Image
7.2.2019 1 Comments

Okuliare si už môžete vďaka rozšírenej realite vyskúšať aj doma pomocou smartfónu

Vybrať si správne okuliare vyžaduje trpezlivosť. Rámy, ktoré sa vám páčia na regáli, nemusia vyzerať dobre aj na vašej tvári. Neraz je potrebné zdĺhavé skúšanie. No výrobca okuliarov Warby Parker vám chce svojím systémom na skúšanie okuliarov umožniť uskutočniť tento proces pomocou rozšírenej reality.

Aplikácia Warby Parker bude teraz obsahovať funkciu „virtuálneho skúšania“ (virtual try-on), ktorá využíva technológiu mapovania tváre na nových iPhonoch (iPhone X a novšie). Zákazník si tak môže pomocou rozšírenej reality (augmented reality – AR) detailne pozrieť, ako okuliare vyzerajú na jeho tvári. 

Stiahnete si aplikáciu, vyberiete si rámy a potom prejdete prstom nadol, čím aktivujete funkciu virtual try-on, ktorá spustí predný fotoaparát a umiestni virtuálne okuliare na vašu tvár. „Virtuálne skúšanie“ je súčasťou viacerých nových spotrebiteľských aplikácií, ktoré využívajú nedávne pokroky v technológiách AR.

Môžete si napríklad vyskúšať, ako bude vyzerať polička z obchodu IKEA vo vašej obývačke, ešte prv, ako si ju pôjdete kúpiť. Alebo si chcete vyskúšať tričko bez toho, aby ste museli čakať v dlhom rade pred skúšobnou kabínkou? Môžete na to využiť rozšírenú realitu.

Z technológie mapovania tváre neťažia len výrobcovia okuliarov. Aj kozmetické značky ako L'Oreal, Cover Girl a Sephora vyvinuli vlastné verzie virtuálneho skúšania pre mejkapy. Kamera TrueDepth na iPhone X premieta na tvár osoby 30 000 infračervených bodov a vytvára 3D model tváre, čo umožnilo vývojárom tvorbu aplikácií, ktoré modelovali skutočné nasadenie nositeľných produktov.

Aj spoločnosť King Children, ktorá vyrába vlastné okuliare, používa technológiu Apple TrueDepth, umožňujúcu zákazníkom vykonať merania na prispôsobenie vecí, ako je šírka a výška skiel, nosový mostík a pod.  „Sme schopní zachytiť približne 85 miliónov presných bodov na štruktúre tváre, ktoré používame na nastavenie ôsmich premenných na prispôsobenie rámu vašej tvári,“ hovorí Sahir Zaveri, spoluzakladateľ a CEO spoločnosti King Children.

Rozšírená realita nielenže ponúka ľuďom  možnosť vyskúšať si veci skôr, než si ich kúpia, ale umožňuje aj dodanie tovaru, ktorý je naozaj prispôsobený potrebám zákazníka. Funkcia virtual try-on spoločnosti Warby Parker je navrhnutá tak, aby oslovila viac potenciálnych zákazníkov.

„Spozorovali sme, že ľudia často prichádzajú do našich obchodov so svojimi priateľmi alebo rodinnými príslušníkmi,“ hovorí Gilboa. „A takisto často zhotovia selfie fotografie a posielajú ich na sociálne siete, aby získali spätnú väzbu.“ Preto aplikácia ponúka aj funkciu zdieľania na sociálnych sieťach.

Spoločnosti investujúce do AR aplikácií na skúšanie dúfajú, že táto zábavná forma častejšie vyústi do kúpy, ako keď si ľudia tovar obzerajú len z diaľky.

Zdroj: wired.com.

Zobrazit Galériu
Autor: Redakcia

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Inovácie

Ponorné chladenie môže urobiť batérie elektrických vozidiel oveľa efektívnejšími

21.02.2019 00:20

Prednedávnom sa na YouTube objavilo video, kde inžinier spoločnosti 3M Conny Larsson demonštruje počítač ponorený do kvapaliny Novec Engineered Fluid, vyvinutej spoločnosťou 3M. Ide o nevodivú kvapali ...

Inovácie

Google ide agresívnejšie do hardvéru. Pripravuje lacnejšiu verziu smartfónu Pixel 3 a vlastné smart hodinky

18.02.2019 00:20

Aké pokračovanie bude mať rad Pixel spoločnosti Google? Podľa nedávnej správy novín Nikkei Asian Review by doň mali pribudnúť lacnejší smartfón a smart hodinky. Podľa japonských novín Google plánuje v ...

Inovácie

DARPA chce autonómny podmorský dron, vykonávajúci „špinavú prácu“ na dne oceána

18.02.2019 00:10

Agentúra DARPA (Defense Advanced Research Projects Agency) hľadá firmu na vývoj autonómneho podmorského drona, ktorý by mohol manipulovať s predmetmi na morskom dne, a to bez zásahov operátora. Takzva ...

q

1 Comments

  1. Zbytočný článok reakcia na: Okuliare si už môžete vďaka rozšírenej realite vyskúšať aj doma pomocou smartfónu
    13.2.2019 10:02
    Prepáčte, alebo skôr neprepáčte, ale tento článok je úplne zbytočný, keďže aplikácia nie je v AppStore pre Slovensko dostupná.
    To už nemáte fakt o čom písať???
    Reagovať

Vyhľadávanie

Apsara Yogaton

Najnovšie videáPC forum button