Opera 40 prináša bezplatné VPN na bezpečnejšie prehliadanie a šetrí batériu

0

V týchto dňoch bola vydaná Opera 40, ktorá prichádza s jednoduchou a pohodlnou funkciou VPN. Tá bola síce zavedená už v Opere 38, ale zatiaľ bola určená len na testovanie. VPN server umožňuje používateľom prehliadať web bezpečne cez šifrované tunelové pripojenie na akejkoľvek sieti (vrátane nezabezpečených verejných Wi-Fi hotspotov). Možné je aj maskovanie polohy používateľa.

Funkcia VPN je dostupná zadarmo, ale predvolene je vypnutá. Zapnúť sa dá v nastaveniach (Privacy & security – Enable VPN). Po spustení sa v adresnom riadku objaví tlačidlo VPN a používateľ bude automaticky pripojený. Variant s maskovaním polohy (location-spoofing) podporuje zatiaľ len päť krajín: USA, Kanadu, Nemecko, Holandsko a Singapur. Je tu však háčik – táto funkcia nie je kompatibilná s funkciou na úsporu dát Opera Turbo.

Opera 40 bude aj šetriť batériu – pomocou rôznych zlepšení, ako je obmedzenie aktivity kariet na pozadí, zastavenie nepoužívaných pluginov či zníženie snímkovej frekvencie videa na 30 FPS, vraj predĺži jej výdrž o 40 %. Používateľ si môže sám nastaviť, pri akej hranici vybitia batérie sa má automaticky zapnúť úsporný režim.

Viditeľnejšia je čítačka RSS a používateľ si môže pridávať vlastné zdroje kliknutím na tlačidlo Add Source. Prehliadanie videa sa dá prepnúť do samostatného okna na ďalších weboch a službách, tlačidlo na prepínanie bolo prepracované, je teraz menej rušivé a pri krátkych videách sa vôbec nezobrazuje.

Pribudla podpora pre Chromecast, musíte si však nainštalovať rozšírenie Chrome (Download Chrome Extension) a potom doplnok Google Cast.

Opera 40 je k dispozícii na stiahnutie ako freeware pre Windows, Mac a 64-bitový Linux. Od verzie 38 Opera pre Mac vyžaduje OS X 10.9 alebo novší.

Zdroj: betanews.com

Redakcia

Všetky autorove články
Opera VPN

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať