PARC (Xerox) podpísal dohodu so spoločnosťou Alcon na vývoj nových produktov starostlivosti pre zrak

Tlačové správy
0

Spoločnosť PARC, výskumné stredisko spoločnosti Xerox, podpísala zmluvu s firmou Alcon, svetovou jednotkou v oblasti produktov pre starostlivosť o zrak. Dohoda sa týka vývoja inovatívnych postupov v danom segmente a vzťahuje sa na licencie pre potenciálne nové produkty, pri ktorých sa očakáva, že vstúpia na trh počas nasledujúcich dvoch až štyroch rokov.  

Problémy so zrakom sú čím ďalej častejšie, a to hlavne v dôsledku ochorení, ako je napríklad cukrovka," uviedla Tolga Kurtoglu, vedúca globálneho výskumu Xerox. „Vďaka technológii vyvinutej v PARCu pracujeme so spoločnosťou Alcon na nových riešeniach, ktoré pomôžu miliónom ľudí s rôznymi očnými vadami," dodáva Kurtoglu.

Podľa výskumu má segment očnej starostlivosti trhový potenciál v hodnote 6 miliárd dolárov. „Výskum hrá dôležitú úlohu v každom odvetví. Naša dcérska spoločnosť Xerox PARC už päťdesiat rokov posúva oblasť nielen tlačových technológií, ale aj najrôznejších IT riešení a dosahuje v tom skvelé výsledky. Sme radi, že naša pomoc preniká i do ďalších segmentov, ako je práve starostlivosť o zrak,” hovorí Veronika Brázdilová, CEO spoločnosti Xerox pre Českú republiku, Slovensko a Maďarsko.

Otvorený inovatívny prístup PARCu využíva na podporu inovácií niekoľko zdrojov financovania, vďaka ktorému je skrátená doba uvedenia produktu na trh a zaistená väčšia pravdepodobnosť úspechu.

So spoločnosťou PARC spolupracujeme viac než tri roky a sústredíme sa na vývoj inovatívnych technológií, ktoré je možné použiť s našimi výrobkami pre starostlivosť o zrak,“ povedal Andy Pawson, prezident Global Vision Care Franchise spoločnosti Alcon. „Sme nadšení, že môžeme v spolupráci pokračovať a využívať skúsenosti a znalosti spoločnosti PARC v oblasti výskumu a vývoja k nachádzaniu nových spôsobov, vďaka ktorým pacientom a spotrebiteľom po celom svete prinesieme lepšiu starostlivosť."

PARC

Všetky autorove články
Xerox parc zrak starostlivost technológie

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať