Parrot bude vyrábať drony pre hasičov s termovíznou kamerou a farmárov s veľkou výdržou

0

Parrot má za sebou ťažký rok. Výroba spotrebiteľských dronov bola nerentabilná, musel prepustiť 290 zamestnancov. Má však predstavu o tom, ako sa zotaviť. Chce vyrábať drony s profesionálnym zameraním. Jeho nové zariadenia Bebop-Pro Thermal a Bluegrass budú prispôsobené špecifickým potrebám.

Bebop zahŕňa popri bežnej videokamere aj termovíznu kameru Flir One Pro, ktorá kombinuje obraz z 1080p snímača RGB a 120p infračerveného snímača, a príslušný softvér. Mal by pomôcť hasičom a záchranárom presne určiť zdroje tepla, či už ide o požiar, alebo osobu uväznenú pod troskami. Dodáva sa k nemu aj diaľkový ovládač Parrot Skycontroller 2 s dlhým dosahom.

Bluegrass je zasa zameraný na poľnohospodárstvo. Obsahuje multispektrálny snímač a softvér na plánovanie letov a pomôže farmárom monitorovať polia bez toho, aby tam osobne zašli alebo niekoho poslali. Na jedno nabitie umožní analyzovať asi 30 hektárov plochy.

Bebop-Pro Thermal bude stáť 1500 dolárov, cena dronu Bluegrass bude až 5000 dolárov, na trh by sa mali dostať v novembri. Nie je ťažké pochopiť, prečo sa Parrot vydal týmto smerom. Profesionáli totiž neváhajú zaplatiť za drony aj vyššie sumy, navyše je tu menej konkurencie ako v spotrebiteľskom priestore. Pravda, priemyselné drony už vyrába aj DJI.

Zdroj: EngadgetCorporate.parrot

 

Redakcia

Všetky autorove články
Parrot dron

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať