Image
8.3.2019 0 Comments

Panasonic predstavil novinky pre rok 2019 naprieč celým portfóliom

Spoločnosť Panasonic na tlačovej konferencii v Prahe predstavila množstvo noviniek vo všetkých oblastiach.

V oblasti televízorov Panasonic predstavuje štyri nové rady OLED televízorov, čo je dvojnásobok oproti minulému roku. Všetky modely  OLED TV a väčšina modelov 4K LCD TV podporuje technológie HDR10+, Dolby Vision a Dolby Atmos. V najvyšších modeloch LCD a všetkých OLED sa o spracovanie obrazu stará vysoko výkonný obrazový procesor HCX PRO a o ich farebné naladenie sa postarali Hollyvoodsky špecialisti s ktorými spoločnosť dlhodobo spolupracuje. Všetky OLED televízory podporujú nový fotografický formát HLG Photo ktorý bol predstavený s uvedením najnovších full frame bezzrkadloviek radu Lumix S.

Tohoročnú ponuku OLED televízorov Panasonic tvoria modely GZ2000, GZ1500, GZ1000 a GZ950. Všetky budú spĺňať podmienky pre certifikáciu UHD Premium. Okrem toho predstavuje Panasonic štyri nové rady 4K LCD televízorov: GX940, GX900, GX800 a GX700. Vlajková loď GX940, dostupná len v uhlopriečke 75 ", je rovnako ako OLED modely vybavená novým procesorom HCX Pro Intelligent a takisto podporuje technológie Dolby Vision a HDR10+.

Okrem obrazu tvorí podstatnú časť zážitku zo sledovania televízie aj zvuk. Najvyšší rad GZ2000 boduje v tomto ohľade podporou Dolby Atmos s originálnymi reproduktormi smerujúcimi nahor pre reprodukciu priestorového zvyku. Ostatné modely podporujú túto technológiu (s výnimkou GX700) avšak len s reproduktormi smerovanými k poslucháčovi. Všetky OLED modely sú tiež kompatibilné s modernými hlasovými asistentmi a dajú sa tak zapojiť do systému „smart“ domácnosti.

Všetky štyri rady nových OLED televízorov sú k dispozícii v uhlopriečkach 65" a 55". Model GZ2000 je osadený špeciálnym OLED panelom Professional Edition 4K, na ktorého naladení sa podieľali odborníci z výskumu a vývoja spoločnosti Panasonic. Technológia HDR (vysoký dynamický rozsah) preniká aj do kategórie 4K LCD televízorov. Dokonca aj najnižší rad GX700 (s uhlopriečkou 40 ", 50", 58 "a 65") s procesorom Studio Colour Engine podporuje štandardný systém HDR10 a HLG (Hybrid Log Gamma). Vyšší rad GX800 (40 ", 50", 58 "a 65") v sebe skrýva procesor HCX a prináša na trh výhody spojené s HDR formátmi, ktoré využívajú dynamické metadáta. Podporujú technológie HDR10+ a Dolby Vision - a v audio oblasti k nim pridávajú aj Dolby Atmos. Rad GX900 series (43 ", 49", 55 "a 65") má rovnaké vlastnosti ako GX800. Vlajková loď GX940 s uhlopriečkou 75" pridáva navyše rýchlejšiu obnovovaciu frekvenciu 100 Hz a procesor HCX PRO Intelligent, ktorý analyzuje a optimalizuje farebné podanie, kontrast a jas obrazu zo všetkých zdrojov.

Ako prvé z LCD modelov sa na našom trhu objavia počas apríla televízory Panasonic G800, nasledované v máji ostatnými radmi.

Nové užívateľské prostredie My Home Screen 4.0 umožňuje upraviť ovládacie prvky podľa vlastných predstáv s novou mierou flexibility. Zmeniť možno úvodnú obrazovku a zjednodušený bol prístup k živému vysielaniu aj internetovým službám. K dispozícii sú skratky ku konkrétnemu obsahu, pripojeným zariadeniam alebo k službám typu Netflix, Amazon či YouTube. Na úvodnú obrazovku je možné pridávať aj obľúbené televízne stanice. Okrem toho si užívateľské rozhranie My Home Screen 4.0 pripísalo jedno svetové prvenstvo - v Nemecku podporuje HD+ pomocou štandardnej technológie HbbTV Operator App.

V oblasti audia spoločnosť  Panasonic prichádza s viacerými novinkami.

Dva nové mini audiosystémy - SC-AKX320 a SC-AKX520. Druhý menovaný je vlajková loď radu AKX s dvomi mikrofónovými vstupmi a je určený predovšetkým pre náročných milovníkov večierkov a hudobnej zábavy v štýle karaoke. Jeho predný panel produkuje svetelné efekty synchronizované s hudbou v troch farbách. Okrem robustného zvuku ocenia užívatelia veľký ovládač hlasitosti, rad DJ efektov a ovládanie pomocou aplikácie Panasonic MAX Juke v štýle klasických jukeboxov. Vďaka nej sa do tvorby playlistu môžu zapojiť všetci prítomní. Vďaka dvom mikrofónovým vstupom systému AKX520 sa karaoke môžu zúčastniť dvaja speváci naraz. K dispozícii je navyše niekoľko vyspelých karaoke funkcií, ako potlačenie vokálnych stôp z nahrávky alebo možnosť ovládania tóniny a tempa piesne , ovládanie hlasitosti hudby v pozadí a mikrofónový ekvalizér. Nechýba ani echo, ktoré pridá hlasu efekt koncertnej haly. Model AKX520 je vybavený tiež funkciou DJ Sampler, ktorá umožňuje rôzne triky od scratchingu po pridávanie zvukových efektov do prehrávanej hudby. Medzi ďalšie DJ efekty patrí phaser alebo echo a vy tak môžete napodobniť svojich klubových hrdinov.

Predstavená bola aj trojica párty systémov  SC-TMAX50, TMAX40 a TMAX10. Nové modely TMAX v štýle reproduktorov Panasonic Urban Audio sú určené predovšetkým pre náročnejších milovníkov zábavy. Užívateľa zaujmú veľmi silnými basami, podsvietením predného panelu, dvoma mikrofónovými vstupmi pre karaoke a ovládaním pomocou aplikácie Panasonic MAX Juke v štýle klasických jukeboxov. Technológia Airquake Bass dodáva mini systémom prierazné a robustné basy, aké by ste čakali od oveľa väčších zariadení, pretože systémy využívajú aj spätné kmity membrány. Do výbavy modelov TMAX patrí aj tzv. Dual Drive System, ktorý prináša signál z dvoch zosilňovačov do jedného alebo dvoch basových wooferov. Modely TMAX10 a TMAX40 používajú jeden a typ TMAX50 potom dva basové reproduktory s technológiou Dual Voice Coil. Užívatelia systému Panasonic TMAX10 môžu využiť možnosti napájania z externého zdroja (minimálne 2,1 A) a môžu tak použiť systém kdekoľvek, aj mimo dosahu elektriny.

Nové mikrosystémy SC-HC410 a SC-HC412 vynikajú štíhlym elegantným vzhľadom a skvelým zvukom. Predný panel z lešteného hliníka ladí s textilnou výplňou reproduktorov. Oba mikrosystémy sa hodia do akéhokoľvek moderného interiéru. Technológia Space Tune automaticky optimalizuje zvuk podľa umiestnenia mikrosystému. K dispozícii sú tri prednastavené režimy pre umiestnenie blízko steny, na stene alebo v rohu miestnosti. Ďalší charakter zvuku si môžu užívatelia následne upraviť. Režim Clear Surround vytvára realistický zvuk v celom priestore a funkcie D. Bass zosilňuje basy v závislosti od zdroja zvuku. Obe novinky z radu HC vybavené funkciou AUX-IN Autoplay, ktorá uľahčuje počúvanie hudby streamovanej cez zariadenie Chromecast Audio a zosilňovačom LincsD-amp najnovšej generácie s výkonom 40 W (RMS). Využívajú stereo reproduktory systému Twisted Acoustic Port s priemerom 8 cm s jedinečným tvarom, vďaka ktorému vytvárajú štíhle audiosystémy prekvapivo jasný a mohutný zvuk. K dispozícii je CD prehrávač, rádio DAB+ aj FM, USB a Bluetooth, takže môžete ľahko počúvať hudbu z telefónu alebo tabletu. S využitím mobilnej aplikácie Panasonic Music Streaming je možné vytvárať playlisty alebo meniť poradie skladieb.

Medzi audio zariadeniami bola predstavená aj trojica soundbarov SC-HTB900, SC-HTB700 a SC-HTB510 . Modely HTB900 a HTB700 podporujú najnovšie priestorové audioformáty Dolby Atmos a DTS: X. Soundbary SC-HTB900 a HTB510 majú v základnej výbave technológiu Chromecast a umožňujú tak jednoduché streamovanie hudby z mobilných zariadení. Oba podporujú tiež Google Assistant, takže používatelia, ktorí túto službu využívajú, môžu ovládať základné funkcie hlasovými povelmi.

