Image
8.11.2017 1 Comments

Oplatí sa predplácať si Microsoft Office?

Microsoft sa pochválil štatistikami používateľov zapriahnutých do jeho predplatiteľských plánov. Predplatné Office 365 vraj využíva 120 miliónov aktívnych používateľov. No oplatí sa to?

„Momentálne máme 120 miliónov aktívnych používateľov Office 365 Commercial mesačne,“ uviedol šéf spoločnosti Satya Nadella. Týchto 120 miliónov pritom predstavuje asi 10 % všetkých používateľov Office, ktorých je podľa posledných vyhlásení Microsoftu 1,2 miliardy. Už v júni vraj pritom výnosy z predplatného za softvér prekročili tie za jednorazovo licencované produkty.

A tak, hoci spoločnosť neuviedla konkrétne čísla v tejto súvislosti, vzhľadom na súčasný medziročný nárast používateľov Office 365 o úctyhodných 42 % sa dá predpokladať, že výnosy z predplatného začínajú mať výrazne navrch. Aj to, že Microsoft bude chcieť z každého svojho zákazníka urobiť predplatiteľa. Čo však podľa odborníkov nie je pravdepodobné.

„Do celkového počtu používateľov Office treba započítať aj tých, ktorí používajú jeho verziu starú dvadsať rokov, ale takisto treba mať na vedomí, že veľa ľudí vlastní pirátsku kópiu softvéru,“ upozorňuje Michael Silver z analytickej spoločnosti Gartner. Inými slovami, nie všetci používatelia Office „sú si rovní“, hoci pre Microsoft predstavuje predplatiteľský model nepochybnú príležitosť na ohromné ​​zárobky.

Čo skutočnosť, že Microsoft zarába na predplatnom viac ako na jednorazových licenciách, hoci predplatné využíva len 10 % používateľov Office, znamená z pohľadu zákazníka? Logicky to, že s predplatným vyjde využívaný produkt drahšie. Alebo nie?
„Nazdávame sa, že menšie firmy s predplatným Office 365 ušetria,“ hovorí Silver, „väčšie však nie.“ Rečou čísel z analýzy Gartneru: spoločnosť s 500 zamestnancami by prechodom na Office 365 ušetrila 23 % nákladov. Čím väčšia spoločnosť, tým nižšie - eventuálne žiadne - úspory. Už pri 2500 zamestnancoch sú úspory len 10 % a vo veľkých spoločnostiach s 10 000 zamestnancami sa už Office 365 neoplatí, také firmy zaň zaplatia o 9 % viac oproti štandardným licenciám.

A na záver pridajme ešte jednu aktualitu: Od stredy je dostupný Microsoft 365 Business aj pre malé a stredné podniky. Balíček zahŕňa Office 365 Business Premium, Windows 10 a aplikácie na ochranu a správu zariadení s Office.

Zdroj: Computerworld

 


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Biznis 2

Analytik, vývojári, tester, projektový manažér, admin, UX špecialista. Ríša "ajťákov" a ako sa v nej vyznať

03.12.2018 00:10

Ak hovoríme o IT, asi sa zhodneme na tom, že ide v súčasnosti o jeden z najperspektívnejších odborov. Odborníci sú tu žiadaní, je ich málo, a tomu tiež zodpovedajú ich mzdy. Vo firme potom býva "ajťák ...

Biznis

Ako sa vo firme nezblázniť z Black Friday

30.11.2018 00:05

Nákupné šialenstvo počas Black Friday je každoročne výbornou príležitosťou, ako pred Vianocami odštartovať predaj vianočných darčekov vo veľkom. Ak si však nedáte pozor, môže to skončiť chaosom na skl ...

Biznis

365.bank spustila ostrú prevádzku, ponúka účet zadarmo, ktorý si vybavíte iba z mobilu

20.11.2018 08:43

Po 6 mesačnom beta testovaní dnes spustila ostrú prevádzku mobilná banka 365 bank. Banka vychádza v ústrety používateľom, ktorý žijú mobilnými technológiami. Umožňuje založiť si účet cez mobil a bez p ...

q

1 Comments

  1. Wtf reakcia na: Oplatí sa predplácať Microsoft Office?
    9.11.2017 16:11
    Jasné, že z predplatného majú vyššie výnosy, keď vyradili jednorazové licencie z trhu. Novým užívateľom tak veľmi na výber nedávajú...
    Reagovať

Vyhľadávanie

Najnovšie videáPC forum button