Image
27.6.2019 0 Comments

Oppo ukázal prvú selfie kameru skrytú pod displejom

V posledných rokoch sa výrobcovia smartfónov snažili pokryť displejom čo najväčšiu plochu na prednej strane telefónu. Tým však vznikol problém, kam umiestniť na zariadení niektoré kritické komponenty. Najlepšie je integrovať ich priamo do displeja. S takýmto riešením sme sa už stretli pri snímačoch odtlačkov prsta. A najnovšie sa pridáva aj selfie kamera.

Spoločnosť Oppo experimentovala pri bezrámčekovom dizajne s výrezom v displeji aj s vyskakovacím predným fotoaparátom. Teraz však ako prvá demonštrovala verejnosti na MWC v Šanghaji selfie fotoaparát zabudovaný pod obrazovkou. A prezradila aj niekoľko informácií o tom, ako technológia funguje.

Oppo hovorí, že displej využíva transparentný materiál s prepracovanou štruktúrou pixelov na lepšiu priepustnosť svetla, takže svetlo sa môže dostať do fotoaparátu. Snímač je väčší, ako majú iné fotoaparáty, so širším otvorom clony. Na oblasti obrazovky vyhradenej pre fotoaparát funguje aj dotykové ovládanie a Oppo hovorí, že kvalita zobrazenia nebude ohrozená.

Spoločnosť si uvedomuje, že umiestnenie displeja nad fotoaparát bude prirodzene znižovať kvalitu fotografií a sú tu ešte problémy (jas, vernosť farieb), ktoré treba prekonať. Na tento účel však vyvíja algoritmy, ktoré sú optimalizované pre hardvér a ktoré majú problémy riešiť. Spoločnosť tvrdí, že kvalita fotiek je „na rovnakej úrovni ako pri bežných zariadeniach“. Budeme si to môcť overiť, až keď sa technológia dostane do komerčne dostupného smartfónu.

Oppo sa vyjadrilo, že v blízkej budúcnosti plánuje zariadenie s fotoaparátom pod displejom uviesť na trh. Zostáva nám len dúfať, že takýto telefón sa objaví čo najskôr.

Zdroj: theverge.comengadget.com.

Zobrazit Galériu
Autor: Redakcia

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Inovácie

Inovovaný reproduktor Google budete môcť zavesiť na stenu

17.09.2019 00:10

Google by mal čoskoro vydať aktualizovanú verziu svojho inteligentného domáceho reproduktora Home Mini. Podľa údajov Federálnej komunikačnej komisie (Federal Communications Commission - FCC) by mohla ...

Inovácie

Matador investuje do vývoja a výroby autobatérií na Slovensku 100 miliónov eur

16.09.2019 10:00

Spoločnosť Matador dnes ohlásila investíciu do projektu InoBat zaoberajúceho sa výskumom, vývojom a výrobou batérií. Tento krok pomôže revolučným spôsobom posunúť vpred celý európsky sektor elektromob ...

Inovácie

S Ferrari či Harley Davidson už len potichu. Radar má zakročiť proti príliš hlučným motorkám a autám

12.09.2019 00:10

Motorkári sa často zvyšovaním otáčok motora snažia pritiahnuť pozornosť okolia. Proti tejto nepríjemnej praktike chcú zakročiť obyvatelia parížskeho predmestia Villeneuve-le-Roi. Plánujú nasadiť vybav ...

q

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

AMCHAM 2019

Najnovšie videá

SlovakiaTech 2019

IT GALA stvorec 2019