhoršené svetelné podmienky a hĺbková práve pre rýchlo sa pohybujúce objekty. 

Kryštalicky čisté fotky - detaily aj textúra
Aby bol človek dostatočne vtiahnutý do príbehu, ktorý sa odohráva na sérii športových fotografií, je vhodné využiť tiež snímky detailov, ktoré práve k tomu účelu slúžia. Kombináciou farebnej snímky z RGB snímača a čiernobielej zo snímača bez Bayerovho filtra ponúka Huawei P9 dokonale verné fotografie s jemnými prechodmi farebných tónov. Detaily zašpineného rámu bicykla alebo sugestívnej fotografie unaveného športovca vám dajú pocit, že ste súčasťou športového diania, prebiehajúceho na fotografii.

Zobrazit Galériu
Autor: Redakcia

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Tlačové správy

Festival Art & Tech Days ukáže, ako vyzerá spojenie svetov umenia a technológií

11.10.2019 11:22

Jazyk a komunikácia predstavujú základ interakcie medzi ľuďmi. Čo sa však stane, ak do rovnice pridáme roboty, umelú inteligenciu či softvér? Presne to skúma tohtoročná téma „Beyond Words“ festivalu A ...

Tlačové správy

CZ: Veľkoformátový herný monitor ROG Swift PG65UQ ide na trh

10.10.2019 22:01

ASUS uvede během října na český a slovenský trh velkoformátový herní displej Swift PG65UQ (Big Format Gaming Display – BFGD) ze své herní divize Republic of Gamers (ROG). ROG Swift PG65UQ disponuje 65 ...

Tlačové správy

CZ: Ako mať najlepší filmový zvuk- soundbary a systémy domáceho kina

10.10.2019 21:58

Velké ploché televizory jsou dnes tenké jako mobilní telefony. To má však negativní vliv na kvalitu zvuku. Působivé ozvučení se alespoň prozatím do tak tenkých panelů nevejde. Proto roste v poslední d ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ITAPA_2019

Najnovšie videá

SlovakiaTech 2019