Okuliare na rozšírenú realitu Meta 2 umožnia používateľovi dotknúť sa virtuálneho sveta

0

Spoločnosť Meta začala v týchto dňoch predávať svoj vývojársky kit Meta 2. Ide o headset na rozšírenú realitu, ktorý umožňuje ľuďom používať svoje ruky na interakciu s hologramami, takže sa ich môžu dotknúť, uchopiť ich, vytvárať a zdieľať digitálny obsah. Vývojári teraz môžu tvoriť aplikácie na množstvo prípadov použitia siahajúcich od stavebníctva cez vzdelávanie až po automobilové dizajnérstvo a medicínu. Uplatnenie môže nájsť aj v kinematografii, virtuálnej realite či prieskume vesmíru.

Meta 2 má 90-stupňové zorné pole, čo je najväčšie spomedzi všetkých podobných výrobkov na trhu, a displej s vysokým rozlíšením (2550 × 1440 px). Umožňuje 3D modelovanie a viacmonitorový pohľad – používateľ môže okolo seba vytvoriť rozšírený pracovný priestor bez potreby ďalšieho hardvéru. Dokáže vraj sprostredkovať napríklad aj pohľad dovnútra trojrozmerného hologramu automobilu, umožní rozhliadnuť sa po interiéri a vidieť aj Google Maps na displeji z pohľadu vodiča.

Podľa tvorcov Meta 2 ponúka dvakrát väčšie zorné pole na tritisícdolárový HoloLens od Microsoftu, a to za tretinu ceny. Je teda určený pre komunitu „cenovo citlivých“ vývojárov.

Súprava obsahuje aj 720p kameru, zvukový systém so štyrmi reproduktormi, ovládač jasu a hlasitosti a množstvo senzorov na ručnú interakciu a sledovanie polohy. K dispozícii je aj kábel HDMI 1.4b na video.

Headset je kombinovaný s SDK na báze populárneho 3D enginu Unity. Meta 2 ponúka podporu pre mnoho aplikácií Windows vrátane Microsoft Office. Dá sa spojiť s počítačom s operačným systémom Windows 8.1 a novším.

Súpravu Meta 2 si možno do konca roka predobjednať za 949 dolárov, neskôr cena pravdepodobne stúpne nad 1000 dolárov.

Spoločnosť chce svoj headset predviesť budúci mesiac na veľtrhu CES 2017 v Las Vegas.

Zdroj: https://www.fastcompany.com

Redakcia

Všetky autorove články
Meta

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať