Image
27.3.2019 0 Comments

PC REVUE na UNIZA Masters 2019. Na e-športovej akcii nielen pre hráčov

Od piatku do nedele (22. – 24. 3. 2019) sa v priestoroch Žilinskej univerzity konal druhý ročník herného festivalu UNIZA Masters, na ktorý sme vás v priebehu minulého mesiaca pozývali. Nebolo to ale iba o turnajoch v počítačových hrách, na ktorých sa blysol i špičkový tím eSuby.

V rámci rôznych expozícií výsledky práce svojich študentov ukázala i fakulta elektrotechniky a informačných technológií (FEIT). Okrem 3D tlače a mnohého iného, technologického, pútali pozornosť hry vytvorené študentmi študijných programov Multimediálne technológie a Multimediálne inžinierstvo, ktorí sa v rôznych predmetoch venujú game dizajnu, vďaka čomu sú v našich zemepisných šírkach ojedinelými študijnými programami. Tie reagujú na zvyšujúci sa dopyt po herných vývojároch. Požiadavky trhu v tomto smere sa ruka v ruke s expanziou herného priemyslu neustále zvyšujú. A že nejde o žiadnu teóriu a existuje už i niekoľko funkčných projektov hier, ktoré sa môžu pasovať s komerčnými titulmi. Najviac zábavy si návštevníci užili pri hre LADA, kde je za pomoci autíčok snaha dostať loptu do súperovej brány, teda taký mix futbalu a biliardu. V princípe je to teda podobná hra ako populárny Rocket League od štúdia Psyonix. Táto hra (Rocket League) zožala úspech zase na našom stánku, na stánku PC REVUE. To i vďaka 144 Hz monitoru QLED s uhlopriečkou 49" a netradičným pomerom strán 32:9. Reč je o Samsung C49HG90. Ten je ako stvorený na vertikálny split-screen (rozdelenie obrazovky) a hru dvoch hráčov.

Na komplexný zážitok nemohli chýbať ani headsety (ADATA XPG Emix H30 SE) a gamepady (Trust GXT 590) či alternatívne klávesnice a myši. Tých si mohli zaujemci vyskúšať hneď niekoľko a od rôznych značiek (Riotoro, Gigabyte Aorus či Adata XPG). Koláž všetkého možného bola i našej mimoriadne výkonnej zostave s na 5 GHz pretaktovaným procesorom Core i9-9900K na doske Gigabyte Z390 Aorus Pro s dvoma grafickými kartami AMD Radeon Vega 64. Intenzívnu záťaž s výkonom presahujúcim 700 W však kilowattový Antec HCG1000 Extreme zvládol. S chladením (i zaujatím okoloidúcich efektným vyhotovením) si zase dobre poradila skrinka Riotoro CR1288 TG.

Hry a zábava sú jedna vec, sú tu ale i užitočnejšie témy, s ktorými sme na výstavisko prišli. Počas nášho výstpu na pódiu sme sa so študentmi rozprávali o tom, aké média a prečo ich zaujímajú. Porovnali sme si tradičné média s novými, prešli sme si aktuálnymi témami zo sveta informačných technológií a nakoniec sme boli radi, že i násťroční chápu, že textové články sú obvykle informačne nabitejšie a exaktnejšie než mainstreamové videá, ktoré kladú dôraz skôr na pútavú formu a zábavu.

Pohodovú atmosféru z miesta činu môžete apsorbovať i z autentického videa. Veríme, že sa nič nepokazí a o rok to v spolupráci s organizátormi z KOA LAN a nadšencami z FEIT posunieme zase o level vyššie!

 
Zobrazit Galériu

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Technológie

V PLANEO Elektro je 10 % zľava na všetko, 0 % navýšenie splátok a doprava zadarmo!

27.03.2020 00:00

Špeciálny projekt Čističky vzduchu, šijacie stroje, záhradný nábytok, mobily, hračky, lampy, mixéry... Čo by sa vám práve doma zišlo, kúpite lacnejšie a bezpečne v PLANEO Elektro a zajtra to máte dom ...

Technológie

Prehľad digitálnej pomoci od firiem v čase epidémie. Pomáha aj NexTech.

20.03.2020 14:33

Slovenská aliancia pre inovatívnu ekonomiku (SAPIE) pripravila v spolupráci so svojimi 90 členmi veľký zoznam slovenských digitálnych iniciatív, ktoré pomáhajú v čase epidémie koronavírusu. Až 20 rôzn ...

Technológie

Elektromobilita 2020 - Všetko, čo potrebujete vedieť o elektromobilite v SR

05.03.2020 12:36

Rok 2020 je v oblasti elektromobility jeden z míľnikov. Regulačné orgány EÚ stále sprísňujú emisné limity a práve v tomto roku vstupuje do platnosti prvá méta obmedzujúca maximálnu produkciu miestnych ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ACER_032020

Najnovšie videá