PETA vyzýva výrobcov hry, Farming Simulator 17, aby boli do hry pridané aj zábery z bitúnkov ošípaných

0

Po oznámení, že video hra, Farming Simulator 17, bude zahŕňať chov ošípaných, PETA poslala list Christianovi Ammannovi, konateľovi spoločnosti GIANTS Software GmbH, sídliacej vo Švajčiarsku a požadovala, aby boli do hry zahrnuté aj zábery z bitúnkov. List poukazuje na to, že v rámci presného vyobrazenia tohto priemyslu hráčom, by hra mala zobrazovať aj to, že ošípané sú zabíjané zavesením dole hlavou, zapichnuté a ponárané do vriacej vody.

"Farming Simulator 17, by mala buď ukázať desivú realitu, ktorú ošípané na bitúnku zažívajú, alebo sa zmeniť na vegánsku Farming Simulator 17 a nechať hráča pestovať plodiny - robiť niečo iné by bolo nepoctivé," hovorí Harriet Barclay z PETA.

PETA opakovane preukázala, že vo veľkochovoch sú matky ošípané násilne umiestnené do pôrodných klietok tak malých, že sa nemôžu v nich ani otočiť. Každý vrh je odtrhnutý od matky po niekoľkých týždňoch a zuby prasiatok sú orezané alebo zbrúsené a ich chvosty odrezané bez liekov proti bolesti. Na bitúnkoch visia ošípané dole hlavou pred tým, ako sú zabité. Pracovníci sú v takom zhone, že sa im často nedarí adekvátne ich omráčiť, čo spôsobuje, že sa prebudia ešte predtým, ako vykrvácajú a sú ponorené do vriacej vody.

List od PETA spoločnosti GIANTS Software, výkonnému riaditeľovi Christianovi Ammannovi je dostupný tu.  

PETA hry

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať