Palmer Luckey vie, že zlyhal v pripravovaní ľudí na finálnu cenu Oculus Rift

Technológie
0

Po minulotýždňovom prekvapení sa autor Oculusu rozhovoril na Reddite. Priznáva, že v niektorých oblastiach komunikácie zlyhali. Špeciálne ohľadom finálnej ceny zariadenia.

Hovorí, že minulý rok oficiálne povedali, že Rift plus PC bude stáť 1500 dolárov, to bolo vtedy, keď už začali priorizovať kvalitu nad cenou. Snažili sa totiž s aktuálnou technológiou urobiť najlepší VR headset. Vtedy už niektoré magazíny písali, že bude Rift stáť 1500 dolárov, a Palmer si myslí, že to koniec koncov bola dobrá vec. Veľa z nich si myslelo aj to, že Rift je samostatné zariadenie.

Vie aj o tom, že v septembrovom interview spomenul, že cena bude skôr okolo 350 dolárov, ale to sa snažil zmierniť komunikáciu okolo 1500 dolárov a naznačiť skôr nižšiu cenu. Ich interné odhady boli už vtedy blízko 599 dolárov. Neskôr sa snažil naznačovať, že Rift bude stáť viac, ako všetci odhadujú. Špeciálne v posledných dvoch týždňoch. Ale boli tam rôzne právne, konkurenčné a aj iné dôvody, prečo to nerobil výraznejšie. Ich najväčším problémom bolo to, že si mysleli, že boli dosť jasní v naznačovaní očakávanej ceny. Iný problém bol, že ľudia čakali cenu podobnú DK2, teda 350 dolárov a mysleli si, že technologicky vyspelejší Rift bude stáť podobne.

Dodáva, že na Rifte nezarábajú žiadne peniaze. Ako aj to, že pridanie ovládača Xbox One ich v balení nestojí nič a ľudia ho môžu pokojne predať. Veľa ľudí si želá aj to, aby predávali aj bundle bez všetkých nepotrebných extra vecí, ako je high-end zvuk, taška, bundlované hry. Ale to všetko by nemalo veľký dosah na cenu. Cenu robí hlavne samotný Rift, ten má dva displeje OLED, vytvorené na VR s vysokým refreshom a hustotou pixelov, zároveň to dopĺňa veľmi jemný sledovací systém, mechanický systém, ktorý musí byť ľahký a trvácny, a nakoniec aj precízna optika, ktorá je oveľa náročnejšia na výrobu ako veľa šošoviek DSLR. Ale za to, že investujete 599 dolárov, dostanete viac ako pri iných podobne drahých elektronických zariadeniach. Napríklad mobily síce stoja 599 dolárov, ale ich výroba stojí len nepatrný zlomok ceny. Podobne to je aj pri strednej triede TV, ktorá stojí 599 dolárov.

Palmer k tomu dodáva, že na Oculus bude k dispozícii minimálne 100 titulov, keď zariadenie vyjde, kde viac ako 20 prinesú štúdiá Oculus.

Čo sa týka odporúčanej konfigurácie GTX970 alebo AMD R9 290, s tou si nevyhnutne nezahráte všetky tituly na maxime, ale budete môcť hrať všetko, čo bude v Oculus Store vo vysokej kvalite (90 fps).

Nakoniec ešte doplnil, že káble budú mať 4 metre, ak vám to bude málo, budete môcť použiť predlžovacie káble.

Zdroj: Sector.sk

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať