Image
8.7.2014 0 Comments

Orange spúšťa 4G: rýchlejší internet a viac dát automaticky a bez poplatkov

Orange4G.jpg Orange spúšťa komerčnú prevádzku svojej mobilnej siete 4. generácie. Nový ultrarýchly mobilný internet v 4G sieti Orange sprístupní svojim zákazníkom automaticky a bez ďalších poplatkov. Aby si mohli zákazníci užiť rýchlejší internet ešte viac, získajú odteraz automaticky ešte viac dát, a to bez zmeny ceny.

Stačí, ak majú ktorýkoľvek program internetu v mobile, mobilného internetu alebo hlasový paušál. Od 7. júla môžu automaticky surfovať maximálnou teoretickou rýchlosťou sťahovania dát až 150 Mbit/s a 50 Mbit/s na odosielanie dát bez ohľadu na to, aký program majú, a bez toho, aby si za vyššie rýchlosti museli priplácať či aktivovať osobitný balík.

4G sieť do konca roka už v 24 mestách, 3G na väčšine územia

Už dnes môžu zákazníci Orangeu využívať 4G sieť v Bratislave, Banskej Bystrici a v Košiciach, čo predstavuje 15 % populácie Slovenska. Do konca roka sprístupní Orange svoju novú sieť 4. generácie v 24 štyroch mestách po celom Slovensku a pokryje tým takmer 30 % populácie. Okrem budovania 4G siete sa však Orange zameria aj na ďalšie rozširovanie svojej 3G siete, a to najmä vďaka technológii UMTS 900, ktorá umožňuje priniesť rýchly mobilný internet s rýchlosťou 21 Mbit/s aj do vidieckych oblastí a pokryť rýchlym internetom aj miesta, kde zatiaľ nie je dostupná 4G sieť.

Orange4G-6.jpg

Dostupnosť svojej 3G siete Orange do konca roka rozšíri už pre viac ako 90 % obyvateľov Slovenska.Orange preto zmodernizoval v uplynulých rokoch svoju 2G sieť na celom území Slovenska. „Bol to jeden z najväčších investičných projektov Orangeu od nášho príchodu na slovenský trh a dôkaz toho, že nám na kvalite služieb naozaj záleží. Umožní nám však ešte rýchlejšie nasadzovanie 3G siete aj na vidieku," dodáva I. Golian, riaditeľ úseku informačných systémov a sietí spoločnosti Orange Slovensko.

Viac dát pre všetkých na ešte vyšší komfort

Na základe skúseností z mobilných sietí zo zahraničia 4G siete zvyšujú dopyt zákazníkov po dátach. Objem prenesených dát sa vďaka vyšším rýchlostiam 4G sietí zvýšil v priemere približne o 50 %, a to najmä vďaka videu, ktoré sa stáva najobľúbenejšou službou 4G sietí.

Orange preto automaticky a bezplatne zvýši pri väčšine dátových balíkov aj objem dát, ktoré môžu zákazníci využiť s najvyššími dostupnými rýchlosťami. Prístup k rýchlemu internetu získajú automaticky aj všetci zákazníci Ideálnych paušálov, ktorí nemajú predplatený internet v mobile - v každom paušále budú mať odteraz zahrnutých najmenej 100 MB na občasné surfovanie či kontrolu e-mailov. Vo väčšine paušálov sa objem dát až zdvojnásobí.

Orange4G-7.jpg

„Pri tvorbe ponuky sme vychádzali z troch princípov: nevytvárať zbytočné bariéry pre používanie novej siete, nerobiť rozdiely medzi našimi súčasnými a novými zákazníkmi a poskytnúť im čo najvyšší komfort v objeme predplatených dát. Preto je naša ponuka jednoduchá, automaticky dostupná každému zákazníkovi bez potreby aktivácie a ďalších poplatkov," uviedla Zuzana Nemečková, riaditeľka obchodného úseku Orangeu.

Rýchlejší internet budú môcť odteraz využívať zákazníci aj po vyčerpaní predplatených dát. Dostupnú rýchlosť všetkých internetových balíkov po vyčerpaní predplateného objemu dát Orange automaticky zdvojnásobí každému z doterajších 64 kbit/s na 128 kbit/s.

Orange4G-9.jpg

4G môže takmer okamžite využívať 100 000 zákazníkov Orangeu

Nový superrýchly 4G internet môže okamžite využívať takmer 80 000 zákazníkov Orangeu. To je odhadovaný počet mobilných zariadení s podporou 4G v sieti Orangeu. Na prístup do 4G siete Orangeu stačí karta USIM, ktorú vlastní väčšina zákazníkov, a najnovšia verzia softvéru na zariadení. Ďalších 23-tisíc zákazníkov má 4G zariadenie od Orangeu, musí však počkať na aktualizáciu softvéru zariadenia. Aktualizácie softvéru budú uvoľňované jednotlivými dodávateľmi telefónov postupne a o ich dostupnosti získajú zákazníci informáciu vďaka notifikácii systému.

Bažant Pohoda 2014 - prvý festival na Slovensku pokrytý 4G

Počas festivalu Bažant Pohoda 2014 pokryje Orange, hlavný partner festivalu, celý areál prvýkrát signálom 4G. Superrýchly internet v najnovšej sieti budú môcť využiť všetci návštevníci, ktorí sú zákazníkmi Orangeu a majú telefón alebo tablet s podporou 4G, a to bez poplatkov či aktivácií. Tí, ktorí svoje vlastné 4G zariadenie nemajú, si ho môžu na festivale požičať. Pre tých, ktorí sa na Pohodu nedostanú, pripravil Orange na svojom Facebooku živé prenosy koncertov vo vysokej kvalite z Orange Stageu. Festivalovú atmosféru budú môcť zažiť vďaka Facebooku a 4G všetci vďaka originálnemu reportérovi s kamerou, ktorého budú môcť ovládať pokynmi prostredníctvom Facebooku a vidieť tak v reálnom čase to, o čo majú záujem.

Orange4G-22.jpg

Čo je 4G?

4G je označenie pre mobilné siete novej generácie, ktoré podľa Medzinárodnej telekomunikačnej únie (ITU) majú umožniť hlasové, dátové služby a streaming multimédií pri rýchlostiach najmenej 100 Mbit/s v pohybe a až 1 Gbit/s pri statickom (prípadne nomádskom) pripojení.

Súčasné siete LTE v pásme 800 MHz umožňujú maximálne rýchlosti približne 70 Mbit/s (pri použití pásma 2 × 10 MHz) a 4G siete v pásmach 1800 MHz a 2600 MHz vďaka 2 blokom so šírkou 20 MHz a rýchlosťou do 150 Mbit/s.

Šírka pásma (MHz)

Maximálne teoretické rýchlosti sťahovania (MIMO 2×2) v Mbit/s

Maximálne teoretické rýchlosti sťahovania (MIMO 4×4) v Mbit/s

20

150

300

15

110

220

10

73

147

5

36

73


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Telekomunikácie 10

4ka slávi 4-té narodeniny a prichádza s tretím nekonečným produktom

04.10.2019 21:08

Najmladší operátor 4-ka pôsobí na Slovenskom trhu už 4-tý rok a za tento čas si dokázal získať priazeň množstva zákazníkov. Ako prvý slovenský operátor priniesol už v roku 2017 nekonečné dáta a pri pr ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ITAPA_2019

Najnovšie videá

Dgitalna medicina
MANDAYIT 2019