OnePlus Nord: Prakticky všetko, čo si môžete žiadať

Tlačové správy
0

Najnovší smartfón od OnePlus ponúka fotoaparát vlajkovej lode a vysokú výbavu za dostupnejšiu cenu

Prémiová značka OnePlus predstavila nový smartfón OnePlus Nord, prvý produkt v rámci svojho nového cenovo dostupnejšieho radu telefónov. OnePlus Nord, predstavený prostredníctvom AR (Augmented Reality = rozšírená realita) eventu, obsahuje všetky základné prvky dokonalého každodenného smartfónu: výkonný kamerový systém, plynulé užívateľské prostredie a kvalitu typickú pre značku OnePlus. OnePlus Nord, poháňaný mobilnou platformou Qualcomm® Snapdragon™ 765G 5G, pokračuje v rozbehu éri 5G tým, že umožňuje ďalším používateľom využívať rýchlosti technológie 5G.

OnePlus Nord je dôležitým míľnikom pre OnePlus, pretože neustále hľadáme nové spôsoby zdieľania najlepších technológií s viacerými ľuďmi na celom svete. Sme nadšení, že sme konečne mohli priniesť prístupnejší smartfón OnePlus, ktorý s istotou stojí popri iných produktoch v rade OnePlus,“ uviedol Pete Lau, zakladateľ a generálny riaditeľ spoločnosti OnePlus. „OnePlus Nord kombinuje vlajkovú loď spolu s našimi charakteristickými funkciami, ako sú napríklad Fluid displej s frekvenciou 90 Hz, OxygenOS a Warp Charge 30T, aby poskytovali najlepší zážitok zo smartfónov v tejto triede.

Vlajkový fotoaparát

OnePlus Nord je vybavený rovnakým 48 MP snímačom Sony IMX586 ako vlajková loď OnePlus 8, vybavená clonou f/1,75, ktorá umožňuje veľkorysé množstvo svetelnej a optickej stabilizácie obrazu (OIS), aby sa znížilo rozmazanie a chvenie fotografií aj videí. Okrem toho smartfón Nord prichádza s ultraširokouhlou kamerou s rozlíšením 8 MP, makro kamerou a snímačom hĺbky, ktoré poskytujú všestranné a rozmanité fotografické skúsenosti.

Nightscape, ktorý je k dispozícii ako na zadnej hlavnej šošovke, tak aj v ultraširokom uhle, umožňuje úžasné nočné zábery pomocou pokročilej počítačovej fotografie. Vďaka aplikácii Nightscape bude OnePlus Nord schopný nasnímať až deväť rôznych snímok pri rôznych expozíciách a zosvetlí ich do niekoľkých sekúnd, aby vytvoril jasnejšie a dramatickejšie fotografie pri slabom osvetlení.

Nord je prvé zariadenie OnePlus, ktoré prichádza s dvojitým nastavením prednej kamery s pokročilými algoritmami spracovania obrazu, ktoré zaisťujú mimoriadnu zrozumiteľnosť a vylepšené detaily. Vďaka 32 MP hlavnému fotoaparátu, prednej kamere s najvyšším rozlíšením na akomkoľvek telefóne OnePlus, zachytáva OnePlus Nord skvelé selfie cez deň aj noci. Hlavná predná kamera tiež podporuje vysokokvalitné snímanie videa pri 4K až 60 fps. Ultra široký širokouhlý predný fotoaparát s rozlíšením 8 MP ponúka zorné pole 105 stupňov, ktoré používateľom umožňuje ľahko zhotoviť veľké skupinové selfie snímky.

Hladká skúsenosť

6.44" displej AMOLED s technológiou Fluid AMOLED od OnePlus s obnovovacou frekvenciou 90 Hz poskytuje pohlcujúci zážitok zo sledovania a vylepšenú dobu odozvy pre príjemnú spätnú väzbu od dotyku. Či už prehľadávate web alebo sa pohybujete po fotografiách, každý dotyk je plynulejší a plynulejší. Má tiež 2 048 úrovní automatického jasu pre plynulejší prechod jasu a väčšie pohodlie očí.

Nord je poháňaný mobilnou platformou Qualcomm® Snapdragon™ 765G 5G, ktorá poskytuje vylepšenú rýchlosť procesora o 30 %, rýchlejšie vykresľovanie grafiky ako jeho predchodca, a AI engine, ktorý pomáha poskytovať špičkový herný výkon. Vďaka až 12 GB rozšírenej pamäti RAM budú môcť používatelia smartfónu Nord hrať ešte výkonnejšie hry a užívať si plynulý multitasking.

Rovnako ako vlajková loď OnePlus 8 Series, aj Nord je predinštalovaný s OxygenOS 10.5, najnovším a najrýchlejším softvérom OnePlus. OxygenOS 10.5 je dodávaný s funkciami ako Dark Mode, Zen Mode a celou škálou možností prispôsobenia, ktoré umožňujú používateľom vylepšiť všetko od tvarov ikon po animácie odtlačkov prstov. Navrhnutý bol tak, aby bol ultrarýchly a hladký, OxygenOS má takmer 300 výkonných softvérových optimalizácií, ktoré pomáhajú poskytovať dokonalý zážitok zo smartfónov.

Všetci ostatní používatelia majú radi OnePlus

OnePlus Nord podporuje nabíjanie Warp Charge 30T od spoločnosti OnePlus, ktorý sa objavuje aj na vlajkových produktoch OnePlus. Warp Charge 30T dokáže nabiť 4 115 mAh batériu smartfónu Nord za takmer pol hodiny z 0 % na 70%, pričom sa rýchlosť nabíjania pri sledovaní internetu alebo pri hraní náročných hier nezníži. Pomocou strojového učenia Nord inteligentne mení spôsob, akým sa váš telefón nabíja cez noc, aby sa skrátila doba potrebná na dobitie do 100 %, aby sa zlepšil stav batérie.

Spoločnosť Nord zaručuje rovnakú špičkovú kvalitu, akú používatelia očakávajú od OnePlus, a bola podrobená rovnakým starostlivým a prísnym laboratórnym testom ako všetky ostatné zariadenia OnePlus.

Podobne ako vlajkové lode OnePlus, OnePlus Nord dostane dva roky aktualizácií softvéru a tri roky aktualizácií zabezpečenia.

Bezdrôtová hudba pomocou slúchadiel OnePlus Buds

Spolu s OnePlus Nord výrobca tiež uviedol na trh svoje prvé skutočné bezdrôtové slúchadlá OnePlus Buds, ktoré sú navrhnuté tak, aby poskytovali vysoko kvalitné prehrávanie zvuku a slobodu bezdrôtového pripojenia pre dokonalejší zvukový zážitok na cestách. Vyrovnávajúc estetickú jednoduchosť a robustnú funkčnosť, OnePlus Buds dávajú používateľom lepší výber pre rafinovaný a plynulý zážitok za dostupnú cenu.

Vďaka technológii Warp Charge poskytuje krátke 10-minútové nabíjanie puzdra OnePlus až 10 hodín zvukového zážitku, zatiaľ čo plné nabitie ponúka až 30 hodín prehrávania hudby vo vysokej kvalite.

S tromi aktívnymi mikrofónmi zabudovanými do každého slúchadla, ktoré znižujú okolitý hluk, OnePlus Buds ľahko prijímajú hlasové frekvencie a vytvárajú jasné a ostré hlasové nahrávky a hovory. Popri vylepšených 13,4 mm dynamických meničoch sa zariadenia OnePlus Buds dodávajú aj s podporou basov Boost a Dolby Atmos, ktoré produkujú čistejšie vokály, hlbšie basy a bohatšie tóny pre dychberúci stereofónny zvuk.

Technológia párovania s nízkou latenciou umožňuje rýchle a ľahké spárovanie so smartfónmi, najmä so zariadeniami OnePlus, a plynule prepínať medzi reproduktormi a slúchadlami.

Popri robustnom výkone sú slúchadlá OnePlus Buds vybavené elegantným a ergonomickým dizajnom pre celodenné pohodlie po dlhšiu dobu nosenia. OnePlus Buds tiež prichádzajú s IPX4 odolnosťou proti vode, aby zvládli striekanie vody z akéhokoľvek smeru, čo z nich robí silného spoločníka počas tréningu alebo pravidelného joggingu. OnePlus Buds budú k dispozícii v troch farbách – biela (White), šedá (Gray) a severná modrá (Nord Blue).

OnePlus Buds je možné objednávať spolu s telefónom OnePlus Nord online na www.oneplus.com. Slúchadlá je možné objednať už dnes, telefón bude dostupný od 4. augusta 2020 u partnerov Alza a Datart aj na Slovensku, a to vo vybraných verziách:

RAM 

ROM 

Farby

Cena

8GB 

128GB 

Blue Marble, Gray Onyx 

409 eur

12GB 

256GB 

Blue Marble, Gray Onyx 

519 eur

 

Zobrazit Galériu

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať