Samsung_01A2021 Samsung_01A2021 Samsung_01A2021 Advertisement

Omron EVOLV / Bezdrôtový tlakomer

1

Bola  som milo prekvapená moderným, priam až nadčasovým výzorom. Elegantná čierna farba, dotykový displej a prekvapivo žiadne káble trčiace zo zariadenia. V škatuli sa okrem tlakomeru nachádzalo aj cestovné puzdro.  Ovládanie je skutočne intuitívne a jednoduché, tlakomer perfektne drží na ruke rôznej hrúbky. Namerané hodnoty sa zobrazujú na integrovanom LED displeji a vnútorná pamäť umožňuje ukladanie až 100 nameraných hodnôt.

Pri ďalšom používaní som si porovnávala výsledky merania so staršou klasickou verziou tlakomeru Omron. Hodnoty boli veľmi podobné, no používanie tlakomeru EVOLV bolo komfortnejšie.

Pokiaľ chcete používať toto zariadenie skutočne plnohodnotne, odporúčam nainštalovanie aplikácie omronconnect. Spárovanie aplikácie s mobilným telefónom sa uskutočnilo veľmi rýchlo a bez problémov. Ďalšie možnosti, ktoré ponúka táto aplikácia, sú neobmedzená pamäť výsledkov, podpora viacerých používateľov a celkový prehľad hodnôt vo zvolenom časovom období.

Možno menší nedostatok zariadenia je absencia automatickej synchronizácie údajov s mobilnou aplikáciou. Na synchronizáciu si treba otvoriť aplikáciu a iniciovať synchronizovanie dát priamo z tlakomeru. Na druhej strane aplikácia bola dokonca kompatibilná s mojimi smart hodinkami a vedela som si hodnoty pozerať aj priamo na nich. Všetky údaje sa dokonca automaticky dostali do aplikácie Apple Health, takže som mala všetky informácie o mojom zdraví na jednom mieste.

Keďže tlakomer vyskúšala asi celá rodina, našiel si obdivovateľov v radoch mladších aj starších členov. Tlakomer jednoznačne odporúčam hlavne ľuďom so zdravotnými problémami, ktoré súvisia s tlakom, keďže používaním tohto modelu budete mať váš stav vždy pod kontrolou. Takisto v prípade návštevy lekára budete mať k dispozíciu dlhodobú históriu nameraných hodnôt.

Krvný tlak je jeden z kľúčových parametrov, ktoré by sme mali sledovať, pokiaľ chceme viesť zdravý život. Tento tlakomer je spoľahlivý, kompaktný, veľmi praktický a spolu s aplikáciou ponúka rôzne možnosti na sledovanie tlaku. Produkt jednoznačne odporúčam ľuďom s problémami s tlakom, ale aj na každodenné použitie.

Parametre:

• Model: Omron EVOLV, obvod paže: 22 – 42 cm, rozsah merania: krvný tlak 40 – 260 mmHg, pulz 40 – 180/min, presnosť merania: krvný tlak ±3 mmHg, pulz ±5 % nameranej hodnoty, hmotnosť tlakomeru bez batérií 240 g, napájanie 4× AAA (súčasť balenia)

• Cena: 182 EUR

PLUSY, MÍNUSY:

+ Kompaktnosť, výzor, pokročilá funkcionalita v aplikácii, žiadne káble
- AAA batérie potrebné, chýbajúca automatická synchronizácia

HODNOTENIE:

Presnosť:  95 %
Použiteľnosť: 90 %

Celkovo: 93 %

 

Romana Jamrichová

Všetky autorove články
Omron EVOLV

1 komentár

Obrazok k članku je je nesprávny, je to iný typ. reakcia na: Omron EVOLV / Bezdrôtový tlakomer

14.3.2020 13:03
Nesprávny obrázok,EVOLV vyzerá úplne inak.
Reagovať

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať