ACER_09_SWIFT5 ACER_09_SWIFT5 ACER_09_SWIFT5 Advertisement

Panasonic SC-HTB900 / Dobrý spoločník

0

Soundbary s priestorovým zvukom sú u zákazníkov čoraz obľúbenejšie. Na rozdiel od klasického pojatia domáceho kina ponúkajú jednoduché a priestorovo nenáročné riešenie, pričom s postupujúcimi technológiami dokážu minimálne sčasti nahradiť aj väčšie systémy. Novinka značky  Panasonic čerpá z dlhodobých skúseností so špičkovými ­audiokomponentmi značky Technics, ktorej špecialisti sa na vývoji a doladení soundbaru nemalou mierou podieľali.

Zostava sa skladá zo samotného soundbaru a bezdrôtového subwoofera. Soundbar má skosený dizajn, takže predný panel smeruje jemne nahor a nájdete na ňom aj biely informačný displej. Na vrchnej strane je zapustený lomený žliabok, v ktorom je umiestnených niekoľko dotykových ovládacích tlačidiel. Ináč je ovládanie možné pomocou priloženého diaľkového ovládača alebo priamo z TV cez HDMI. Jednotka obsahuje 6 širokopásmových meničov s priemerom 6,5 cm, umiestnených po dvojiciach, a dva výškové na krajoch. Konštrukcia soundbaru je optimalizovaná na prenos širokého frekvenčného spektra vrátane stredných basov, čo zaručuje prednes dialógov vrátane hlbších mužských hlasov hlavnou jednotkou bez trieštenia zvukového poľa. Zariadenie vy­užíva digitálny zosilňovač JENO engine z dielne Technics, ktorý zabezpečuje presný a čistý prenos zvuku bez parazitných javov. Zaujímavá je kompatibilita so systémami Dolby Atmos a DST:X. Napriek tomu, že soundbar poskytne maximálne 3.1 kanálov, priestorový dojem je vcelku presvedčivý, aj keď horné kanály pri Dolby Atmos budete hľadať márne. Soundbar som testoval s novinkou Panasonic 55HZ1500 a napriek tomu, že televízor má vrchné efektové kanály, pri pripojení soundbaru nespolupracujú. Súčasťou zostavy soundbaru je aj subwoofer. Ten je dostatočne robustný, aby sa predišlo parazitným vibráciám, a v spodnej časti má basreflexový otvor, ktorý využíva na odraz zvuku podlahu. Subwoofer je pripojený bezdrôtovo a nenájdete na ňom žiadne ovládacie prvky. Po pripojení k napájaniu je bezdrôtovo zapínaný a vypínaný zo soundbaru. Centrálnu jednotku možno zavesiť aj na stenu pod televízor.  Okrem pripojenia k televízoru môžete využiť aj bluetooth a prehrávať si tak hudbu z pripojených zariadení. Navyše je tu podpora Google Chromecast, takže stačí si pridať zariadenie do vášho Google Home a môžete využívať rôzne streamovacie služby v režime multiroom reproduktora. Takto si môžete prehrávať hudbu napríklad zo Spotify priamo z vášho PC, mobilu či tabletu umiestneného kdekoľvek v dosahu vašej domácej siete. 

Zo zvukovej stránky patrí  SC-HTB900 medzi veľmi dobré riešenia ­soundbaru. Vyhovie predovšetkým používateľom, ktorí požadujú kvalitný zvuk a výbornú konektivitu. Pri sledovaní televízie poskytne kvalitný priestorový zvuk, aj keď s plne osadenými priestorovými zostavami sa to porovnávať nedá. Na druhej strane sú tu však široké možnosti počúvania hudby z mobilných zariadení, ale aj z rôznych streamovacích služieb.    

„Kvalitný soundbar s vysokým výkonom, výborným zvukom a veľkými možnosťami využitia vďaka podpore Google Chromecast. “

PLUSY, MÍNUSY:

+ Kvalitný zvuk, podpora bluetooth, Chromecast, podpora priestorových zvukových štandardov
- Iba 3.1 kanálov

PARAMETRE:

• Výkon: 505 W, počet kanálov: 3.1, konektivita: bluetooth, Wi-Fi,  Chromecast, HDMI: 2 + 1 Arc, S/PDIF optický, audio dekodéry: DTS , DTS:X, DTS-HD HR, Dolby Atmos, DTS-HD Master Audio, Dolby TrueHD, rozmery soundbar (š × v × h): 105 × 7,8 × 12,9 cm; hmotnosť: 6 kg, subwoofer: 18 × 40,8 × 30,6 cm; hmotnosť: 5,4 kg

• Cena: 849 EUR

HODNOTENIE:  9/10

René Hubinský

Všetky autorove články

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať