ACER_09_SWIFT5 ACER_09_SWIFT5 ACER_09_SWIFT5 Advertisement

Panasonic SC-HC2020 / Od CD až po Spotify

0

Panasonic má už tradične v ponuke široký sortiment mikrosystémov. Zatiaľ čo v minulosti tieto zariadenia zvládli prijímať rádio z éteru, prehrávať CD a neskôr súbory z USB, dnes sú nároky predsa len o niečo vyššie. Základom je streamovanie a využívanie všakovakých internetových služieb. Novinka, samozrejme, ide s dobou, a tak asi nebude veľa toho, čo by vám tu chýbalo. Poďme však po poriadku.

SC-HC2020 je v súčasnosti najvyšší model výrobcu v kategórii kompaktných mikrosystémov. Celé zariadenie je v jednom tele s reproduktormi po stranách a centrálne umiestnenou CD mechanikou. Tá je orientovaná zvislo a dostanete sa k nej po efektnom odsunutí motorizovaného krytu z tmavého polykarbonátu, umiestneného v strednej časti. Ten prekrýva mechaniku aj fluorescenčný alfanumerický displej nad ňou. Predný panel je riešený minimalisticky a nenájdete na ňom žiadne ovládacie prvky. Tie sú umiestnené v rade na vrchnej strane. Tam nájdete aj USB a audiovstup na 3,5 mm jacku. Pri postavení na nábytok je v zadnej časti podstavec, ktorý sa dá demontovať a systém zavesiť na stenu. Na to je prispôsobený aj vstup FM antény a napájacieho kábla, ktoré sú zapustené každý v jednom rohu naspodku. Zo zadnej časti je v tele zapustený aj vstup pre eternet, no pri zavesení na stenu sa už nemyslelo na vedenie kábla. Je pravda, že by to aj tak dobre nevyzeralo, takže v takomto prípade je lepšie využiť pripojenie Wi-Fi. Pri zavesení na stenu je možnosť prepnúť režim zvuku tak, aby s tým zvukový procesor počítal a využíval odraz od steny.

Systém je vybavený dvojicou 8 cm širokopásmových meničov so špeciálne tvarovanými točitými akustickými kanálmi, ktoré pomáhajú zvýšiť rezonanciu. O ich napájanie sa stará zosilňovač Lincs D-Amp 3. generácie, ktorý poskytuje výkon 20 W na kanál. Možnosti príjmu zahŕňajú FM rádio s 30 predvoľbami a digitálne rádio DAB plus s 20 predvoľbami. CD prehrávač zvládne aj CD disky s MP3. Komunikáciu zabezpečuje bluetooth vo verzii 4.2, dvojpásmové pripojenie Wi-Fi aj eternet.

Zariadenie disponuje systémom Google Chromecast, takže dostupná je ponuka množstva streamingových služieb ako Spotify, Deezer, Google Play Music, TuneIn Radio a podobne. Stačí teda systém pripojiť v domácej sieti k mobilnému zariadeniu a môžete streamovať. Chromecast podporuje hudbu vo vysokom rozlíšení vo viacerých moderných formátoch. Systém dokáže spolupracovať so sieťovými multiroomovými reproduktormi. Ak si prikúpite bezdrôtový reproduktor Panasonic SC-GA10, môžete minisystém ovládať hlasom prostredníctvom Google Assistant. Reproduktor je vybavený mikrofónom, a tak Google Assistant rozpozná hlasové povely napríklad na spustenie jednotlivých služieb na streaming hudby a ich ovládanie. Zo zvukovej stránky SC-HC2020 určite neurazí. Parametrami nejde o audiofilské zariadenie, no jeho kvality oceníte v domácnosti aj v kancelárii. Ide o všestranný prehrávač na konzumovanie obsahu z najrôznejších zdrojov. Rovnako dobre si poradí s klasickými CD aj s nahrávkami MP3, súbormi z USB alebo prehrávaním obsahu z veľkého množstva ­streamovacích služieb. Ich počet v podstate nie je obmedzený. Pomocou mobilnej aplikácie Panasonic Music Control si ich jednoducho pridáte do zoznamu a potom pri používaní aplikácie iba zvolíte výstup na váš systém. Keďže to funguje v domácej sieti, je jedno, v akej miestnosti budete. Zvuk má dostatočný výkon na ozvučenie stredne veľkej miestnosti. Potešia dostatočné basy aj čisté výšky. Trocha sa mi nepozdávalo dlhšie bootovanie systému, ktoré sa najviac prejaví pri zapínaní cez sieť. Na druhej strane oceňujem, že je táto funkcia k dispozícii. Kvalitný je aj príjem rádia či už v pásme FM, alebo v digitálnom systéme DAB+. Všetky základné funkcie možno ovládať aj priloženým diaľkovým ovládačom.

PLUSY, MÍNUSY:

+ Kompaktný dizajn, kvalitný zvuk, ovládanie, možnosti konektivity, prehrávanie CD
- Pomalší štart

PARAMETRE:

• Reproduktory: 8 cm, 2× 20 W, konektivita: bluetooth 4.2 (multipairing 8 zariadení), Wi-Fi 802.11 ac/a/b/g/n 2,4 GHz/5 GHz, eternet, USB 2.0 s podporou nabíjania 1,5 A, Audio IN 3,5 mm jack, CD mechanika s podporou CD DA, MP3, rádio FM, DAB+, rozmery 420 × 225 × 102 mm, hmotnosť 2,5 kg

• Cena: 289 EUR

HODNOTENIE: 9/10

Zobrazit Galériu

René Hubinský

Všetky autorove články

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať