SAMSUNG_0920_W SAMSUNG_0920_W SAMSUNG_0920_W Advertisement

Otravujú vás spamové telefonáty? Umelá inteligencia ich vybaví namiesto vás

Technológie
1

Hovory uskutočnené automatmi sú čoraz väčší problém pre používateľov mobilných telefónov a podľa odborníkov sa to v budúcnosti ešte zhorší. V minulom roku Američania prijali 30 miliárd spamových hovorov. Pritom spoločnosť YouMail.com, ktorá sa zameriava na blokovanie robotických telefonátov, predpovedá, že v budúcom roku takmer polovicu všetkých mobilných hovorov bude tvoriť spam.

Nová technológia nazvaná call screen by mohla skoncovať s touto nepríjemnosťou. Ide o najnovšiu funkciu v smartfóne Google Pixel. Pri hovore prichádzajúcom z neznámeho čísla môžete použiť túto funkciu a váš telefón prijme hovor namiesto vás. Sľubná technológia využíva umelú inteligenciu, ktorá sa spýta volajúceho, kto je a prečo volá. Vy dostanete prepis tohto rozhovoru, ktorý vám pomôže rozhodnúť sa, či hovor prijmete, alebo označíte ako spam. Nikdy tak nebudete musieť hovoriť s telemarketérmi.

Iná spoločnosť však vyvíja systém, ktorý ide ešte o krok ďalej. Nazýva sa stir/shaken. Technológia môže overiť, či číslo, ktoré vidíte, je skutočné a nejde o spoofing. Verizon chce spustiť tento systém už v tomto roku.

Zdroj: minnesota.cbslocal.com.

Redakcia

Všetky autorove články
umelá inteligencia AI hovor telefon spam Google

1 komentár

tu pomôže len jediná vec reakcia na: Otravujú vás spamové telefonáty? Umelá inteligencia ich vybaví namiesto vás

26.10.2018 09:10
naučil som sa nedvíhať čísla, ktoré nemám uložené v telefóne. Dvíham ich len vtedy, keď viem, že čakám hovor od neznámeho čísla. Inak nikdy.

A keď sa náhodou stane také, že to dvihnem, tak ich strašne spičujem, ale tak strašne, že v živote mi už nezavolajú :D
Reagovať

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať