Samsung_01A2021 Samsung_01A2021 Samsung_01A2021 Advertisement

Ovládne Google inteligentné domácnosti a ako to ovplyvní súkromie používateľov?

Technológie
0

google_nest_151.jpg Google pred niekoľkými dňami uzavrel dohodu o kúpe spoločnosti Nest Labs. O akvizícii sme informovali. Hoci zatiaľ nie je známe, ako Google novú spoločnosť využije, najnovší nákup internetového giganta vyvoláva niekoľko otázok.

Je veľmi pravdepodobné, že Google si touto akvizíciou veľmi pomohol. Podľa slov Tonyho Fadella, CEO Nestu bude Nest „niečo medzi YouTubom a Motorolovou." Google poskytne Nestu prostriedky na to, aby (v ideálnom prípade) získal dominanciu na trhu a z tohto postavenia bude časom aj sám profitovať.

Tony Fadell mal v Appli na starosti tím ľudí, ktorí navrhovali iPody a neskôr iPhony. Je teda viac ako dostatočne kvalifikovaný na to, aby vytvoril ďalší revolučný produkt, ktorý ovládane naše inteligentné domácnosti. A vďaka nemu aj Google, ktorý do zariadení integruje svoje služby.

google_nest_1.jpg

S tým nepriamo súvisí druhá otázka. Ako Google Nest ovplyvní súkromie používateľov? Niektorí používatelia situáciu vtipne komentujú - dostane používateľ emailom reklamu, keď zariadenie inteligentnej domácnosti zistí, že napr. došiel toaletný papier? Budú Nest termostaty vybavené mikrofónmi, ktoré budú zaznamenávať konverzáciu ľudí? Tieto ironické poznámky sú samozrejme nadnesené, vtipne však reagujú na aktuálne trendy - cielenú reklamu a množstvo afér americkej tajnej služby.

Až čas ukáže, či sa akvizícia Googlu oplatila. V ideálnom prípade sa internetový gigant môže dostať do množstva domácností na celom svete prostredníctvom novej kategórie zariadení.

AKTUALIZOVANÉ:

Oficiálne stanovisko spoločnosti Nest: „Zásady ochrany osobných údajov spoločnosti Nest jednoznačne obmedzujú použitie informácií o zákazníkoch. Tieto informácie používame, aby sme mohli poskytovať a zlepšovať naše produkty a služby, a to vrátane informácií a odporúčaní ohľadom spotreby energií.“

Zdroj: theverge.com
fastcompany.com

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať