Image
22.4.2018 0 Comments

Panasonic oslavuje 100 rokov

Pri príležitosti 100 – tého výročia pozval Panasonic niekoľko vybraných európskych novinárov na netradičnú prezentáciu do Milána. Tá sa uskutočnila v rámci  Milan Design Week (17 - 22 apríla 2018) ktorý je súčasťou prestížnej výstavy nábytku a dizajnu Salone del Mobile Milano.

V rámci Milan Design Week je inštalované súbežne viacero expozícií po celom Miláne. Panasonic svoju akciu nazval „ Transitions Panasonic Design“ a celá bola pod taktovkou dizajnové štúdia Panasonic v Kjóto.

Hlavnou súčasťou expozície bola zaujímavá inštalácia  "Air Inventions" v podobe pavilónu s tvarom obrovskej vodnej kvapky na nádvorí Pinacoteca de Brera, ktorá je domovom akadémie výtvarných umení Brera. Inštalácia je inšpirovaná technológiou najnovšiích klimatizácií spoločnosti Panasonic, a umožňuje návštevníkom zažiť čistý a svieži vzduch v Miláne. Okrem toho zobrazovacie, zvukové a osvetľovacie technológie spoločnosti Panasonic pomáhajú vytvárať upokojujúcu a uvítaciu atmosféru mimo rušného dizajnového prostredia. Tento koncept je založený na novej kreatívnej filozofii spoločnosti Panasonic zameranej na vytváranie produktov a skúseností, ktoré riešia nehmatateľné prvky každodenného života, ako je blaho, pocity a skúsenosti.


Pán Shigeo Usui, riaditeľ dizajnového centra spoločnosti Panasonic Corp, vysvetľuje tohtoročnú výstavu: "V období, keď existujú rôzne hodnoty, sa úloha dizajnu dramaticky mení. Máme silný záväzok k novej kreatívnej filozofii, ktorá sa zameriava na hodnotu nehmotných skúseností. Akonáhle vstúpite do tohto priestoru, nemôžete si pomôcť, ale zhlboka sa nadýchnete. Panasonic Design otvorí svoje nové veliteľstvo dizajnu v hlavnom meste svetovej kultúry Kjóto v apríli 2018, urýchľujúce vzrušujúce prechody, ktoré sa v súčasnosti vyskytujú v celej našej organizácii. "


Samotná inštalácia bola jedinečná. Na nádvorí Pinacoteca di Brera bol nainštalovaný vzduchový dóm s priemerom 20 metrov v tvare obrovskej vodnej kvapky. Cieľom spoločnosti Panasonic bolo vytvorenie "najkrajšieho a najčistejšieho priestoru v Miláne" využitím kombinácie svojich patentovaných technológií - nanoe X, technológie ionizácie čistenia vzduchu a jemnej hodvábnej hmly, ďalšej proprietárnej technológie, ktorá mikronizuje vodu  vysokým tlakom vzduchu.
Vo vnútri dómu bol naištalovaný najvyšší model laserového projektoru Panasonic PT-RQ32K (jas v strede: 27 000 lumenov) so širokouhlým objektívom s vysokým rozlíšením - ET-D3LEF70, ktorý vytváral realistický 4K mapping.

Na tlačovej konferecii vystúpil aj pán Laurent Abadie, generálny riaditeľ a predseda spoločnosti Panasonic Europe a výkonný riaditeľ spoločnosti Panasonic Corporation. V krátkosti zhrnul históriu spoločnosti Panasonic ktorú pred 100 rokmi, v roku 1918, založil pán Konosuke Matsushita, ktorý prenajal dvojpodlažný dom a spustil Matsushita Electric Housewares Manufacturing Works, z ktorej ktorý sa neskôr stal Panasonic, s iba 3 zamestnancami. Prvým produktom spoločnosti bola rozdvojka ktorá umožňovala do žiarovkovej objímky pripojiť ďalší spotrebič. Dnes má Panasonic približne 257 000 zamestnancov na celom svete.


Na záver vystúpil aj pán James Bradbure, riaditeľ Pinacoteca di Brera, významný architekt a dizajnér, ktorý vyzdvihol spoluprácu so spoločnosťou Panasonic na tomto projekte. 

Zobrazit Galériu

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Technológie

Nové výskumné a vývojové centrum batérií BMW Group v Mníchove

16.11.2019 11:03

Spoločnosť BMW Group predstavila nové špecializované centrum pre výskum a vývoj batérií, BMW Group Battery Cell Competence Centre v Mníchove. Zámerom interdisciplinárneho špecializovaného centra je na ...

Technológie

Prečo ísť na konferenciu FutureNow 2019?

15.11.2019 00:04

Konferencia FTRNW je popredným technologickým a inovačným podujatím v strednej Európe. Predstavuje významný spoločný priestor pre všetkých, ktorí sa chcú stretnúť a zamyslieť sa, ako riešiť problémy v ...

Technológie

Západoslovenská distribučná modernizovala v projekte ACON jedno z najporuchovejších vedení

12.11.2019 21:43

Spoločnosť Západoslovenská distribučná (ZSD) v rámci medzinárodného projektu ACON Smart Grids investovala vyše 840 000 EUR do modernizácie jedného z najporuchovejších  vedení, ktoré zabezpečovalo dist ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Brother_300x600

Najnovšie videá