Image
12.6.2018 0 Comments

On Robot, OptoForce a Perception Robotics sa spájajú do jednej spoločnosti: OnRobot

Enrico Krog Iversen, bývalý generálny riaditeľ spoločnosti Universal Robots, a Danish Growth Fund oznámili spojenie troch inovatívnych firiem zaoberajúcich sa výrobou koncových nástrojov pre robotické ramená. Cieľom tohto spojenia je uľahčiť budúci rast v odbore kolaboratívnej robotiky, teda trhu, ktorého hodnota v roku 2025 je odhadovaná na 8,5 miliardy dolárov.

Nový podnik vznikol spojením americkej firmy Perception Robotics, maďarskej OptoForce a dánskej  On Robot a spoločne vytvárajú novú spoločnosť OnRobot, ktorej cieľom sú inovácie a jednoduché používanie koncových nástrojov. Sídlo novej spoločnosti OnRobot pod vedením Enrica Krog Iversena bude v Dánsku a jej tri entity budú aj naďalej pokračovať vo svojich individuálnych operáciách a rozvoji. Popri tom bude mať globálna sieť distribútorov spoločnosti OnRobot prístup k lokálnej predajnej podpore, technickej asistencii a k produktovému školeniu prostredníctvom regionálnych pobočiek spoločnosti v Nemecku, Číne, USA, Malajzii, Maďarsku a v priebehu roka 2018 i v ďalších destináciách.

„Našim cieľom je vytvoriť vedúcu globálnu organizáciu vo vývoji a výrobe koncových nástrojov pre robotické ramená. Očakávame, že vďaka ďalším akvizíciám a spolupráci dosiahneme za niekoľko rokov obrat presahujúci sto miliónov dolárov,“ uvádza Enrico Krog Iversen a pokračuje: „Bezpečné, ekonomicky efektívne a univerzálne coboty (kolaboratívne roboty) sú využívané stále častejšie, pretože ponúkajú sofistikované a intuitívne programovanie, ktoré umožňuje ich jednoduché a všestranné využitie. Jednoducho integrovateľné vybavenie robotických ramien, ako sú uchopovače či senzory, sa stáva kľúčovým prvkom na adaptáciu týchto výkonných automatizačných produktov v širokom spektre aplikácií.“

V roku 2015 Enrico Krog Iversen a Dánsky rastový fond predali dánskeho tvorcu kolaboratívnych robotov Universal Robots americkej firme Teradyne za 285 miliónov dolárov. Prostredníctvom ich nového podniku teraz obaja investori posilňujú globálnu pozíciu Dánska v odbore robotiky.

„Dánsko v nedávnom čase uspelo v role globálneho centra robotických technológií. Firma Universal Robots bola priekopníkom a od toho času vznikal rad silných a inovatívnych podnikov s koreňmi v dánskom Odense. Nová spoločnosť OnRobot má potenciál stať sa nielen vedúcim svetovým hráčom, ale tiež katalyzátorom ďalšieho rozvoja dánskeho robotického sektoru. S radosťou podporujeme tento trend prostredníctvom našich investícií a vítame firmy a investorov z celého sveta, ktorí sa k nám chcú pripojiť,“ hovorí Christian Motzfeldt, generálny riaditeľ Dánskeho rastového fondu.

Kolaboratívne roboty, ktoré bezpečne spolupracujú s človekom v aplikáciách, ako je balenie, testovanie kvality, manipulácia s materiálmi, obsluha strojov, montáž a zváranie, v súčasnosti predstavujú podľa Medzinárodnej federácie robotiky 3 % celosvetových predajov robotov, ale očakáva sa, že do roku 2025 sa budú na trhu podieľať 34 % z celkových 25 miliárd dolárov.

„Tento rast bude určite závisieť na rozšírení cobotov do viacerých aplikácií,“ dodáva Iversen. „Ich nízke nároky na priestor a schopnosť bezpečnej práce v blízkosti ľudí z nich robí ideálne riešenie pre malých a stredných výrobcov, ktorí chcú konkurovať aj na globálnom trhu. Coboty sú taktiež stále častejšie využívané tými najväčšími výrobcami, ako sú automotive firmy, kde prebiehajú procesy, ktoré nie je možné automatizovať s využitím tradičných priemyselných robotov. Ako sa rozširuje pole pôsobnosti cobotov, rastie potreba nových nástrojov, ktoré je možné jednoducho a rýchlo integrovať do užívateľského rozhrania cobotov. Nová spoločnosť OnRobot rozvíja súčasný trend v odbore automatizácie. Vďaka jedinečným schopnostiam týchto technológií pod jednou strechou novej firmy a vedenej najväčšími talentmi v robotickom priemysle sa dosiahne aj ich ešte jednoduchšia implementácia a programovanie.“

Spoločnosti, ktoré vzájomne spája synergia, jednoduché nasadenie a vízia
Tri firmy, ktoré budú tvoriť novú spoločnosť OnRobot, boli zvolené z dôvodu ich synergicky pracujúcich technológií robotických ramien, schopnosti tieto technológie jednoducho integrovať a zaistiť tak lepšiu podporu aj vďaka ich dlhodobej vízii a schopnostiam zakladateľov každej z týchto firiem.

  • Spoločnosť On Robot, založená v roku 2015, vyrába elektrické plug-and-play uchopovače - RG2 a RG6 - ktoré sú upevňované priamo na robotické rameno, sú vysoko flexibilné a sú dostatočne jednoduché, aby mohli byť programované a ovládané z rovnakého rozhrania ako cobot, bez potreby profesionálnych programátorov.
  • Spoločnosť OptoForce, založená v roku 2012, vyrába silové/torzné senzory, ktoré priemyselným robotom poskytujú vnímanie hmatu, takže môžu plniť úlohy s rovnakou zručnosťou ako ľudská ruka.
  • Spoločnosť Perception Robotics, založená v roku 2012 so sídlom v Los Angeles, vyvíja „bio“ uchopovače s dotykovými gumovými senzormi („kožou“), ktoré robotom poskytujú hmatové zmysly a uchopovače určené na manipuláciu s veľkými, plochými objektmi. Ich produkty prídu na trh tohto roku.

Na júnovom veľtrhu Automatica spoločnosť OnRobot predstaví svoje prvé plne integrované produkty s kombinovaným užívateľským rozhraním, ktoré zjednodušujú ako vývoj, tak používanie cobotov.

Zobrazit Galériu

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Tlačové správy

CZ: BenQ predstaví komplexné zobrazovacie riešenie na veľtrhu ISE 2020

23.01.2020 10:23

Společnost BenQ, mezinárodně uznávaný výrobce moderních digitálních zařízení, upozorňuje na odhalení nových produktů určených do vzdělávacího, profesionálního audio a video a maloobchodního segmentu v ...

Tlačové správy

Mentolové cigarety v roku 2020 končia

23.01.2020 10:15

Fajčiarov tento rok čaká výrazná zmena. V máji sa oficiálne končí predaj mentolových cigariet. Dňa 20. mája 2020 nadobudne účinnosť úplný zákaz mentolových cigariet a cigariet s mentolovými kapsulam ...

Tlačové správy

CZ: Sennheiser predstavil slúchadlá HD 450BT a HD 350BT s prívetivou cenou

23.01.2020 09:58

Společnost Sennheiser dnes informovala o nejnovějších přírůstcích v portfoliu bezdrátových sluchátek střední třídy. Novinky jménem Sennheiser HD 350BT a Sennheiser HD 450BT nabídnou perfektní zvuk za ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Najnovšie videá