Image
15.5.2017 0 Comments

Opera Reborn prichádza s integrovanými četovými službami a tmavou témou

Nová Opera s označením Reborn prichádza s estetickým minimalistickým plochým dizajnom a po novom prehliadač obsahuje aj „tmavú tému“, ktorá chráni vaše oči pri práci v noci. Aktivovať ho možno ikonkou vpravo hore. Pribudol aj bočný panel, ktorý obsahuje animácie a ikony poskytujúce rýchly prístup do niektorých sekcií prehliadača. Animácie robia prehliadač živším a hravým. Vtipná animácia sa zobrazí napríklad pri otvorení súkromného režimu.

Reborn obsahuje zabudované blokovanie reklám a funkčnosť VPN, ktorá bola zavedená v roku 2016 vo verzii Opera Neon. Tá síce nenahradí plnofunkčné pripojenie VPN, ale v niečom môže pomôcť.

No najväčšia novinka Opery Reborn sú integrované četové služby Messenger, WhatsApp a Telegram v ľavej časti prehliadača. Tým sa eliminuje potreba samostatných kariet a klávesových skratiek na prepínanie medzi aplikáciami na odosielanie správ. Po prihlásení sa do svojho účtu v danej službe môžete začať komunikovať s priateľmi bez potreby navštíviť jej stránku. Súčasné prehliadania a četovanie je efektívnejšie, pretože sa nemusíte prepínať medzi kartami. Okno s četom môže prekryť aktuálny obsah alebo ho môžete priložiť k aktuálnej karte, aby boli vedľa seba. Ak používate viacero četových aplikácií, môžete sa medzi nimi prepínať klávesovými skratkami.

Tvorcovia opravili aj niektoré chyby a zvýšili bezpečnosť. Napríklad prehliadač bude varovať používateľov, ak budú zadávať údaje o platobnej karte na stránke, ktorá nepoužíva zabezpečené pripojenie HTTPS. Okrem toho Opera Reborn by mala byť aj energeticky úsporná, mala by znamenať menšiu záťaž pre batériu.

Ak vás to zaujalo, Opera Reborn je k dispozícii na stiahnutie zadarmo pre Windows, Mac OS a Linux na oficiálnej stránke Opery.

Zobrazit Galériu
Autor: Redakcia

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

ISE 2020: Epson predstavuje riešenia pre zážitkové nakupovanie či zábavu

18.02.2020 22:11

Spoločnosť EPSON tento rok na veľtrhu ISE predstavila celý rad nových AV riešení pre obchod, vzdelávanie a maloobchod. Medzi novými produktami sme mohli vidieť špičkový laserový projektor so svietivos ...

Produkty

ISE 2020: Panasonic predstavuje riešenia pre eSports Arenu a ďalšie novinky

18.02.2020 18:17

Spoločnosť Panasonic patrí ako líder v oblasti prezentačných technológií k pravidelným vystavovateľom na veľtrhu Integrated Systems Europe v Amsterdame. Samozrejme, nemohla chýbať ani tento raz a ako ...

Produkty

Olympus predstavuje už tretiu generáciu svojej bezzrkadlovky, OM-D E-M1 Mark III

15.02.2020 15:41

OM-D E-M1 Mark III je najnovšou verziou profesionálnej bezzrkadlovky formátu MFT (Micro 4/3) . Prichádza s novým obrazovým procesorom TruePic IX, najvyspelejším systémom duálnej optickej stabilizácie ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Hackkosice_2020

Najnovšie videá