Panasonic SC AKX320 / Zahrajte si na párty

0

Začiatkom roka spoločnosť Panasonic predstavila dvojicu malých audiosystémov SC AKX520 a SC AKX320. Model AKX520 s dvoma mikrofónovými vstupmi je určený predovšetkým pre náročných milovníkov večierkov a hudobnej zábavy v štýle karaoke. My sme na test dostali nižšiu verziu systému AKX320, ktorá sa líši hlavne absenciou funkcií a mikrofónových vstupov na karaoke a disko svetielok. Ide teda o trochu decentnejšiu zostavu, aj keď neviem, či je táto definícia najlepšia. Už na pohľad ide o klasický párty systém, navyše dizajnovo strihnutý do tvarov japonských kreslených komiksov. Pozornosť bola venovaná hlavne jednoduchej obsluhe a vysokému hudobnému výkonu tak, aby vás nebodaj niekto z vedľajšej chaty či terasy neprehlušil. Používatelia okrem robustného zvuku ocenia veľký kruhový ovládač hlasitosti, ktorý dizajnovo tvorí centrum systému, množstvo DJ efektov a ovládanie pomocou aplikácie Panasonic MAX Juke v štýle klasických jukeboxov. Vďaka nej sa do tvorby playlistu môžu zapojiť všetci prítomní.

Ovládanie uľahčuje prehľadná aplikácia pre inteligentné telefóny, s ktorou možno audiosystém prepojiť cez bluetooth. Funkcia Jukebox Request umožňuje vytvárať a zdieľať s priateľmi zoznamy skladieb. Systém je vybavený pomerne širokými možnosťami vstupných zdrojov. Je tu vstavané AM/FM rádio s 30 predvoľbami, CD mechanika, dvojica USB vstupov, bluetooth 4.2, a keby to nestačilo, k dispozícii je aj klasický analógový audiovstup. Systém možno okrem tlačidiel predného  panela ovládať diaľkovým ovládačom alebo pomocou už spomínanej aplikácie pre smartfóny. Predný panel hostí na ľavej strane CD mechaniku, vpravo alfanumerický jednoriadkový luminiscenčný displej. Vrchná časť predného panela je osadená ovládacími tlačidlami. Zadný panel obsahuje iba zvukový vstup, anténny vstup a porty na pripojenie reproduktorov. Reproduktory sú plastové, s dvojicou meničov a baserflexovým otvorom v spodnej časti. Hore je umiestnený 6 cm výškový menič a dole 16 cm basový reproduktor s pevným zvlnením a nechránenou membránou. Meniče sú napájané dvojkanálovým digitálnym zosilňovačom s celkovým výkonom 450 W. Robustný zvuk bez skreslenia zaisťujú pevné a zároveň ľahké basové membrány so špeciálnou úpravou. Spôsob ich osadenia umožnil dosiahnutie vyššieho akustického tlaku, dynamickejšieho zvuku a elimináciu nežiaducich rezonancií. Ešte väčšie zdôraznenie basov pri počúvaní hudby zaisťuje funkcia D.Bass Beat. Na rozdiel od svojho väčšieho bračeka nie je AKX320 vybavený žiadnymi disko svetielkami.  Zvuk systému je poplatný svojmu určeniu. Reproduktory dokážu preniesť celé spektrum. Výšky sú čisté, basy dunivé a spev je veľmi dobre zrozumiteľný. Systém nie je určený pre audiofilov, ale na párty a spoločenské večierky a tu zvukom určite neurazí. Nesklame však ani výkonom, ktorý je na takýchto akciách žiaduci, takže dokáže pomerne slušne ozvučiť aj väčšiu miestnosť či terasu. Výber zdrojov signálu je takisto veľmi dobrý a mladá generácia ocení hlavne bluetooth, vďaka ktorému možno prehrávať hudbu priamo z YouTube, Spotify či iných online služieb. Pomocou aplikácie sa dá ovládať množstvo efektov a filtrov. No tie sú tu hlavne na zábavu, ku kvalite zvuku nijako neprispievajú.

Parametre:

• Výkon 2× 225 W, reproduktory: 1× subwoofer 16 cm, 1× výškový 6 cm, pripojenie: AM/FM rádio s 30 predvoľbami, CD mechanika, dvojica vstupov USB, bluetooth 4.2, audiovstup, rozmery hl. jednotky (š × v × h): 400 × 142 × 250 mm, hmotnosť: 2,5 kg, rozmery reproduktora (š × v × h): 199 × 333 × 210 mm, hmotnosť 3,3 kg, spotreba typická 60 W

• Cena: 214 EUR

PLUSY, MÍNUSY:

+ Zvuk, vybavenie, možnosti pripojenia
- Príliš „kreatívny“ dizajn

HODNOTENIE:

Kvalita zvuku: 75 %
Výbava: 90 %
Ovládanie: 100 %
Vyhotovenie: 85 %
Celkovo: 88 %

René Hubinský

Všetky autorove články
Panasonic

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať