Samsung_01A2021 Samsung_01A2021 Samsung_01A2021 Advertisement

Oracle oznamuje Exalogic Elastic Cloud Software 2.0

0
Spoločnosť Oracle oznámila Exalogic Elastic Cloud Software 2.0, najnovšiu verziu integrovaného systému Oracle Exalogic, ktorý je najrýchlejšie rastúcim produktom spoločnosti Oracle tohto typu a implementovali ho už zákazníci v 43 krajinách, ktorí podnikajú v celkovo 22 rôznych odvetviach. Značná časť z nich sa na systém Exalogic rozhodla prejsť z konkurenčných riešení IBM vrátane mainframov.

Systém Oracle Exalogic výrazne prekonáva svoju konkurenciu:

  • Eliminuje riziko implementácie aplikácií a middlewaru; nasadenie je v tomto prípade automatizované, pomocou jediného kliknutia myši je možné implementovať aj zložité a viacvrstvové podnikové aplikácie.
  • Ponúka až 10-krát vyšší výkon pre balík aplikácií Oracle Applications, aplikácie založené na jazyku Java aj ďalšie podnikové systémy.
  • Umožňuje až 6-krát rýchlejšie nasadzovanie opráv a ďalších zmien, ktoré zákazníkom dovoľujú rýchlo reagovať na meniacu sa situáciu na trhu.

Riešenie Oracle Exalogic je založené na otvorených technológiách a priemyselných štandardoch. Pomocou technológie Oracle VM podporuje virtualizáciu kritických aplikácií, ktorých výkon sa pritom blíži aplikáciám natívne prevádzkovaným na fyzických serveroch. Komponent Oracle Exabus umožňuje extrémne rýchlu komunikáciu (I/O - vstup/výstup) medzi jednotlivými časťami riešenia a tým aj vysoký výkon, spoľahlivosť a škálovateľnosť riešenia ako celku. Integrovaný je komponent na správu Oracle Enterprise Manager 12c, ktorý zodpovedá za pružnosť celého riešenia na úrovni aplikácií. Riešenie podporuje konsolidáciu viacerých aplikácií na jedinom systéme v podobe privátneho cloudu; plná izolácia aplikácií týmto spôsobom odstraňuje bezpečnostné riziká. Ďalšie zabudované technológie umožňujú bezpečne riadiť a smerovať veľké objemy dát jednotlivých aplikácií pri zachovaní vysokého výkonu.

Oracle Exalogic zákazníkom a partnerom ponúka systém navrhnutý na maximalizáciu výkonu, čo umožňuje optimálnu návratnosť investícií (súčasných aj budúcich) do softvéru spoločnosti Oracle. Exalogic je logickou voľbou na prevádzku aplikácií spoločnosti Oracle, vrátane Oracle E‑Business Suite, Oracle Siebel CRM, Oracle PeopleSoft, Oracle JD Edwards a podnikových aplikácií určených špeciálne pre konkrétne priemyselné odvetvia. Tieto aplikácie boli pre prostredie Oracle Exalogic optimalizované, testované, certifikované a ich vysoký výkon bol potvrdený aj pomocou porovnávacích testov. Riešenie Oracle Exalogic je taktiež optimalizované na prevádzku produktov z portfólia Oracle Middleware. Oracle Exalogic natívne využíva databázový stroj Oracle Exadata Database Machine a je integrovaný s databázou Oracle Database a s prostredím Oracle Real Application Cluster.

„Od uvedenia systému Oracle Exalogic v januári 2011 mohli naši zákazníci zaznamenať zvýšený výkon aplikácií a dokázali zjednodušiť svoju IT infraštruktúru," uviedol Hasan Rizvi, senior viceprezident spoločnosti Oracle pre produkty Oracle Fusion Middleware a Javu. „Naše riešenie podporuje integráciu aplikácií bez ohľadu na to, či sú založené na jazyku Java. Umožňuje viac transakcií na lacnejšom hardvéri a softvéri, ponúka jednoduchú správu, a znižuje tak celkové náklady na vlastníctvo."

„Kritické podnikové aplikácie dnes vyžadujú vysoký výkon a dostupnosť, pružnú škálovateľnosť a konkurenčnú cenu," uviedol Massimo Pezzini, viceprezident a výskumný pracovník spoločnosti Gartner. „Organizácie preto stále častejšie volia riešenia s maximálnou flexibilitou, ktoré sú založené na otvorených štandardoch, technológiách cloud computingu a virtualizácii."

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať