Otestovali sme doručenie objednávky do AlzaBoxu

0

Čoraz viac ľudí preferuje pri nakupované e-shopy. Online nakupovanie má veľa výhod, no v niektorých prípadoch je problémom doručenie. Niekto jednoducho musí od kuriéra prevziať zásielku a to je niekedy problém aj napriek tomu, že sa môžete s doručovateľskou službou dohodnúť na čase doručenia keď bude niekto doma.

Alza tento problém rieši pomocou úložných boxov AlzaBox, kde si môžete objednaný tovar kedykoľvek prevziať. Tento spôsob doručenia ocenia hlavne ľudia, ktorí nevedia, či budú v čase doručenia doma. Nedávno pribudol nový moderný AlzaBox, ktorý už umožňuje aj platbu kartou v Ružomberku, tak som tento spôsob doručovania vyskúšal.

Test má prebiehať v náročných podmienkach, takže som objednával v hektickom období povianočných výpredajov v piatok 29.12. úmyselne po 22:00. Objednával som kábel na pripojenie USB disku s konektorom Micro USB-B k ultrabooku s moderným rozhraním USB-C. Objednávka prebehla bez problémov.

Ako spôsob doručenia som zvolil osobný odber v najbližšom AlzaBoxe. Povolil som prehliadači prístup k polohe a stránka e-shopu mi navrhla najbližší AlzaBox asi pol kilometra od bydliska. Cena za doručenie bola 1,80 EUR. Cena je rovnaká aj v prípade, že zákazník obsadí väčším nákupom viac zásuviek.


Voľba spôsobu doručenia do najbližšieho AlzaBoxu


Alza4 Zvolil som platbu kartou v AlzaBoxe

Stránka e-shopu ma informovala, že tovar si budem môcť prevziať v nedeľu ráno. Vzhľadom k tomu, že som objednával v piatok neskoro večer po 22:00, tak tvrdenie, že tovar bude pripravený k vyzdvihnutiu najneskôr nasledujúci deň, bolo v podstate dodržané, nehovoriac o hektickom vianočnom a povianočnom období.


Sumarizácia objednávky

V nedeľu ráno som dostal SMS aj mailom informáciu, že zásielka je pripravená na vyzdvihnutie. Vzhľadom na exponované vianočné obdobie bola doba uloženia zásielky skrátená z dvoch dní na jeden. Je to logické, toto opatrenie pomohlo zabrániť tomu, aby AlzaBoxy na exponovaných miestach boli zaplnené nevyzdvihnutými zásielkami 


Informácia o uložení zásielky cez SMS


Stav doručenia zásielky je možné kontrolovať na webe

Vyzdvihnutie balíka je jednoduché, stačí zadať autorizačný kód, ktorý zákazník dostal mailom či SMS. V prípade, ak nezaplatil pri objednávaní, je potrebné zaplatiť kartou a následne sa otvorí schránka. Po vyzdvihnutí treba schránku zatvoriť. Ak si zákazník zásielku v určenej lehote nevyzdvihne, objednávka sa stornuje a vracia späť. 24 hodín pred vrátením mu príde SMS a e-mail o poslednej šanci k vyzdvihnutiu. Ak zákazník platil vopred, peniaze mu budú vrátené.

AlzaBoxy sú strážené alarmom a kamerovým systémom. Maximálnu veľkosť sa dozviete priamo v priebehu nákupu. Pokiaľ bude tovar objemnejší, systém vám nedovolí zvoliť si možnosť vyzdvihnutia v AlzaBoxe.

AlzaBoxy sú inštalované v miestach, kde nie je problém prísť autom a zaparkovať, typicky v obchodných centrách, či benzínových pumpách.  

Zobrazit Galériu

Ľuboslav Lacko

Všetky autorove články
test AlzaBox e-shop

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať