Image
21.1.2020 0 Comments

Panasonic vyvinul prvý UHD VR okuliare s technológiou HDR

Spoločnosť Panasonic Corporation oznámila, že vyvinula prvé UHD okuliare pre virtuálnu realitu (VR) s technológiou High Dynamic Range ( HDR ) na svete. Tvar okuliarov je veľmi komfortný - užívateľ má pocit, že má na nose klasické optické obrúčky.

S blížiacim sa spustením komerčnej prevádzky mobilných telekomunikačných sietí piatej generácie (5G) sa očakáva aj príchod množstva nových služieb, v ktorých nájdu uplatnenie aj VR okuliare, na príklad pri sledovaní športov vďaka VR či virtuálnom cestovaní . Aj keď bežné VR okuliare s kvalitným obrazom i zvukom ponúkajú užívateľom úžasné imerzné simulované zážitky, majú často veľké rozmery a je nutné, aby si ich užívateľ pripevnil k hlave pomocou čelenky, čo môže pôsobiť nekomfortne .

Spoločnosť Panasonic v spolupráci s Kopin Corporation, popredným výrobcom displejových technológií pre virtuálnu realitu, vyvinula pre nový model okuliarov vysoko kvalitnú displejovú jednotku. Nové okuliare obsahujú to najlepšie z audio vizuálnych technológií od Panasonic, a to vrátane technológií spracovania signálu pôvodne vyvinutých pre obrazové zariadenia ako sú televízory a prehrávače diskov Blu-ray, akustickým systémom od firmy Technics a optickými technológiami známymi z platformy digitálnych fotoaparátov LUMIX. Tieto technológie umožnili spoločnosti Panasonic vyvinúť kompaktnú a ľahkú VR s priezorom  so špičkovým obrazom a realistickým zvukom. Užívateľ je vtiahnutý do obrazu odvíjajúceho sa pred jeho očami a necíti žiadne nepohodlie z nosenia rozmerných okuliarov .

Hlavné výhody produktu

(1) Vysoká kvalita UHD obrazu s podporou HDR 1

• Micro OLED panel vyvinutý v spolupráci Kopin Corporation2 a Panasonic

• Prirodzený a plynulý obraz bez tzv. screen door effect , čo je optická vada displejov, keď sú v obraze okom viditeľné jemné linky oddeľujúce jednotlivé pixely

(2) Vysoko kvalitný zvuk reprodukovaný v širokom frekvenčnom rozsahu od veľmi nízkych po vysoké frekvencie

• Originálny dynamický menič od Technics s magnetickou tekutinou , ktorá veľmi precízne rozkmitá membránu pre reprodukciu zvuku s minimálnym skreslením.

(3) Kompaktné a ľahké telo umožňujúce pohodlné nosenie zariadenia bez nutnosti čelenky

• Optický modul novo vyvinutý spoločnosťou Kopin Corporation2 , ktorá patrí do skupiny 3M, a spoločnosťou Panasonic umožňuje zobrazenie prirodzeného, neskresleného a ostrého obrazu . Kompaktné a ľahké telo ponúka komfort bežných okuliarov .

Spoločnosť Panasonic sa pripravuje na spustenie komerčnej prevádzky sietí piatej generácie , a bude pokračovať vo vývoji nových VR okuliarov pre rozmanité aplikácie a maximálnu spokojnosť užívateľov.

1. Prvé VR okuliare na svete s podporou HDR k dátumu tlačové správy 6. januára 2020 (dáta Panasonic).

2. Spoločnosť Kopin Corporation2 so sídlom v Massachusetts v USA vyvíja a predáva technológie pre náhlavnej súpravy.

3. Spoločnosť 3M je globálna korporácia so sídlom v Minnesote v USA, ktorá dodáva chemické a elektrické materiály pre množstvo priemyselných odvetví, od výroby domácich spotrebičov po automobily.

Autor: Panasonic

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Tlačové správy

USA stupňujú tlak, obvinili Huawei z krádeže technológií

17.02.2020 11:05

Spojené štáty americké obvinili čínsku technologickú spoločnosť z priameho porušenia obchodných dohôd, zahŕňajúce krádež zdrojových kódov a technológií v oblasti robotiky. Podľa Huawei ide o ďalšiu sn ...

Tlačové správy

Stanica Skylink 7 oslávila prvé narodeniny. Divákom sa zapáčila

17.02.2020 10:47

Pri súčasnom veľkom počte televíznych programov iba ťažko nájsť taký, ktorý by zaujal ako čerstvý nováčik. Presne to sa však podarilo stanici Skylink 7, ktorá tento rok vo februári oslavuje svoje prvé ...

Tlačové správy

Štúdia zameraná na hodnotenie dodávateľov bezpečnostných riešení a služieb pre tlač označila HP za lídra trhu

14.02.2020 10:10

  Spoločnosť HP Inc. bola v hodnotení MarketScape ("Worldwide Security Solutions and Services Hardcopy 2019-2020 Vendor Assessment") renomovanej spoločnosti IDC označená za lídra trhu v oblasti bezpe ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

itSMF 2020

Najnovšie videá