Image
7.2.2019 1 Comments

Okuliare si už môžete vďaka rozšírenej realite vyskúšať aj doma pomocou smartfónu

Vybrať si správne okuliare vyžaduje trpezlivosť. Rámy, ktoré sa vám páčia na regáli, nemusia vyzerať dobre aj na vašej tvári. Neraz je potrebné zdĺhavé skúšanie. No výrobca okuliarov Warby Parker vám chce svojím systémom na skúšanie okuliarov umožniť uskutočniť tento proces pomocou rozšírenej reality.

Aplikácia Warby Parker bude teraz obsahovať funkciu „virtuálneho skúšania“ (virtual try-on), ktorá využíva technológiu mapovania tváre na nových iPhonoch (iPhone X a novšie). Zákazník si tak môže pomocou rozšírenej reality (augmented reality – AR) detailne pozrieť, ako okuliare vyzerajú na jeho tvári. 

Stiahnete si aplikáciu, vyberiete si rámy a potom prejdete prstom nadol, čím aktivujete funkciu virtual try-on, ktorá spustí predný fotoaparát a umiestni virtuálne okuliare na vašu tvár. „Virtuálne skúšanie“ je súčasťou viacerých nových spotrebiteľských aplikácií, ktoré využívajú nedávne pokroky v technológiách AR.

Môžete si napríklad vyskúšať, ako bude vyzerať polička z obchodu IKEA vo vašej obývačke, ešte prv, ako si ju pôjdete kúpiť. Alebo si chcete vyskúšať tričko bez toho, aby ste museli čakať v dlhom rade pred skúšobnou kabínkou? Môžete na to využiť rozšírenú realitu.

Z technológie mapovania tváre neťažia len výrobcovia okuliarov. Aj kozmetické značky ako L'Oreal, Cover Girl a Sephora vyvinuli vlastné verzie virtuálneho skúšania pre mejkapy. Kamera TrueDepth na iPhone X premieta na tvár osoby 30 000 infračervených bodov a vytvára 3D model tváre, čo umožnilo vývojárom tvorbu aplikácií, ktoré modelovali skutočné nasadenie nositeľných produktov.

Aj spoločnosť King Children, ktorá vyrába vlastné okuliare, používa technológiu Apple TrueDepth, umožňujúcu zákazníkom vykonať merania na prispôsobenie vecí, ako je šírka a výška skiel, nosový mostík a pod.  „Sme schopní zachytiť približne 85 miliónov presných bodov na štruktúre tváre, ktoré používame na nastavenie ôsmich premenných na prispôsobenie rámu vašej tvári,“ hovorí Sahir Zaveri, spoluzakladateľ a CEO spoločnosti King Children.

Rozšírená realita nielenže ponúka ľuďom  možnosť vyskúšať si veci skôr, než si ich kúpia, ale umožňuje aj dodanie tovaru, ktorý je naozaj prispôsobený potrebám zákazníka. Funkcia virtual try-on spoločnosti Warby Parker je navrhnutá tak, aby oslovila viac potenciálnych zákazníkov.

„Spozorovali sme, že ľudia často prichádzajú do našich obchodov so svojimi priateľmi alebo rodinnými príslušníkmi,“ hovorí Gilboa. „A takisto často zhotovia selfie fotografie a posielajú ich na sociálne siete, aby získali spätnú väzbu.“ Preto aplikácia ponúka aj funkciu zdieľania na sociálnych sieťach.

Spoločnosti investujúce do AR aplikácií na skúšanie dúfajú, že táto zábavná forma častejšie vyústi do kúpy, ako keď si ľudia tovar obzerajú len z diaľky.

Zdroj: wired.com.

Zobrazit Galériu
Autor: Redakcia

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Inovácie

Prídavná obrazovka CastAway zdvojnásobí plochu displeja vášho smartfónu

15.11.2019 00:20

Páči sa vám Microsoft Surface Duo, ale nemáte peniaze, aby ste vymenili svoj súčasný telefón? Možno vás zaujme kampaň na portáli Indiegogo. CastAway je druhá obrazovka pre smartfón, o ktorej tvorcovia ...

Inovácie 2

Algoritmus dokáže odstrániť vodu zo snímok zhotovených pod vodou. Výsledky sú výborné

15.11.2019 00:15

Postdoktorandka Derya Akkaynak z Haifskej univerzity vyvinula algoritmus Sea-thru, ktorý môže urobiť fotografie nasnímané pod vodou jasnejšími. Aj keď „odstránenie vody“ nie je vedecké vysvetlenie toh ...

Inovácie

Motorola vzkriesila Razr ako skladací smartfón s velkým displejom

15.11.2019 00:05

Motorola Razr je späť, ale teraz ako smartfón s Androidom. Spoločnosť oficiálne ohlásila svoj dlho očakávaný sklápací telefón. Tohtoročný model si vo všeobecnosti zachoval tvar predchodcu, ale klávesn ...

1 Comments

  1. Zbytočný článok reakcia na: Okuliare si už môžete vďaka rozšírenej realite vyskúšať aj doma pomocou smartfónu
    13.2.2019 10:02
    Prepáčte, alebo skôr neprepáčte, ale tento článok je úplne zbytočný, keďže aplikácia nie je v AppStore pre Slovensko dostupná.
    To už nemáte fakt o čom písať???
    Reagovať

Vyhľadávanie

Brother_300x600

Najnovšie videá