PR: Energetická Chargebrella vďačí za úspech aj Startup centrum TUKE

0

Startup centrum TUKE podporuje realizáciu tvorivých nápadov. Ponúka im nielen motivačné prostredie, ale aj odborné poradenstvo a výskumnú infraštruktúru. Priestor na rozvoj v ňom našli úspešné startupy. Napríklad aj Chargebrella.

Motivačné prostredie, kvalitná výskumná infraštruktúra, odborné poradenstvo, mentorstvo – to je len niekoľko benefitov, ktoré rozvíjajúcim sa firmám poskytujú inkubátory či startup centrá. Startup centrum TUKE, ako súčasť Technickej univerzity v Košiciach, má v regióne východného Slovenska ambíciu byť tým najlepším a najvhodnejším priestorom na rozvoj startupov.

Elektrina zo slnka i z táboráku

Chargebrella je prenosný generátor vyrábajúci množstvo elektrickej energie porovnateľné s bežne používanými nabíjačkami. Po technickej stránke ide o termogenerátor, vyrábajúci elektrickú energiu z alternatívnych a obnoviteľných zdrojov energie – z rôznych zdrojov tepla. V priebehu slnečného dňa využíva najmä slnečné žiarenie, v noci zase napríklad bežný táborák, prenosný varič alebo piecku. Hlavnou výhodou zariadenia je, že dokáže generovať elektrickú energiu nielen počas dňa, ale aj v noci.

Vynálezca tohto zariadenia, Daniel Šlosár, doktorand  na Fakulte BERG Technickej univerzity v Košiciach, založil v roku 2014 rovnomenný startup.  Na ďalší rok už Chargebrella zvíťazila v súťaži inovatívnych nápadov  Startup centra TUKE a jej zakladateľ získal aj ocenenie Osobnosť roka v oblasti technológií v súťaži Vedec roka 2015. Projekt sa v Startup centre TUKE stále zdokonaľuje a pripravuje na reálny predaj výrobkov.

Prečo pracovať pod Startup centrom TUKE?

Cieľom centra je vytvoriť motivačné prostredie a najmä naštartovať proces, ktorý podporí ľudí pri realizácii ich inovatívnych myšlienok. Teda pomôže im premeniť myšlienku do komerčne využiteľného produktu alebo služby. Mladým inovátorom vie pomôcť najmä odborným poradenstvom, mentorstvom a špičkovou výskumnou infraštruktúrou. Garanciou kvality je know-how získané od jedného z najvýznamnejších Švédskych inkubátorov – LEAD.

O tom, čo získal projekt Chargebrella z podpory Startup centra TUKE, hovorí Daniel Šlosár: „Účasť v súťaži aj priebežné prezentácie vývoja startupu Chargebrella sú pre nás vždy dobrou spätnou väzbou, ktorá nás posúva vpred. Zároveň je pre nás dobré patriť „pod krídla“ univerzity, vďaka tomu pôsobíme serióznejšie ako startup s istou stabilitou a priestorom na rozvoj. V Startup centre je aj niekoľko ďalších startupov, vďaka čomu si vieme poradiť a navzájom sa podporiť.“

Ako získate pomoc pre svoj projekt? Prihláste sa do SÚŤAŽE!

Ak máte nový dobrý nápad a chcete ho rozvíjať, no ocenili by ste pomoc, radu či zázemie, prihláste sa do súťaže pre startupy MÁŠ NÁPAD? PREZENTUJ SVOJ STARTUP! Do súťaže sa prihlasuje celoročne a každého polroka prebieha výber nových startupov. Najbližšia uzávierka súťaže je 16. septembra 2016. Čo môžete získať?

  • pomoc pri tvorbe podnikateľského plánu, získavaní partnerov, vyhľadávaní potenciálnych investorov a ďalšie benefity,
  • expertnú a mentorskú podporu.
  • priestory zdarma v Startup Centre TUKE,
  • možnosť využitia potrebnej kapacity unikátnych odborných pracovísk, laboratórií a iných zariadení TUKE,
Zobrazit Galériu
startup TUKE

Pridať komentár