PSEUDO Film Canister premení váš starý analógový fotoaparát na digitálny

0

Tí, ktorí sú zvyknutí na klasický analógový fotoaparát, no nechcú byť ochudobnení o pohodlie ponúkané tým digitálnym, by mali venovať pozornosť novej kampani na portáli Indiegogo. Tá si totiž kladie za cieľ premeniť klasický kinofilmový fotoaparát na digitálny. Nepochybne by bolo fajn spojiť to najlepšie z oboch svetov, pravda, v súčasnosti ide skôr o zbožné želanie ako reálny produkt. Predovšetkým treba vyzbierať dostatok financií na výskum a vývoj prototypu.

Zariadenie PSEUDO Film Canister napohľad vyzerá ako rolka kinofilmu, obsahuje však vymeniteľný napájací zdroj (AAA batériu) a druhú časť so sofistikovanou elektronikou, ktorá zahŕňa podobné súčasti, ako majú digitálne zrkadlovky. Je tu snímač Micro 4/3 alebo APS-C (v ideálnom prípade full frame), slot na pamäťovú kartu micro SD, ISO 100 alebo 200, bezdrôtový adaptér Wi-Fi, ktorý umožní snímky či video automaticky odoslať na smartfón či tablet. Na týchto zariadeniach by ste potom mohli prezerať fotografie či sledovať živé video.

Kazeta sa, zjednodušene povedané, vloží do starého typu kinofilmového fotoaparátu či kamery a bude zhotovené snímky digitalizovať. Tvorca zariadenia Dale Cullis pokladá za najväčší problém umožniť pôvodným tlačidlom spúšte fotoaparátu spustiť PSEUDO, bude si to vyžadovať mechanické zmeny vnútri fotoaparátu. Podrobnosti si môžete prečítať na webovej stránke  PSEUDO Film Canister.

Cieľová suma kampane, ktorá potrvá ešte dva mesiace, je 2500 libier, zatiaľ sa vyzbieralo okolo 600 libier. Prispievatelia môžu PSEUDO Film Canister získať za 150 libier, no jeho maloobchodná cena (ak sa vôbec dostane na trh) zatiaľ nie je známa. Dodávky by sa mali začať v januári 2018.

Zdroj: bokeh.digitalrev.com

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať