ACER_09_SWIFT5 ACER_09_SWIFT5 ACER_09_SWIFT5 Advertisement

Opera Reborn prichádza s integrovanými četovými službami a tmavou témou

0

Nová Opera s označením Reborn prichádza s estetickým minimalistickým plochým dizajnom a po novom prehliadač obsahuje aj „tmavú tému“, ktorá chráni vaše oči pri práci v noci. Aktivovať ho možno ikonkou vpravo hore. Pribudol aj bočný panel, ktorý obsahuje animácie a ikony poskytujúce rýchly prístup do niektorých sekcií prehliadača. Animácie robia prehliadač živším a hravým. Vtipná animácia sa zobrazí napríklad pri otvorení súkromného režimu.

Reborn obsahuje zabudované blokovanie reklám a funkčnosť VPN, ktorá bola zavedená v roku 2016 vo verzii Opera Neon. Tá síce nenahradí plnofunkčné pripojenie VPN, ale v niečom môže pomôcť.

No najväčšia novinka Opery Reborn sú integrované četové služby Messenger, WhatsApp a Telegram v ľavej časti prehliadača. Tým sa eliminuje potreba samostatných kariet a klávesových skratiek na prepínanie medzi aplikáciami na odosielanie správ. Po prihlásení sa do svojho účtu v danej službe môžete začať komunikovať s priateľmi bez potreby navštíviť jej stránku. Súčasné prehliadania a četovanie je efektívnejšie, pretože sa nemusíte prepínať medzi kartami. Okno s četom môže prekryť aktuálny obsah alebo ho môžete priložiť k aktuálnej karte, aby boli vedľa seba. Ak používate viacero četových aplikácií, môžete sa medzi nimi prepínať klávesovými skratkami.

Tvorcovia opravili aj niektoré chyby a zvýšili bezpečnosť. Napríklad prehliadač bude varovať používateľov, ak budú zadávať údaje o platobnej karte na stránke, ktorá nepoužíva zabezpečené pripojenie HTTPS. Okrem toho Opera Reborn by mala byť aj energeticky úsporná, mala by znamenať menšiu záťaž pre batériu.

Ak vás to zaujalo, Opera Reborn je k dispozícii na stiahnutie zadarmo pre Windows, Mac OS a Linux na oficiálnej stránke Opery.

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články
Opera Reborn

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať