PC REVUE
Image
25.9.2018 0 Comments

Päť nových technologických trendov, ktoré pomôžu zmazať hranice medzi ľuďmi a strojmi

Hype krivka rodiacich sa technológií tento rok opäť odráža viac ako 2 000 technológií na všetkých ostatných hype krivkách publikovaných spoločnosťou Gartner. Sama potom zahŕňa vybraných 35 technológií, ktoré odhaľujú päť nových technologických trendov, ktoré pomôžu zmazať hranice medzi ľuďmi a strojmi. Rodiace sa a postupne dospievajúci technológie, ako je AI, umožní podnikom, aby boli všadeprítomné, vždy dostupné a pripojené k obchodným ekosystémom.

Hype krivka rodiacich sa technológií pre rok 2018

Hype krivka rodiacich sa technológií a rad ďalších hype kriviek zostavených pre tento rok podľa analytikov Gartner naznačujú päticu nastupujúcich technologických trendov, ktoré budú formovať svet biznisu a s ním i celú spoločnosť. Sú to:

Demokratizovaná AI (Democratized AI)
Technológie patriace pod súhrnné označenie AI (umelá inteligencia) budú do desiatich rokov doslova všade. Tým, ktorí ich nasadia ako prvý, umožní lepšie sa prispôsobovať novým situáciám a riešiť úplne nové úlohy. Postupom času sa však tieto technológie stanú bežné a dostupné najširším masám - demokratizované. Trendy a fenomény, ako sú cloud, tvoriace ("maker") komunity a open source, nakoniec dostanú AI do rúk skutočne všetkých.

Digitalizované ekosystémy (Digitalized ecosystems)
Rodiace sa technológie vyžadujú revolučnú zmenu v samotných základoch, ktorá umožní poskytnúť potrebný objem dát, vysoký výpočtový výkon a všadeprítomnosť podporných ekosystémov. Posun od škatuľkovanej technickej infraštruktúry, k platformám podporujúcim ekosystémy, vytvára podmienky pre úplne nové obchodné modely prepájajúce ľudí (používateľa, zákazníkov) a technológie.

Samoobslužné biohackovanie (Do-It-Yourself Biohacking)
Počas budúceho desaťročia vstúpi ľudstvo do "transhumánnej" éry - biológiu bude možné "hacknúť" v závislosti na životnom štýle, záujmoch a zdravotných potrebách. Biohacking bude zrejme nadobúdať štyri podoby: Technologické rozšírenie, Nutrigenomika, Experimentálna biológia a "drsné" biohackovanie. Otázkou pochopiteľne zostáva, ako ďaleko bude spoločnosť ochotná zájsť pri prijímaní týchto postupov a aké etické otázky sa v súvislosti s nimi objavia.

Transparentne pohlcujúce zážitky (Transparently Immersive Experiences)
Technológie budú stále viac orientované na používateľa - a to až do tej miery, že sa začnú stierať hranice medzi ľuďmi, organizáciami a vecami. Pôjde o technológie, ktoré rozšíria a umožnia inteligentné prostredia doma, v práci a na rade ďalších miest.

Všadeprítomná infraštruktúra (ubiquitous Infrastructure)
Infraštruktúra už nie je kľúčom k dosiahnutiu cieľov organizácie. Nástup masového využívania cloudových služieb v ich nespočetných podobách už dnes umožnilo neustále dostupné, fungujúce a neobmedzené infraštruktúrne výpočtové prostredia.

Zobrazit Galériu
Autor: KPC-Group

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Výskum

Samoopravný materiál, ktorý dokáže odstraňovať uhlík zo vzduchu

18.10.2018 00:25

Vedci našli šikovný spôsob, ako pomôcť životnému prostrediu. Vyvinuli materiál, ktorý nielenže je samoopravný, ale v tomto procese môže znížiť aj množstvo CO2 vo vzduchu. Látka je kombináciou gélového ...

Výskum 1

Priehľadné antény MXene možno nasprejovať na akýkoľvek povrch. Možnosti využitia sú obrovské

10.10.2018 00:20

Ak sa povie anténa, predstavíte si vec vyrobenú z kovového materiálu, napríklad drôt vyčnievajúci z auta, ktorý zachytáva rádiové signály. Lenže anténa môže byť aj oveľa menšia a dokonca aj 2D a nevid ...

Výskum

Nová lítiová batéria pohlcuje oxid uhličitý a vyrába karbonát

09.10.2018 00:10

Nástup globálneho otepľovania ukázal, že treba niečo robiť s oxidom uhličitým v atmosfére. Vedci hľadajú spôsoby, ako ho zhromaždiť a uložiť v podzemí či premeniť na uhlíkové nanovlákna alebo dokonca ...

q

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ITAPA_jesen2018

Najnovšie videáPC forum button