Image
15.5.2017 0 Comments

Opera Reborn prichádza s integrovanými četovými službami a tmavou témou

Nová Opera s označením Reborn prichádza s estetickým minimalistickým plochým dizajnom a po novom prehliadač obsahuje aj „tmavú tému“, ktorá chráni vaše oči pri práci v noci. Aktivovať ho možno ikonkou vpravo hore. Pribudol aj bočný panel, ktorý obsahuje animácie a ikony poskytujúce rýchly prístup do niektorých sekcií prehliadača. Animácie robia prehliadač živším a hravým. Vtipná animácia sa zobrazí napríklad pri otvorení súkromného režimu.

Reborn obsahuje zabudované blokovanie reklám a funkčnosť VPN, ktorá bola zavedená v roku 2016 vo verzii Opera Neon. Tá síce nenahradí plnofunkčné pripojenie VPN, ale v niečom môže pomôcť.

No najväčšia novinka Opery Reborn sú integrované četové služby Messenger, WhatsApp a Telegram v ľavej časti prehliadača. Tým sa eliminuje potreba samostatných kariet a klávesových skratiek na prepínanie medzi aplikáciami na odosielanie správ. Po prihlásení sa do svojho účtu v danej službe môžete začať komunikovať s priateľmi bez potreby navštíviť jej stránku. Súčasné prehliadania a četovanie je efektívnejšie, pretože sa nemusíte prepínať medzi kartami. Okno s četom môže prekryť aktuálny obsah alebo ho môžete priložiť k aktuálnej karte, aby boli vedľa seba. Ak používate viacero četových aplikácií, môžete sa medzi nimi prepínať klávesovými skratkami.

Tvorcovia opravili aj niektoré chyby a zvýšili bezpečnosť. Napríklad prehliadač bude varovať používateľov, ak budú zadávať údaje o platobnej karte na stránke, ktorá nepoužíva zabezpečené pripojenie HTTPS. Okrem toho Opera Reborn by mala byť aj energeticky úsporná, mala by znamenať menšiu záťaž pre batériu.

Ak vás to zaujalo, Opera Reborn je k dispozícii na stiahnutie zadarmo pre Windows, Mac OS a Linux na oficiálnej stránke Opery.

Zobrazit Galériu
Autor: Redakcia

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Jeseň v hľadáčiku

22.11.2019 00:03

Špeciálny projekt Milovníci prírody sa určite zhodnú, že práve jeseň je najfotogenickejším ročným obdobím. Prináša so sebou širokú škálu farieb a jedinečných svetelných podmienok. Pre tých z vás, kto ...

Produkty

Inteligentné hodinky od TCL so 4G pripojením a funkciou videohovorov vo verziách pre deti aj seniorov

14.11.2019 00:06

Hodinky  TCL MOVETIME Family Watch MT40 sú určené pre deti od 4 do 7 rokov. Dokážu monitorovať aktuálnu polohu dieťaťa a zobrazovať ju v smartfóne rodičov. Novinka podporuje dátové 4G pripojenie, vďak ...

Produkty

Smartfón TCL PLEX predstavený na IFA je už v predaji

14.11.2019 00:09

Spoločnosť TCL Holding, ktorá má v portfóliu značky Alcatel a Blackberry na veľtrhu IFA prvýkrát predstavila smartfón pod vlastnou značkou TCL. Na upresnenie spoločnosť TCL sa nedávno rozdelila na  dv ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ACER_122019

Najnovšie videá