Image
29.5.2019 0 Comments

Otvorenie Experience Lab

Druhá najväčšia IT firma na Slovensku - T-Systems Slovakia, ktorá patrí do globálnej skupiny Deutsche Telekom AG predstavila v Košiciach Experience Lab. Spája nové startup centrum s priestorom pre voľnočasové aktivity. 

Vytvorením Experience Labu chceme podporiť našu firemnú iniciatívu, ktorá vyústila do založenia startup centra. Okrem toho bude lab priestorom prvého kontaktu s novými členmi tímov. Chceme ním podporiť aj aktivity komunity v rámci spoločnosti – bude dejiskom meetupov, workshopov či školení, rovnako bude využívané aj budúcimi IT-čkármi, ktorých školíme aj v našom centre duálneho vzdelávania,“ priblížil Juraj Probala, vedúci Marketingu, PR a komunikácie spoločnosti.

Vznik startup centra podporil úspech interaktívnej aplikácie pre ľudí so zrakovým znevýhodnením a tiež myšlienka podporiť mladých pracovníkov so skvelými nápadmi. 

"Innovlab je startupové centrum, ktoré vzniklo začiatkom roka 2019. Našim cieľom je podporovať startupový ekosystém v regióne a podporovať nápady, ktoré zvýšia kvalitu života. Sme radi, že Innovlab bude využívať priestory Experience Labu, ktorý ie je priamo vo firemných priestoroch a tým pádom ho budú môcť ľahšie navštevovať aj externí spolupracovníci," hovorí Peter Breyl, projektový manažér startupového centra.

Priestor pre voľnočasové aktivity bude slúžiť zamestnancom na zábavu, oddych a najmä na prípravu a podporu mladých talentov firmy v oblasti e-sportu, keďže priemerný vek hráča je 35 rokov.
Laboratórium je vybavené 20 veľmi dobre vybavenými počítačmi s hernými monitormi a príslušenstvom, dvoma hernými konzolami, stolným futbalom a kuchynkou pre ľudí, ktorí sa budú potrebovať občerstviť.

"Formát e-sport - teda súťažné hranie počítačových hier ako profesionálneho športu - je globálnou aktivitou, ktorú chceme umožniť aj našim zamestnancom ako trávenie voľného času. Jeden z našich tímov plánuje účasť na hráčskom turnaji, aj pre nich je preto laboratórium určené ako tréningové miesto," uzavrel J. Probala.

Veď len e-sportový turnaj v hre League of Legends mal počet divákov takmer na úrovni sledovania športovej udalosti Superbowl. E-sporty sú ešte stále novým trhom a tak je zaujímavé sledovať takúto veľkú firmu v tomto smere.

Experience Lab sa nachádza na prízemí multifunkčného komplexu Cassovar na Žriedlovej 13. Jeho slávnostného otvorenia sa zúčastnil aj Marco Dubanowski, člen výkonného výboru globálnej spoločnosti T-Systems International.

Zobrazit Galériu

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Tlačové správy

CZ: Jednoduché spôsoby, ako zabezpečiť údaje na „fleške“

23.08.2019 19:02

Přenosné USB disky jsou užitečné jak v běžném, tak i profesionálním životě.  Data, které na ně ukládáme jsou často cenná a důvěrná. V zájmu jejich bezpečnosti je vhodné používat média uvážlivě a řádně ...

Tlačové správy

V letnej sezóne 2019 volajú Slováci najviac z Rakúska, píšu správy z Česka a v dátach stále vedie Chorvátsko

23.08.2019 18:39

Roamingové štatistiky za jún a júl 2019 ukazujú odlišné správanie zákazníkov ako v minulej sezóne. Dovolenkové destinácie sa opäť prejavili, no medziročný posun vo využívaní služieb prináša nové postr ...

Tlačové správy

Samsung spúšťa predaj svojich najnovších vlajkových lodí Galaxy Note10+ a Note10

23.08.2019 10:34

Všetci fanúšikovia populárneho smartfónu s perom už nemusia na nič čakať. Od dnešného dňa, piatku 23. augusta, si totiž môžu kúpiť najnovšie vlajkové lode radu Galaxy Note – smartfóny Note10+ a Note10 ...

q

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

eFocus_2019

Najnovšie videá