Image
3.11.2017 0 Comments

Ovládajte kúrenie alarmom!

Celé roky sa hovorí o šetrení energiami. Začalo to kedysi vlnou zatepľovania, výmenou okien, striech či vchodových dverí. Ak však chcete doma mať vždy ideálnu teplotu, pomôže vám k tomu aj váš domáci alarm. Ak neveríte, ukážeme vám, že je to skutočne jednoduché!
Tepelná pohoda je pocit, kedy vám je doma skutočne príjemne. Pričom platí poučka, že do každej miestnosti v dome, alebo byte by ste mali dodávať iba toľko tepla, koľko potrebujete a len vtedy, keď ho potrebujete. Odporúčané teploty v jednotlivých miestnostiach odborníkmi by sa mali pohybovať nasledovne. V obývačke by to malo byť 20 – 22 °C. V kúpeľni by mala dosahovať 24 °C. V spálni stačí znížená teplota na 18 °C. Najmenej vykúrená by mala byť chodba, kde sa dlhodobo nezdržiavate. Teplota by mala byť na úrovni 15°C. V uvedených miestnostiach by sa teploty mali dosahovať iba v prípade, že sa tam s rodinou zdržiavate. Ak ste v práci, alebo ste odišli na víkend preč, stačí kúrenie prepnúť na ekonomický režim.

V mobile, alebo na webe
Na to je potrebná efektívna tepelná regulácia. Tá nemusí byť iba v podobe termostatických ventilov, alebo hlavíc  na radiátoroch. „Moderným riešením je ovládať teplotu prostredníctvom mobilu, alebo webovej stránky. Stačí ku svojmu rodinnému alarmu namontovať izbový termostat a ovládací modul,“ konštatuje Ján Dérik zo spoločnosti Jablotron Slovakia. Oceníte to najmä v situáciách, keď sa po víkende, alebo dovolenke vraciate domov. Prostredníctvom aplikácie vo svojom mobilnom telefóne si jednoducho navolíte akú teplotu chcete mať pri príchode domov. Predídete tak nepríjemnému vychladenému domovu. Regulovanie teploty napojené na alarm oceníte aj vtedy keď v zhone odchádzate z domu na niekoľko dní preč a zabudnete znížiť teplotu radiátorov na ekonomickú prevádzku. Súčasťou pohodlného nastavovania izbového termostatu a jeho ovládacieho modulu je aj možnosť automaticky blokovať kúrenie po otvorení okna.

Používanie mobilnej alebo webovej aplikácie na reguláciu kúrenia je veľmi jednoduché. Po prihlásení uvidíte prehľadný zoznam zariadení s informáciami o zdieľaní. Uvítate to najmä vtedy, ak takto spravujete viacero zariadení.


Alarm pomáha
Alarm tak dnes neslúži len na privolanie pomoci v kritických situáciách. „Moderný alarm je totiž prepojený na najrôznejšie detektory alebo viaceré izbové termostaty. Pohodlne tak môžete ovládať až 32 vecí vo vašej domácnosti,“ konštatuje Ján Dérik zo spoločnosti Jablotron Slovakia. Tie môžu byť nielen súčasťou zabezpečovacieho systému, ale môžu pracovať aj samostatne. Umožňujú detekciu nežiaducich plynov, alebo zaplavenia vodou, kontrolu prítomnosti osôb v požadovanom priestore, reguláciu kúrenia v prípade otvorenia okien alebo dverí, respektíve kontrolu teploty. Vďaka kvalitnému alarmu si tak regulujete teplotu tak, ako potrebujete. Šetriť financie a zabezpečiť tepelnú pohodu pre vás, ako aj vašich blízkych ešte nebolo nikdy tak jednoduché. 

www.jablotron.sk

Zobrazit Galériu

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

ISE 2018 : Epson

17.02.2018 21:06

Spoločnosť Epson lákala návštevníkov monumentálnym stánkom ktorému dominovala veľkoplošná projekcia zložená z 8 projektorov. V expozícii sme mohli vidieť prvý projektor Epson s natívnym rozlíšením ...

Produkty

Sherlock oslavuje 30 rokov

16.02.2018 18:38

Bezpečnostné dvere Sherlock oslavujú 30. výročie svojho vzniku. Boli sme pozvaní priamo do priestorov spoločnosti a nazreli sme do tajomstiev ich výroby. Bezpečnostné dvere Sherlock sú prvé protipožia ...

Produkty

ISE 2018: Optoma

15.02.2018 23:17

Spoločnosť Optoma je známa predovšetkým ako výrobca kvalitných projektorov. Tentoraz však predstavovala novú LED stenu, zostavenú z LED panelov s pomerom strán 16:9, s rozstupom 2,6 mm a celkovou hrúb ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

PC forum button

Najnovšie videá


SUSE 2018