Image
3.9.2018 0 Comments

Panasonic predstavuje prvú domácu pekáreň na chlieb s chrumkavou kôrkou, model Croustina (SD-ZP2000)

Vo svete, v ktorom je čas drahý a zážitky sú čím ďalej cennejšie, ocenia užívatelia domácu pekáreň, ktorá ľahko pripraví skvelý chlieb a ďalšie pečivo pre rodinu a priateľov. Túto prácu zvládne nový model Panasonic ZP2000 s názvom Croustina, ktorého špecialitou je chlieb s chrumkavou kôrkou.

Rodinný rituál

Domáce pečenie chleba je rituálom, ktorý si zamilujete - celý domov nádherne rozvonia. Od tohtoročnej jesene si milovníci domáceho pečenia môžu vďaka najnovšej pekárni značky Panasonic, originálnemu modelu Croustina, vychutnať lahodný chlieb s typickou chrumkavou kôrkou.

Firma využila svoje tridsaťročné skúsenosti z oblasti domácich pekární a ponúka užívateľom celkom nový typ s niekoľkými originálnymi technológiami, vďaka ktorým sa z každej domácnosti môže stať pekáreň pre labužníkov.

S modelom Croustina je pečenie hračka, či už chcete pohostiť rodinu alebo väčšiu skupinu priateľov. Na výber je 18 automatických parametrov pre prípravu najrôznejších špecialít, ako sú koláče, bezlepkový chlieb, cesto na pizzu alebo džem. K tomu všetkému stačí stlačiť jediné tlačidlo.

Pri pečení s Croustinou nemusíte používať žiadne aditíva, bez ktorých sa priemyselne vyrábané pečivo nezaobíde, ale ani cukor alebo soľ. Môžete si namiešať vlastnú zmes zdravších ingrediencií.

Textúra - základ moderného pečenia

Na vývoji pekárne Croustina spolupracovala aj známa britská dietologička dr. Morgaine Gaye. Podľa nej u pečiva veľa záleží na štruktúre - a práve v tejto oblasti Croustina exceluje.

 "Žijeme vo svete, kde sa všetko zjednodušuje a presúva do virtuálnej sféry. Preto podvedome kladieme čoraz väčší dôraz na zloženie a vnútornú štruktúru vecí, a pre potraviny to platí zvlášť. Nejde len o chuť, ale o to, ako jedlo vnímame a cítime v ústach. "

Ak pečieme chlieb tradičným ručným spôsobom, k docieleniu chrumkavej kôrky potrebujeme tuhšie cesto. S Croustinou netreba tráviť dlhé hodiny hnetením a tvarovaním. Všetko zariadi automatika a špeciálne hnetacie rameno, ktoré cesto ťahá a formuje v oválnej forme s rebrami. Proces je rovnaký, ako keď cesto hnetie skúsený majster pekár. Výsledkom je spomínaná tvrdá a chrumkavá kôrka.

Jedinečné tepelné senzory pre dokonalý výsledok

Po zapnutí Croustiny sa aktivujú dva špeciálne senzory, ktoré sa starajú o správnu teplotu pri kvasení.

Pekáreň senzory využíva pre optimálne nastavenie programu, aby cesto nielen dobre kyslo, ale aj odpočívalo, a to v akomkoľvek prostredí. Jeden senzor meria vnútornú teplotu v pekárni, druhý potom okolitú teplotu v miestnosti. Tým pádom je možné úspešne piecť v suchom i vlhkom prostredí, v teple alebo i chlade.

Pekárskym majstrom ľahko a rýchlo v pohodlí domova

Je jedno, akú veľkú alebo ako zariadenú máte kuchyňu, novej pekárni to v nej bude svedčiť. Koncept i dizajn vznikol v Európe, na výber je elegantné čierne alebo biele prevedenie pre každý moderný interiér.

Vďaka vylepšenej schéme zahrievania funguje Croustina podobne ako skutočná majstrovská pec. Vnútorné veko a vykurovacie teleso uprostred pekárne sa starajú o rovnomernú distribúciu tepla, čo opäť napomáha k vytvoreniu krásne chrumkavej kôrky.

Pekáreň Panasonic Croustina ZP2000 bude k dispozícii od septembra 2019.

Technické údaje

  • Príkon: 230 - 240 V 50 Hz
  • Spotreba energie: 645 - 700 W
  • Kapacita:
  • Chlebová múka: max. 500 g / min. 300 g
  • Suché droždie: max. 7.0 g / min. 2.1 g
  • Kypriaci prášok: max. 13.0 g min. ** g
  • Časovač: Digitálny (až 13 h)
  • Rozmery (v × š × h): Cca 27,3 × 40,4 × 33,9 cm
  • Hmotnosť: Cca 6,9 kg
  • Príslušenstvo: Odmerný šálka, odmerná lyžica
Zobrazit Galériu

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Tlačové správy

Samsung spúšťa predaj skladacieho smartfónu Galaxy Z Flip na slovenskom trhu

21.02.2020 14:27

Spoločnosť Samsung spúšťa od dnes 21. februára 2020 predaj najnovšieho skladacieho smartfónu Galaxy Z Flip na slovenskom trhu. Samsung Galaxy Z Flip je k dispozícii v dvoch farebných verziách (čiernej ...

Tlačové správy

Začať šetriť peniaze a planétu môžeme aj maličkosťami

21.02.2020 14:25

Menej jazdiť autom, obmedziť spotrebu energie a vody, minimalizovať používanie plastov a papiera. To je len niekoľko spôsobov, ako možno ušetriť nielen svoje financie ale aj životné prostredie. 365.ba ...

Tlačové správy

LENOVO DOSAHUJE V TREŤOM KVARTÁLI REKORDNÚ HODNOTU V RÁMCI VÝKONU SO VŠETKÝMI TRŽBAMI A ZISKOM PRED ZDANENÍM

21.02.2020 14:15

Skupina Lenovo oznámila, že tržby Skupiny v treťom štvrťroku dosiahli rekordnú výšku 14,1 miliárd dolárov, čo znamená desiaty po sebe idúci medziročný rast. Príjem pred zdanením vzrástol o 11% v porov ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Hackkosice_2020

Najnovšie videá