Na vývoji modelu HTB900 sa podieľali špecialisti renomovanej značky Technics, ktorá patrí do portfólia spoločnosti Panasonic. Tento najvyšší model sa vďaka tomu výborne hodí pre náročných poslucháčov hudby. Jeho režim Berlin Philharmonic Hall Mode, imituje akustické vlastnosti jednej z najpopulárnejších koncertných sál sveta. Poslucháči môžu navyše tento režim spojiť so streamingovou službou Digital Concert Hall, ktorú produkuje Berlínska filharmónia.

Soundbary HTB900 a HTB700 podporujú špičkové objektové audioformáty Dolby Atmos a DTS: X, ktoré priniesli do sveta domácich kín skutočnú revolúciu. Popri tradičných membránach smerujúcich dopredu sú vybavené aj reproduktormi smerujúcimi nahor. Ich zvuk sa odráža od stropu a poslucháč tak vníma aj efekty znejúce zhora a ocitá sa uprostred deja. Modely HTB900 a HTB700 je možné okrem položenia na televízny stôl či poličku inštalovať tiež na stenu. Tomuto režimu vychádza v ústrety aj  sklon zvuku cca 7°. Pokiaľ k Soundbaru HTB900 či HTB510 pripojíte reproduktor Google Home alebo iný systém s hlasovým ovládaním Google Voice, môžete prehrávanie hudby ovládať aj hlasovými povelmi pomocou služby Google Assistant. Táto služba nemusí byť dostupná vo všetkých krajinách. Soundbar HTB900 je kompatibilný s mobilnou aplikáciou Panasonic Music Control, ktorá umožňuje vytvoriť playlist pomocou telefónu, tabletu alebo s využitím hudobného servera.

Modely HTB900 a HTB700 podporujú funkciu 4K Pass Through. To umožňuje jednoduché prepojenie zdroja 4K obrazu (napr. UHD Blu-ray prehrávače), Soundbar a 4K televízora. Oba modely tiež podobnú funkciu HDR Pass Through.

V sesterskej značke Technics predstavuje Panasonic dva nové modely bezdrôtových slúchadiel Technics EAH-F70N a EAH-F50B. Oba podporujú bezdrôtový prenos zvuku LDAC / apt-X HD s kvalitou ekvivalentnou vysokému rozlíšeniu. Medzi najväčšie prednosti nových slúchadiel patrí pevná konštrukcia, účinné vnútorné tlmenie a predovšetkým dynamické reproduktory s veľkosťou 40 mm, ktoré tvorí membrána typu CPF (Composite Performance Film) a konštrukcia Precise Air Control Structure. To všetko prispieva k mimoriadne kvalitnému a dynamickému zvuku s množstvom detailov. Model EAH-F70N ponúka okrem iného širokospektrálne aktívne tlmenie okolitého hluku, takže sa so slúchadlami môžete ponoriť do sveta hudby v akomkoľvek prostredí. Oba typy prinášajú na súčasný trh nový štýl a špičkovú zvukovú kvalitu typickú pre značku Technics.

Okrem noviniek v oblasti TV a audio Panasonic predstavil viacero noviniek aj v malej bielej technike ako sú holiace strojčeky, zastrihávače, zubné kefky a sprchy a tiež čističky vzduchu. Viac informácií sa dozviete v priloženom videu.

Zobrazit Galériu

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Štýlový smartfón Huawei P30 lite prináša prelomové fotoschopnosti do strednej triedy

12.06.2019 14:12

Najmladší člen série smartfónov Huawei P30 kráča v šľapajach podstatne drahších súrodencov. Do strednej triedy prináša nielen prémiový dizajn s efektnými farebnými prevedeniami, ale aj výnimočné foto ...

Produkty

Motorola one action má akčnú kameru pootočenú o 90°

16.08.2019 12:00

Nedávno sme predstavili novinku strednej triedy Motorola one vision, smartfón, ktorého fotoaparát exceloval pri večerných a nočných záberoch. Horúca novinka - Motorola one action má prakticky rovnaký ...

Produkty 2

Samsung Galaxy Note 10 predstavený, po prvýkrát v dvoch veľkostiach

08.08.2019 01:07

Spoločnosť Samsung Electronics celosvetovo predstavila svoj nový rad prémiových smartfónov Galaxy Note10. Trochu prekvapivo novinka prichádza vôbec po prvý krát v dvoch veľkostiach Note10+ s 6,8“ disp ...

q

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

eFocus_2019

Najnovšie videá